Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unavení prezidenti by se měli likvidovat ohněm a mečem

17. 05. 2017 16:20:47
Druhé volební období Václava Havla bylo hodně tragické. Zeman, zdá se, je to v tomto ohledu už větší tragéd a to ještě není zdaleka všemu konec zvonec

Náročný program posledních dní se na prezidentovi podepsal tak fascinujícím způsobem, že Hedvábná stezka je proti tomu hadra.

„Hm, nevypadá zrovna nejlíp, asi jsem ho neměl pouštět v zimě na ty lyže,“ podotkl jeho majitel, nejbohatší Čech, když prezidenta konečně naskladnili do vládního letadla a on jej uviděl.

„Pracoval jako kůň. Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizovaný na jednotce intenzivní péče,“ zastal se prezidenta pacholek, který se o něj staral.

„Hm,“ řekl majitel prezidenta a nařídil pacholkovi, „až odstartujeme a nabereme výšku, pořádně ho utřete do sucha věchtem slámy. Staří sedláci to tak dělali v mém rodném kraji, když se vrátili s koňmi z pole. Rodiče mi o tom vyprávěli.“

„Ano, pane,“ přikývl pacholek a připoutal se, protože letadlo už rolovalo na start.

Když vzlétlo a dosáhlo letové hladiny, pacholek se odpoutal, vzal věchet slámy a začal prezidenta pečlivě třít.

„Takový náročný program. To by nevydržel ani norik, ani belgik!“ vykládal si při tom pro sebe, zatímco prezident sotva stál, smutně se dívaje do prázdna, „vůbec tě neměli tahat do toho Libereckého kraje!

Proč tě tam tahali, ukazovali na náměstích?

Úplně zbytečně tě tam tahali!

A už vůbec tě neměli brát sem, do Číny, takovou dálku, přes tolik časových pásem!

Víc jak týden v takovém zápřahu!

A to ještě chtějí, abys dal milost Kájínkovi, až se vrátíš!

Copak si nepotřebuješ odpočinout?

Měli tě nechat hezky na Vysočině.

Každý den bych tě chodil plavit do rybníka!

Ach, můj milý koníčku, vždyť oni tě úplně utahali, uštvali!“

Zdálo se, že pacholek má pravdu. Utřel už prezidenta do sucha, ale bylo vidět, že zápřah posledních dní už je opravdu nad jeho síly.

„Jak to s ním vypadá?“ zeptal se majitel prezidenta, když se zase objevil v té části letadla, kde byl prezident během letu ustájen.

„Mele z posledního, copak to nevidíte!“ vykřikl pacholek.

„Hm, zdá se, že už mu nepomůže ani tradiční čínská medicína,“ řekl majitel prezidenta a zavrtěl hlavou, „a přitom mě ten handlíř, od kterého jsem ho koupil, ujišťoval, že určitě vydrží přinejmenším dvě volební období.

,Je to dobrá ráce, lepší si nemůžete přát, já se v koních vyznám,’ lhal mi ten darebák do očí.

A co vy, vy jste už někdy lhal?“

„Já, proč se ptáte?“ řekl pacholek a rozhodně dodal, „nikdy! Nikdy jsem nelhal!“

„Dobře, věřím vám,“ řekl majitel prezidenta a pak se zadumal, „opravdu už mele z posledního. Asi ho budu muset dát na nutku. Ale co, kšefty v Číně už posichrované mám, celkem vzato, na nic ho už vlastně nepotřebuji.

Jen bych ho musel měsíc živit a pak ještě platit kafilérce za odvoz.

Hned jak přistaneme, pošlu ho na jatka.“

Pacholek, uslyšev to, sepnul ruce a úpěnlivě zvolal: „Milost, pane! Neposílejte ho na jatka! On přece není prase! On je kůň!“

Majitel prezidenta se usmál: „Chápu vás. Máte strach o zaměstnání, proto za něj orodujete. Vy jste přece oficiálně jeho mluvčí, že ano?“

„Mluvčí, pane!“ přikývl pacholek.

„Tak to jistě znáte pohádku o Bajajovi. Ne, jatka jsou to nejlepší, co ho může potkat,“ řekl majitel prezidenta a objal konejšivě mluvčího kolem jeho ramen, „a o práci se bát nemusíte. Moje dcera má ráda koně. Rajtuje na nich od rána do večera. Právě hledá někoho do stáje, na vyvážení hnoje.

Platově si zase o tolik nepohoršíte.

