Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bůh neexistuje a to je dobře

14. 07. 2017 17:27:08
Předpokládám, že tento článek nebude nikoho zajímat, neboť v jeho nadpisu není uvedeno jméno žádného zde populárního blogera či blogerky, je v něm zmíněn toliko bůh

Nekonečně mnoho těch nejodpornějších a nejzvrhlejších myšlenek vylíhlo se našemu ateistovi v jeho mozku, až se ten konečně zcela již proměnil v jeden jediný hnisající, nade vše pomyšlení hnusný vřed.

Dávivě páchnoucí hnis, který z něho vytékal, byl tak nepředstavitelně bezobsažný, že by ani tisíc samotných Kristů, již by sdružili své síly ve společném úsilí, nejspíše nedokázalo tuto odpornou kašovitou hmotu proměnit v to nejlahodnější víno, uschované pro skutečné fajnšmekry v koženém měchu až do nejposlednější možné chvíle, do samotného konce tohoto světa.

Takto zbaven vlastní rukou veškerého rozumu náš ateista už jen nesmyslně blábolil, vyžívaje se v této, stále se stupňující nesmyslnosti jako ten nejzavrženíhodnější duchovní zvrhlík.

Všechny jeho žvásty byly, jsou a nikdy samozřejmě natolik bezcenné, že není třeba se jimi nikterak zaobírat.

Pokud jich část přesto zveřejňujeme ve formě tohoto koncentrátu naprosté prázdnoty, tak jen jako krajně odstrašující příklad toho, jak končí oni naivní snílci, již se rozhodli žít bez boha, již vrátili bohu vstupenku do světa, již pohrdli boží láskou, aby oni sami, nikoliv bůh, vyřkli tak nad sebou nemilosrdný ortel věčného zatracení v tom nejkrutějším pekle, plném těch nejstrašlivějších muk, protože v něm budou bohu bez přestání hledět do jeho tváře...

„Je nanejvýš trapné a komické, mluví-li ateisté o bohu, uvažují-li o něm jen, aby popřeli jeho existenci!“ rozchechtal se ohavně náš ateista nad jedinou rozumnou myšlenkou, ke které dospěl za celý svůj život, aby ji ovšem vzápětí negoval, „fuj, taková hloupost!

Nanejvýš trapné a komické je, mluví-li o bohu právě ti, kteří tvrdí, že v něj věří, že jej poznali, že s ním komunikují!

A ze všeho nejtrapnější a nejsměšnější je, mluví-li o bohu teologové, považujíce za odborníky na boha jen proto, že přečetli a sami vyprodukovali spoustu žvástů na to téma, na téma boha!

Čím se však ve své nejzákladnější vlastnosti liší se mé myšlenky od myšlenek těch, kteří jsou přesvědčeni o existenci boha, to jest právě v oné své vzdálenosti od boha?

Věřící si myslí, že jsou mnohem blíže k bohu než já, ten, koho nazývají nevěřícím, ateistou, a už jen tím se přiznávají, že v žádného boha ve skutečnosti nevěří, že jsou od něho vzdáleni mnohem více než já, ateista, hehe!

Ostatně, proč bych měl být ateistou?

Jen proto, že mi všechny svaté knihy přijdou směšnými?

Můj výrok o tom, že bůh neexistuje, není o nic méně duchovnější než všechna ta jejich víra, ba právě naopak!

Hlásám-li, že bůh není, dostal jsem se na poli duchovním mnohem dál než ti, kteří vzývají démony ze svých svatých knih.

Prvním, pro mnohé neuskutečnitelným krokem, na cestě k bohu je odvržení všeho náboženství, spálení všech svatých knih, zatracení všech Spasitelů, kteří nejsou ničím jiným než jen svůdci, kteří pomáhají jen proto, aby ubližovali!

Ano, já tzv. ateista, jsem k bohu, jenž neexistuje mnohem blíže, neboť se nedomáhám žádné spásy, neblouzním o žádné věčné blaženosti, nýbrž vím, že nebytí není nic jiného než splynutí s bohem!

Kdyby byli všichni ti věřící, nebo aspoň kněží, již se, navlečení do svých komží, pod nimiž jsou ovšem zcela nazí, vydávají za boží služebníky, opravdu duchovně poctiví, kdyby skutečně hledali boha a nikoliv si jen nárokovali spásu, museli by nutně dojít k závěru, že bůh neexistuje, že to, v co věří, ve všechny ty boží lásky a boží syny, v bohy stvořitele a přísné soudce, v ráje pro poslušné a v pekla pro nepoddajné, že to všechno je jen bezcenné haraburdí.

Kdyby všichni ti hlupáci, již přijali kněžské svěcení, skutečně hledali spásu, museli by dříve či později radostně zvolat: ,Nevěřím, tedy jsem navěky spasen!‘

Nemůže být radostnějšího poznání než poznání neexistence boha, není nic blaženějšího než beznaděj!

Nu, samozřejmě, že se věřící tomuto poznání budou vzpouzet, že se budou ohánět svými svatými knihami, v nichž jim byla zjevena Pravda.

Ale co má bůh společného s jakoukoliv zjevenou Pravdou, jež je Pravdou jen proto, že věříme, že je Pravdou, abychom byli spaseni, tedy věříme v ní především kvůli sobě?

