Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Křesťané skončí v pekle věčného života

14. 06. 2017 17:20:36
Ty brďo, všimli jste si, jak jsou všechny křesťanské úvahy o smyslu života na jedno brdo? Poznámka na okraj, o islámu se není třeba v této, tzv. duchovní souvislosti, zmiňovat, neb ten je, jak známo, toliko totalitní ideologií

Jsou chlapi, skuteční chlapi, kteří se s ničím neserou.

Ráno jdou do šichty, ze šichty hned do hospody, kde vypijí spoustu piv a vykouří před ní aspoň půl krabičky cigaret a teprve pak, až navečer se vrací domů.

Takovým skutečným chlapem je i náš člověk.

I on se vrací domů až navečer, načichlý cigaretovým dýmem, nalézající se ve stavu nadpozemské blaženosti.

Přijde domů a zeptá se manželky: „Kdo je nejdokonalejší tvor na tomto světě?“

„Retrovir,“ odpoví mu zlomyslné manželka.

„Jsi hloupá nána,“ řekne náš člověk a dá jí facku, „pamatuj, že člověk je nejdokonalejší tvor na tomto světě.“

Ale manželka našeho člověka je nejen nána, ale taky pěkná potvora, nejraději by se jen hádala.

Ušklíbne se totiž a řekne: „To se neví.

Co když ve vesmíru existuje přece jen nějaký tvor, který je dokonalejší než člověk?

Je-li naše planeta jen nepatrnou částečkou vesmíru, částečkou vlastně nicotnou, pak pravděpodobnost toho, že ve vesmíru existuje tvor mnohem dokonalejší než člověk, je vlastně velmi vysoká.

Uvážíme-li pak navíc, že je bůh je všemohoucí, pak dokonce musí existovat i tvorové, kteří jsou dokonalejší než člověk, protože člověk není nejenže absolutně dokonalý, ale je i zcela nedokonalý, o čemž se můžeme přesvědčovat dnes a denně.

A nejvíce nedokonalý je pak po stránce duchovní.

Důkazem této nedokonalosti je to, že se považuje za obraz boží, což je to největší rouhání, protože přirovnat boha k něčemu takovému, jako je člověk, to už si vyžaduje notnou dávku hlouposti.“

Ale to už manželka našeho člověka dostane další facku.

„Neser mě. Když říkám nejdokonalejší, tak nejdokonalejší!“ okřikne manželku náš člověk a začne jí cloumat, „drž hubu! Základním přáním každé osoby je štěstí!

Štěstí je smyslem existence!

Aby naše blaženost byla dokonalá, musí být plná a věčná!

Věčná především!

Kdybychom žili ve vědomí, že budeme žít sice věčně, ale že nikdy nebudeme moct dosáhnout věčné blaženosti, to jest, že budeme věčně trpět, pak bychom nikdy, ani na okamžik nemohli být šťastní!“

To ze sebe vychrliv, pustí náš člověk konečně manželku, dav ji pro jistotu ještě jednu facku.

Ale manželka našeho člověka trpí zřejmě ráda.

Ano vypadá to, že nachází štěstí právě v utrpení, protože řekne: „Co je to štěstí?

Co je to naděje na štěstí?

Proč by měla duše po smrti prožívat štěstí?

Kdybys nebyl nalitý dělo, všiml by sis, jak pořád všechen život dokola omezuješ smrtí a tím si protiřečíš.

Duch nezná pojem smrti, pro ducha pojem smrti neexistuje.

Ty se však bojíš, že po smrti budeš trpět!

Ale není to utrpení, které by muselo být pro tebe po smrti tou největší blažeností, neboť skrze něj si dokonale a absolutně uvědomíš svoji věčnou existenci?

Plná a věčná blaženost, to je skutečná smrt, neboť nemůže být plnější a absolutnější blaženosti než neuvědomění si sebe sama.

Avšak ty toužíš po věčném životě.

Toužíš-li po věčném životě, pak by tvou nadějí neměla být věčná blaženost, ale věčné utrpení, abys v každém okamžiku své existence mohl radostně křičet na celé kolo: ,Trpím, tedy jsem věčně!’

Chceš-li své existenci jako existenci tzv. člověka mermomocí dávat nějaký smysl, pak musí pro tebe jako pro člověka existovat možnost věčného utrpení.

Pokud by věčné utrpení neexistovalo, pak by tvoje lidská existence neměla smysl, respektive neměla by smysl tvoje chorobná touha po smyslu této existence.