Můžete nastoupit už zítra, v šest ráno.“

Pacholek však vykřikl: „Já ho neopustím! Neopustím ho!“

„Rozumím vám. Je to pro vás asi emočně hodně náročné. Kdybych měl prodat Home Credit, taky bych nejspíše cítil to, co teď vy. Ale máme před sebou ještě dobře sedm hodin klidného letu.

Nemusíte mi odpovědět hned, můžete si to v klidu promyslet,“ navrhl majitel prezidenta a dodal, „jo, abych nezapomněl, jsou k tomu i stravenky a služební mobil zdarma.“

„Neopustím ho! Neopustím ho!“ zopakoval pacholek svůj srdceryvný výkřik.

Ale co zmůže prostý člověk proti panské vůli?

Hned jak letadlo přistálo, naložili prezidenta do přívěsu na přepravu koní, a nejeli s ním už ani do Lán, ani na Hrad, ale rovnou na jatka.

„Ten už je dobrý leda tak do ZOO, nebo do školní jídelny,“ řekli jeho majiteli na jatkách.

„To se náramně hodí. Mám Open Gate, aspoň se děcka jednou pořádně najedí,“ odpověděl prezidentův majitel a tím se celá ta věc uzavřela jednou provždy.

Autor: Karel Trčálek | středa 17.5.2017 16:20 | karma článku: 21.57 | přečteno: 932x

Další články blogera

Karel Trčálek

Bacha na chlupatý ocas!

Chlupatý ocas mají, například, vlci. Ale vlci nejsou sami. Chlupatý ocas mají i čerti. Ti ho mají především. Bacha na to!

26.5.2017 v 17:47 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 372 | Diskuse

Karel Trčálek

Tak jsem prý hypersluníčkář pod vlivem drog, který podporuje terorismus!

Stačilo napsat jeden článek a hned mají mnozí jasno. Ale co když jsem opravdu sluníčkář pod vlivem drog a proto se mi zdá, že vidím, co ostatní, ti islamofobové, hehe, nevidí? Nebo taky naopak samozřejmě

25.5.2017 v 17:37 | Karma článku: 16.64 | Přečteno: 564 | Diskuse

Karel Trčálek

Svobodomyslní lidé by se měli upalovat na hranicích

Napsal jsem stovky a stovky článků o nacismu a rasismu. Ale teď ne, bo to kohosi nezajímá. Na blogování mě ještě pořád baví manipulace s lidmi. I když dělat si prču z primitivů nemusí být nakonec prča

25.5.2017 v 12:02 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 636 | Diskuse

Karel Trčálek

Zdejší islamofobní stádo zůstane islamofobním stádem

Ještě trapnější a ubožejší pokračování mého předchozího článku, o jehož sesmolení jsem byl požádán jedním z diskutujících. Není důvod, abych mu nevyhověl, vždyť jsem takové naivní sluníčko, hehe

24.5.2017 v 18:32 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 4141 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Miroslav Palfi

Atentát nebo likvidace?

Při dnešním výročí atentátu na Heydricha bych rád podotkl několik věcí. Ne o samotném atentátu, ale spíše o tom, co se o něm traduje.

27.5.2017 v 11:17 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 1013 | Diskuse

Štěpán Bicera

Atentát na Heydricha proti vůli českého odboje

​Třináct dnů před atentátem obdržel domácí odboj z Londýna zprávu, ve které plk. F. Moravec psal:" Nemějte starosti, pokud se týče teroristických akcí. Akce proti oficiálním říšským osobám nepřipadá za této situace v úvahu.

27.5.2017 v 11:00 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 835 | Diskuse

Helena Vlachová

"Já jsem nevinný..."

"Já jsem nevinný...," je věta z Haškova Švejka. A opět se mi tento román vybavuje, když vidím, co se odehrálo na naší politické scéně

27.5.2017 v 6:03 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 633 | Diskuse

Jan Tomášek

Pozdrav z Bledu

Jsa v domácí léčbě, probírám se starými – převážně rodinnými pohlednicemi a tentokrát mě zaujala především rubová čili korespondenční strana. Nalezl jsem zde třeba korespondenci z První Světové války.

26.5.2017 v 23:29 | Karma článku: 11.62 | Přečteno: 234 | Diskuse

Jan Pražák

Zrádnost obřího poprsí

Těsně po střední škole před započetím dalšího vzdělávacího procesu jsme podstoupili takzvanou letní aktivitu. Tehdy to bylo zvykem a já se svými třemi budoucími spolužáky „narukoval“ na jakési pražské staveniště.

26.5.2017 v 21:39 | Karma článku: 27.87 | Přečteno: 1171 | Diskuse
VIP
Počet článků 342 Celková karma 16.34 Průměrná čtenost 916

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.