Existuje-li bůh, tak je nad jakoukoliv Pravdou, a je-li pro boha přece jen něco Pravdou, pak jedině to, že on sám neexistuje!

Domáhat se existence boha může jen hlupák, to jest, skutečný neznaboh!

Ostatně není nic snazšího než provést důkaz boží neexistence.

Hle, zde jest: ,Bůh neexistuje, protože není jediný důvod pro jeho existenci. To jest, důvodem existence boha není ani existence těch, kteří v něj věří, neboť existenci boha nelze ničím podmiňovat.

Není-li jediný důvod pro to, aby bůh existoval, pak by případná boží existence byla zcela zbytečná.

Avšak bůh nedělá nic zbytečně.

Jsa bohem, musel by sám bůh jako první shledat svou existenci zbytečnou, sám sebe se zcela otevřeně zeptat: -Co tady, proboha, dělám?-

Seznav, jako myslící entita, nutnou zbytečnost své existence, musel by bůh popřít sám sebe, aby mohl říct: -Neexistuji, tedy jsem bohem!-

Boží existence jest tedy existencí v neexistenci.

Q.E.D. ́

Provedl jsem důkaz boží neexistence, a ani trochu se u toho nezapotil, zdali pak dostanu taky cenu za nejlepší filosofickou knihu roku, nebo aspoň za nezávislou žurnalistiku, hehe!?“

A světě div se, náš ateista opravdu dostal, shledán k tomu způsobilým příslušnými porotami, cenu i za nejlepší filosofickou knihu i za nezávislou žurnalistiku.

Nu ovšem, nechal se ocenit jako všichni hlupáci, kterým patří království nebeské, neboť chudí jsou duchem, což on sám dokázal ustavičným dokazováním boží neexistence.

Jo, každý nemá v životě takové štěstí, že je beznadějným blbem od přírody, že přijde rovnou k hotovému!

Autor: Karel Trčálek | pátek 14.7.2017 17:27 | karma článku: 16.65 | přečteno: 901x

Další články blogera

Karel Trčálek

Čeští vojáci nemohou být pěšáky plánů NATO!

Jak to, že vysíláme do Pobaltí sto nebo kolik vojáků?! Ztratili havloidi definitivně poslední zbytky zdravého rozumu!?

21.7.2017 v 21:08 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 904 | Diskuse

Karel Trčálek

Hledání ztraceného šílenství

Může mi někdo vysvětlit (rozumně samozřejmě), proč dobrá polovina lidí pod mými blogy mluví stylem, jako by byli z nějaké ujeté maloruské sekty?

20.7.2017 v 17:27 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 354 | Diskuse

Karel Trčálek

Nad lidskými zrůdami můžeme zvítězit! Když budeme taky zrůdami

Ze všech zrůd dosud poznaných a objevených jsou nejzrůdnější, málo platné, zrůdy lidské. Někdy to díky nim vypadá, že náš svět není ani tak světem lidským, jako světem démonů

19.7.2017 v 17:18 | Karma článku: 14.11 | Přečteno: 581 | Diskuse

Karel Trčálek

Bůh je mrtvý! A my taky!

Zase nicotná erekce! Zase dvě A4 trapností! Tady už jsou jen dvě řešení. Buďto zvýšení medikace na maximální možnou míru, nebo konec světa! Další z cyklu „náboženských“ článků. Poslužte si!

18.7.2017 v 16:37 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 442 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Čas táborových letních lásek

Na vnitřek víka sbaleného kufru na tábor si nalepit seznam věcí, přibalit krémy, čepici proti slunci a do seznamu to připsat. Ale žádná holka tam nepřipíše sbalenou tajnou naději, že by se na táboře mohl vyloupnout kluk...a láska

22.7.2017 v 11:07 | Karma článku: 16.33 | Přečteno: 372 | Diskuse

Libuse Palkova

Podobá se současná vlna protiislamismu dřívějšímu antisemitismu?

Vše se opakuje jen pokaždé trochu jinak. Když pročítám blogy o burkinách a muslimech a soudy lidí všeobecně, mám pocit, že něco podobného jsem už někdy někde četla...jen v bleděmodrém.

22.7.2017 v 9:53 | Karma článku: 18.13 | Přečteno: 2667 | Diskuse

Lucie Hejnalová

Blondýnka v kabriu

Je letní hezké odpoledne. Provoz jako vždy hustý. Přijedu ke křižovatce. Mám signál stůj. Tak se tak rozhlížím kolem a kousek přede mnou a díky výšce umístění mé kabiny i pode mnou, si stojí zlatý mercedes kabriolet.

22.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 449 | Diskuse

Jiří Turner

Neúprosné zákony trhu fungují

Václav Klaus senior a možná i junior by ze mě mohli mít konečně radost, protože jsem po letech pochopil, že s neúprosnými zákony trhu se nedá nic dělat. Je nutné je akceptovat a smířit se z jejich důsledky, ať jsou jakékoli.

22.7.2017 v 9:35 | Karma článku: 9.04 | Přečteno: 342 | Diskuse

Helena Vlachová

Rodiče a děti

Děti tak rychle dospějí, vylétnou z hnízda a bývají rády, že jsou samostatné. To je bezesporu můj případ

22.7.2017 v 7:19 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 412 | Diskuse
VIP
Počet článků 398 Celková karma 17.81 Průměrná čtenost 975

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.