Není však žádný důvod, aby existence takového hovada, jako je člověk, měla smysl. Není k tomu důvod už jen proto, že člověk podmiňuje smysl světa jako celku smyslem své existence.

Vznikl snad vesmír jen kvůli člověku?

Dovol, abych se tomu zasmála.

Smyslem veškerého božího konání je jeho nesmyslnost, protože jen tak může být bůh všemohoucí, nevázán ničím. Kdyby mělo mít boží konání smysl, nebyl by bůh všemohoucí, protože by musel konat v duchu tohoto smyslu. To jest, on sám by byl podřízen smysluplnosti svého konání, to jest, nebyl by absolutně svobodný, a tedy ani všemohoucí.

Tento svět je beze smyslu, a stejně tak beze smyslu je i lidská existence. V této nesmyslnosti naplňuje se boží vůle, v této nesmyslnosti se nám dává poznat bůh.

Víc už nebohá žena neřekne.

Náš člověk ji začne mlátit hlava nehlava, křiče: „Já ti dám, že lidská existence nemá smysl!“

Nakonec je manželka našeho člověka, správného chlapa, zmalovaná tak, že nepotřebuje ani šminky.

Ne že by jí to nějaký druhý člověk zrovna přál (zvláště je-li humanistického smýšlení a založení), ale přece jen ho musí napadnout, že kdyby držela zobák a ve všem poslouchala svého muže, nemuselo to zajít až tak daleko.

Ale komu není rady, tomu není ani boží pomoci.

Amen!

Autor: Karel Trčálek | středa 14.6.2017 17:20 | karma článku: 11.85 | přečteno: 420x

Další články blogera

Karel Trčálek

Jak jsem se kvůli ČSSD stala nezaměstnatelnou

ČSSD je bezesporu mimo. Ale mimo realitu je bezesporu i paní Šichtařová. Nebo jí snad taky hrozí propuštění kvůli zvýšení minimální mzdy a nahrazení robotem?

18.8.2017 v 18:33 | Karma článku: 23.26 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 14.37 | Přečteno: 965 | Diskuse

Karel Trčálek

Rusové se nemají za co stydět, a za Sputnik už vůbec ne

Byla-li zde položena otázka, za co se stydí Rusové, tak na ni odpovídám. Rusové se nemají za co stydět, a za Sputnik už vůbec ne

17.8.2017 v 17:37 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 671 | Diskuse

Karel Trčálek

Církevní restituce Květné zahrady, další katolická zlodějna

Je to jen čtyřiadvacet a něco hodin, co se zde na blogu psalo o Květné zahradě a žádosti církve o její vrácení. A hle, už jsem o Květné zahradě napsal článek i já. Asi jsem opravdu zloděj, stejný jako katolická církev

16.8.2017 v 17:07 | Karma článku: 21.88 | Přečteno: 2917 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Bidet jako běžná součást koupelny

Pravidelné osprchování a důkladná čistota jsou základem toho, aby člověk ostatním voněl, protože ani sebelepší parfém nezakryje nedostatky v hygieně Ale ruku na srdce-kolik z nás má koupelnu tak velkou aby si mohl dovolit bidet?

19.8.2017 v 16:28 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 540 | Diskuse

Karel Ábelovský

Lidé bez tváře III.

... rozespale nahmatal telefon na nočním stolku a vypnul vyzvánění; spal nebo bděl, nevěděl jistě. Žádné sny se mu už hodně dlouho nezdály, nebo si je nepamatoval; zato nyní si nebyl jist, zda to co mu nedalo spát, nebyl jen sen

19.8.2017 v 13:48 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 120 | Diskuse

Marek Valiček

... a tys měl snad někdy v hubě mokrej hajzlpapír?

Často se stává, že chceme ohromit druhé nějakým ne zrovna standardním výkonem. Počítat ale s tím, že budeme považováni za hrdiny, nebo dokonce opěvováni....

19.8.2017 v 10:14 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 443 | Diskuse

Libuse Palkova

Italové v Praze

Co se líbí a nelíbí návštěvníkům naší Stověžaté matičky? Zde je několik postřehů ze života průvodkyně zahraničních turistů.

19.8.2017 v 8:31 | Karma článku: 19.63 | Přečteno: 802 | Diskuse

Helena Vlachová

Muži a ženy

Některé ženy si myslí, že musí svého partnera vlastnit, nemají žádný jiný program v životě. Jestliže jim vztah nevychází, bortí se jim život

19.8.2017 v 7:29 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 367 | Diskuse
VIP
Počet článků 424 Celková karma 17.50 Průměrná čtenost 989

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.