Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unavení prezidenti by se měli likvidovat ohněm a mečem

17. 05. 2017 16:20:47
Druhé volební období Václava Havla bylo hodně tragické. Zeman, zdá se, je to v tomto ohledu už větší tragéd a to ještě není zdaleka všemu konec zvonec

Náročný program posledních dní se na prezidentovi podepsal tak fascinujícím způsobem, že Hedvábná stezka je proti tomu hadra.

„Hm, nevypadá zrovna nejlíp, asi jsem ho neměl pouštět v zimě na ty lyže,“ podotkl jeho majitel, nejbohatší Čech, když prezidenta konečně naskladnili do vládního letadla a on jej uviděl.

„Pracoval jako kůň. Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizovaný na jednotce intenzivní péče,“ zastal se prezidenta pacholek, který se o něj staral.

„Hm,“ řekl majitel prezidenta a nařídil pacholkovi, „až odstartujeme a nabereme výšku, pořádně ho utřete do sucha věchtem slámy. Staří sedláci to tak dělali v mém rodném kraji, když se vrátili s koňmi z pole. Rodiče mi o tom vyprávěli.“

„Ano, pane,“ přikývl pacholek a připoutal se, protože letadlo už rolovalo na start.

Když vzlétlo a dosáhlo letové hladiny, pacholek se odpoutal, vzal věchet slámy a začal prezidenta pečlivě třít.

„Takový náročný program. To by nevydržel ani norik, ani belgik!“ vykládal si při tom pro sebe, zatímco prezident sotva stál, smutně se dívaje do prázdna, „vůbec tě neměli tahat do toho Libereckého kraje!

Proč tě tam tahali, ukazovali na náměstích?

Úplně zbytečně tě tam tahali!

A už vůbec tě neměli brát sem, do Číny, takovou dálku, přes tolik časových pásem!

Víc jak týden v takovém zápřahu!

A to ještě chtějí, abys dal milost Kájínkovi, až se vrátíš!

Copak si nepotřebuješ odpočinout?

Měli tě nechat hezky na Vysočině.

Každý den bych tě chodil plavit do rybníka!

Ach, můj milý koníčku, vždyť oni tě úplně utahali, uštvali!“

Zdálo se, že pacholek má pravdu. Utřel už prezidenta do sucha, ale bylo vidět, že zápřah posledních dní už je opravdu nad jeho síly.

„Jak to s ním vypadá?“ zeptal se majitel prezidenta, když se zase objevil v té části letadla, kde byl prezident během letu ustájen.

„Mele z posledního, copak to nevidíte!“ vykřikl pacholek.

„Hm, zdá se, že už mu nepomůže ani tradiční čínská medicína,“ řekl majitel prezidenta a zavrtěl hlavou, „a přitom mě ten handlíř, od kterého jsem ho koupil, ujišťoval, že určitě vydrží přinejmenším dvě volební období.

,Je to dobrá ráce, lepší si nemůžete přát, já se v koních vyznám,’ lhal mi ten darebák do očí.

A co vy, vy jste už někdy lhal?“

„Já, proč se ptáte?“ řekl pacholek a rozhodně dodal, „nikdy! Nikdy jsem nelhal!“

„Dobře, věřím vám,“ řekl majitel prezidenta a pak se zadumal, „opravdu už mele z posledního. Asi ho budu muset dát na nutku. Ale co, kšefty v Číně už posichrované mám, celkem vzato, na nic ho už vlastně nepotřebuji.

Jen bych ho musel měsíc živit a pak ještě platit kafilérce za odvoz.

Hned jak přistaneme, pošlu ho na jatka.“

Pacholek, uslyšev to, sepnul ruce a úpěnlivě zvolal: „Milost, pane! Neposílejte ho na jatka! On přece není prase! On je kůň!“

Majitel prezidenta se usmál: „Chápu vás. Máte strach o zaměstnání, proto za něj orodujete. Vy jste přece oficiálně jeho mluvčí, že ano?“

„Mluvčí, pane!“ přikývl pacholek.

„Tak to jistě znáte pohádku o Bajajovi. Ne, jatka jsou to nejlepší, co ho může potkat,“ řekl majitel prezidenta a objal konejšivě mluvčího kolem jeho ramen, „a o práci se bát nemusíte. Moje dcera má ráda koně. Rajtuje na nich od rána do večera. Právě hledá někoho do stáje, na vyvážení hnoje.

Platově si zase o tolik nepohoršíte.

