Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Honzíkova cesta a prsa ven!

30. 06. 2017 18:46:46
Jářku, prsa ven! Ať má Honzík, který jede za babičkou dědečkem na prázdniny, co pít. A my ostatní konec konců taky

Začaly prázdniny a Honzík se vydal za babičkou a dědečkem na vesnici.

Dědeček chodil každý večer opilý z hospody domů, legračně se motal a vždy nabídl Honzíkovi cigaretu (Honzík loni málem jednou podpálil družstevní stoh, kam chodil kouřit).

„Kuř, kluku, než nám to ti bolševici z Bruselu úplně zakážou! Mráz přichází z EU! Čtěte Parlamentní listy, tam to všechno je!“ blábolil.

Babička zase znala spoustu pohádek.

Honzík měl nejraději tu o krávě Anežce.

I teď, když už ho babička dávala spát, poprosil: „A ještě tu pohádku o krávě Anežce, babi!“

Babička pohladila vnoučka po hlavě a spustila: „Anežka Svatá byla náramná kráva.

Nerodila totiž doma, ale v porodnici. Dokonce byla taková kráva, že z porodu v porodnici neměla žádné trauma!

Porodník jí dělal Kristellerovu expresi a ona nic! Vůbec ho nežalovala a příště přileze do porodnice určitě zase!“

„Taková kráva, jak mohla rodit v porodnici!“ zakroutil Honzík nevěřícně hlavou.

„To se ví, že kráva,“ přikývla babička a pokračovala, „všichni Anežčini příbuzní se za ni styděli, vždyť museli kvůli ní chodit kanálama, protože navíc ke všemu ještě ta kráva ani nekojila na veřejnosti.

,Jak to, že ta vaše Anežka nemá na facebooku žádné kojící fotky?

Snad nekrmí sunarem, fujtabl!‘ ptali se lidé Anežčiných příbuzných, kteří se mohli hanbou propadnout, že Anežka nemá žádné kojící fotky.

Ale jak by taky mohla, když ta kráva považovala kojení svého dítěte za něco intimního, necítila potřebu exhibovat se svými prsy a vůbec se jí zdálo nanejvýš protivné to povinné kojení na veřejnosti, jemuž byla nucena ostatními ženami. Nejraději kojila svého prcka někde v klidu, aby s ním mohla rozmlouvat, mazlit se s ním, nikým a ničím nerušena.“

„To je ale kráva!“ zvolal opět Honzík.

„To se ví, že kráva,“ přikývla babička a pokračovala, „ano, byla to kráva, protože si vůbec neuvědomovala, že těch omezení a regulací kolem nás je už tolik, že jen naprostá kráva se může nechat ještě zbuzerovat pruderností naší doby.

Ostatním, statečným ženám se to samozřejmě nelíbilo.

,Kvůli takové krávě ještě budeme, jakmile začneme své prcky kojit na veřejnosti, se zvýšenou pravděpodobností legitimovány jako máničky v osmdesátých letech. Za veřejné pobuřování!

Jsme otroky svých vlastních hlav, naučených vzorců chování, které ne vždy jsou v dané historické době užitečné.

Někteří lidé jsou pobouřeni pohledem na kojící se dítě.

No, co je to za manýry!

Vždyť se na něj dívat nemusejí.

A ta kráva, místo toho, aby kojila na veřejnosti, tak se kamsi schovává!

No, co je to za manýry!‘

A tak se ostatní ženy domluvily a počkaly si na Anežku, když šla na procházku s kočárkem do temného lesa.

Anežka, jde nic netuší, její prcek spokojeně spí, temný les pokojně šumí, když v tom najednou, kde se vezmou, tu se vezmou, vynoří se z houští statečné ženy.

,Ty, krávo jedna pitomá, co rodíš v porodnici a nekojíš na veřejnosti, ty si nic jiného nezasloužíš! Kvůli takovým jako ty se pořád posunuje blíž a blíž ke společnosti, která si zakládá na zahalování žen!

Děkujeme, nechceme, ty krávo!

Proto to řešíme!‘ začaly ji mlátit, až ji dočista umlátily, takže to nakonec šťastně dopadlo, kvůli Anežce Svaté se ostatní ženy zahalovat nemusely “

„Dobře jí tak, krávě jedné pitomé!“ vykřikl Honzík, nadšený, že pohádka skončila, a poprosil babičku, „dáš mi teď mlíčko, když jsem měl na vysvědčení samé jedničky, jen z multikulturní výchovy čtyřku? Mámá mě taky ještě pořád kojí na veřejnosti.“

„To víš, že ti dám mlíčko,“ řekla babička a vytáhla své prsy, ke kterým se Honzík, klučina z města, radostně přisál.

Autor: Karel Trčálek | pátek 30.6.2017 18:46 | karma článku: 21.72 | přečteno: 1427x

Další články blogera

Karel Trčálek

Agentura na podporu a řízení sportu, nový Babišův penězovod

Politické garnitury přicházejí a odcházejí, ale penězovody zůstávají, maximálně mění svoje názvy. Jako například chystaná Agentura na podporu a řízení sportu, kterou bude ovládat Babiš, pardon hnutí ANO

21.11.2017 v 10:23 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 490 | Diskuse

Karel Trčálek

A kdy se ultrakatolíci omluví prof. Halíkovi?

Vážený bloger pan Kavka se ptá, kdy se prof. Halík omluví kardinálu Dukovi. Ale když po nějaké osobě chceme omluvu, mohli bychom se jí taky omluvit za to, co jsme na ni nakydali, a nenakydali jsme toho na ni zrovna málo, že

20.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 684 | Diskuse

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 800 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 15.12 | Přečteno: 848 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Gabriela Tomanová

Společné soužití = z 90% velký průser

Znáte to? Když jeden ve vztahu, dostane super nápad, nastěhovat se ke svému rodiči? A jak to potom dopada?... No, jeden příklad za všechny bych tu měla... Ten svůj.

22.11.2017 v 0:23 | Karma článku: 7.57 | Přečteno: 336 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Platina královská

Britský královský pár v pondělí 20. listopadu oslavil 70. výročí svatby. A jejich svazek je stále až pevnou skálou nejen v bouři britské politiky, ale i všech turbulencí a změn ve světě.

22.11.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Karel Ábelovský

Opravdu divné století

... nevím co moudrého napsat, nic moudrého mne totiž nenapadá - jsem jen plný pochopení, lásky a tolerance, chcete-li empatie ... a jen velký smutek zůstává v mých očích. Smutek nad naší společností, aby bylo jasno.

21.11.2017 v 15:20 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 180 | Diskuse

Iva Votočková

Čeští skeptikové bezdomovce na kávu nezvou

Na facebooku jsem narazila na hezký příspěvek. Autor příspěvku se v něm lidí ptá, zda by zaplatili kávu nebo třeba jídlo navíc. A převypravuje tam následující krátký příběh od Federica Felliniho a Vittoria De Sica.

21.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 600 | Diskuse

Jitka Suchánková

Já se snad zhroutím

Přiletím do práce jak vichr. Tedy co mi to jen náledí a můj strach dovolí. Shodím kabát, odkopnu boty a řítím se k počítači, abych ho zapnula. Mezitím z kabelky vytahuji peníze, svačinu a ledovou kávu. Nevadí, že bude prosinec.

21.11.2017 v 8:14 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 387 | Diskuse
VIP
Počet článků 530 Celková karma 15.28 Průměrná čtenost 955

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.