Můžete nastoupit už zítra, v šest ráno.“

Pacholek však vykřikl: „Já ho neopustím! Neopustím ho!“

„Rozumím vám. Je to pro vás asi emočně hodně náročné. Kdybych měl prodat Home Credit, taky bych nejspíše cítil to, co teď vy. Ale máme před sebou ještě dobře sedm hodin klidného letu.

Nemusíte mi odpovědět hned, můžete si to v klidu promyslet,“ navrhl majitel prezidenta a dodal, „jo, abych nezapomněl, jsou k tomu i stravenky a služební mobil zdarma.“

„Neopustím ho! Neopustím ho!“ zopakoval pacholek svůj srdceryvný výkřik.

Ale co zmůže prostý člověk proti panské vůli?

Hned jak letadlo přistálo, naložili prezidenta do přívěsu na přepravu koní, a nejeli s ním už ani do Lán, ani na Hrad, ale rovnou na jatka.

„Ten už je dobrý leda tak do ZOO, nebo do školní jídelny,“ řekli jeho majiteli na jatkách.

„To se náramně hodí. Mám Open Gate, aspoň se děcka jednou pořádně najedí,“ odpověděl prezidentův majitel a tím se celá ta věc uzavřela jednou provždy.

Autor: Karel Trčálek | středa 17.5.2017 16:20 | karma článku: 21.57 | přečteno: 942x

Další články blogera

Karel Trčálek

Čeští vojáci nemohou být pěšáky plánů NATO!

Jak to, že vysíláme do Pobaltí sto nebo kolik vojáků?! Ztratili havloidi definitivně poslední zbytky zdravého rozumu!?

21.7.2017 v 21:08 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 904 | Diskuse

Karel Trčálek

Hledání ztraceného šílenství

Může mi někdo vysvětlit (rozumně samozřejmě), proč dobrá polovina lidí pod mými blogy mluví stylem, jako by byli z nějaké ujeté maloruské sekty?

20.7.2017 v 17:27 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 354 | Diskuse

Karel Trčálek

Nad lidskými zrůdami můžeme zvítězit! Když budeme taky zrůdami

Ze všech zrůd dosud poznaných a objevených jsou nejzrůdnější, málo platné, zrůdy lidské. Někdy to díky nim vypadá, že náš svět není ani tak světem lidským, jako světem démonů

19.7.2017 v 17:18 | Karma článku: 14.11 | Přečteno: 581 | Diskuse

Karel Trčálek

Bůh je mrtvý! A my taky!

Zase nicotná erekce! Zase dvě A4 trapností! Tady už jsou jen dvě řešení. Buďto zvýšení medikace na maximální možnou míru, nebo konec světa! Další z cyklu „náboženských“ článků. Poslužte si!

18.7.2017 v 16:37 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 442 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Čas táborových letních lásek

Na vnitřek víka sbaleného kufru na tábor si nalepit seznam věcí, přibalit krémy, čepici proti slunci a do seznamu to připsat. Ale žádná holka tam nepřipíše sbalenou tajnou naději, že by se na táboře mohl vyloupnout kluk...a láska

22.7.2017 v 11:07 | Karma článku: 16.33 | Přečteno: 372 | Diskuse

Libuse Palkova

Podobá se současná vlna protiislamismu dřívějšímu antisemitismu?

Vše se opakuje jen pokaždé trochu jinak. Když pročítám blogy o burkinách a muslimech a soudy lidí všeobecně, mám pocit, že něco podobného jsem už někdy někde četla...jen v bleděmodrém.

22.7.2017 v 9:53 | Karma článku: 18.13 | Přečteno: 2673 | Diskuse

Lucie Hejnalová

Blondýnka v kabriu

Je letní hezké odpoledne. Provoz jako vždy hustý. Přijedu ke křižovatce. Mám signál stůj. Tak se tak rozhlížím kolem a kousek přede mnou a díky výšce umístění mé kabiny i pode mnou, si stojí zlatý mercedes kabriolet.

22.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 450 | Diskuse

Jiří Turner

Neúprosné zákony trhu fungují

Václav Klaus senior a možná i junior by ze mě mohli mít konečně radost, protože jsem po letech pochopil, že s neúprosnými zákony trhu se nedá nic dělat. Je nutné je akceptovat a smířit se z jejich důsledky, ať jsou jakékoli.

22.7.2017 v 9:35 | Karma článku: 9.04 | Přečteno: 342 | Diskuse

Helena Vlachová

Rodiče a děti

Děti tak rychle dospějí, vylétnou z hnízda a bývají rády, že jsou samostatné. To je bezesporu můj případ

22.7.2017 v 7:19 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 412 | Diskuse
VIP
Počet článků 398 Celková karma 17.81 Průměrná čtenost 975

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.