Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prof. Halík, novodobý Jan Hus, nepřítel církve

11. 07. 2017 16:17:26
Není divné, že nejvíce Halíka nenávidí právě poctiví katolíci, kteří si dělají nárok na věčnou blaženost, a kteří by se jinak pro bližního samou láskou roztrhali? Divné to vůbec není, u poctivých katolíků je to zcela normální

Tenhle ten Ježíš, boží syn, král židovský, spasitel, vykupitel, prostě jedním slovem Kristus, je ale po čertech veselý chlapík, ještě že s ním dělám při opravě naší nejstarší dálnice v jedné partě!

Nejenže dokáže zázraky (např. nám díky němu rostla trvale naše mzda navzdory intervencím ČNB), ale taky nás vždy o pauze na žvanec rozesměje svým vyprávěním tak, že nám všem zbytek šichty uteče ani nevíme jak, než se nadějeme, jsme všichni z práce zase doma a divíme se: „To už jsme zase z práce doma? To není možné!“

A přece je to tak!

Jsme z práce doma tak, jako bychom v žádné práci nikdy nebyli, tak rychle to díky Ježíšovi uteče. Nebýt jeho, připadalo by nám určitě, že jsme v práci celou věčnost!

I teď jsme všichni shromáždění kolem Ježíše, dlabeme chléb vezdejší, máme na to půl hodiny, kterou nám garantuje zákoník práce.

Ježíš taky dlabe a přitom vykládá: „Tak jsem byl asi před rokem v Litomyšli!“

„Cože? V Litomyšli? Tam je přece spousta kvalitních současných staveb, protože je tam osvícené vedení!“ vykřikne kdosi z našeho auditoria.

„A taky se tam narodil Smetana. Vážně!“ doplní kdosi jiný.

I já se ozvu.

„Ale Smetana přece nesložil ani jediný sakrální tón! Čertovu stěnu přece nemůžeme považovat za duchovní opus! Co ́s tam dělal, Ježíši?“ otážu se Krista.

Ježíš se pousměje tím svým podmanivým úsměvem a řekne: „Byl jsem tam kvůli Halíkovi.“

„Cože? Ty a kvůli Halíkovi?“ vykřiknou všichni unisono.

„Ano, sloužil tam mši svatou, přesvatou,“ kývne Ježíš.

„Já jsem tradiční katolík! Já bych na mši svatou slouženou Halíkem nikdy nešel! Vůbec, všechny tyhle pokoncilní mše svaté stojí za prd!

Já chodím jedině na mše P. Badala!

To je žrádlo!

Jděte se bodnout s Halíkem!“ dokáže kdosi hned pevnost své víry.

„Přesně tak! Bodnout!“ ozve se spousta mručivých hlasů.

Já dokonce předstoupím před Ježíše a řeknu mu: „Nezlob se, ale nevěřím, že jsi byl v Litomyšli na mši svaté s Halíkem. Každý jen trochu soudný Spasitel by se takovému kostelu, kde slouží mši svatou prof. Halík, vyhnul širokým obloukem.“

„Věř tomu, a víra tvá tě uzdraví,“ odpoví mi Ježíš a potutelně dodá, „byl jsem na mši svaté, kterou sloužil prof. Halík, jako že, jsem syn boží, ergo syn člověka.

Byl jsem však na ní jen proto, abych Halíka pořádně nasral, přísahám, jako že jsem syn boží, ergo syn člověka!“

„Abys Halíka nasral! To se povedlo, hehe!“ vypukneme po slovech spasitelových v hurónský smích.

Smějeme se, ale Ježíš učiní gesto a my rázem utichneme. Doslova visíme na jeho krvavě rudých rtech, hltáme jeho každé slovo, neboť každé slovo Ježíšovo je zároveň Slovem, ostatně jako on sám jest Slovem, svým mezi cizími (muslimy???), cizím mezi svými (křesťany???).

„Halík mě už těmi svými knížkami o mně sral pěkně dlouho.

,Kristus je takový a takový,‘ psal pořád dokola a tím mi náramně ubližoval.

Já vydržím jako kůň, vždyť i na kříži jsem trpěl, ale co je moc, to je moc.

,Jen počkej, Halíku, já ti ukážu, zač je v království mého otce láska, abys věděl, na čem ve skutečnosti jsi!‘ řekl jsem si a vydal se do Litomyšle, kde Halík sloužil mši svatou.

Kostel byl plný mladých lidí, kteří prahli po duchovnu a mysleli si, že toto duchovno nalézají v pozdvihování hostie a v kramářském vykřikování: ,Bože, tys nás posilnil a vnitřně oslovil svátostí těla a krve svého Syna; dej, ať tuto svátost přijímáme vždycky tak, aby rostla jistota naší spásy. Skrze Krista, našeho Pána!‘

Vmísil jsem se do davu těch nešťastníků a dělal všechno to, co oni, abych byl co, nejméně nápadný.

,Ty určitě studuješ nějakou multi-kulti školu, děvčico pitomá, bo už rovnou pracuješ v nějaké neziskovce, bo ničemu jinému tě ani nenaučili!‘ pomyslel jsem si o dívce v brejličkách, vedle které jsem byl, a která mohla na Halíkovi oči nechat, jako kdybych to byl já sám.

Klekal jsem si, zase vstával, žehnal se, jak to dělali ostatní. Ale vlastně úplně zbytečně, protože já se přece o svoji spásu nemusím vůbec starat.

,Bože, ať už to skončí!‘ myslel jsem si, když Halík začal kázat, ale otec mne pořád ne a ne vyslyšet.

Ale pak se ledy konečně přece jen hnuly a Halík sklapl.

To byla úleva!

Jako by někdo, protože sám jsem to udělat nemohl, odvalil kámen z mého hrobu!

Všichni se poslušně seřadili do fronty na svaté přijímání.

V tu chvíli přišla moje chvíle, moje sekunda!

Drze jsem předběhl a stoupl si skoro na začátek fronty. Tak, aby to nikdo nepostřehl, připnul jsem si v mžiku na své roucho placku IVČRFN (zkratka názvu hnutí –Islám v České republice fakt nechceme-, pozn. aut.). Tak jsem i poklekl před kněze, tedy Halíka, co nejvíce shrbený, abych předstíral pokoru.

Halík automaticky odlomil kus hostie a chtěl mi jej vložit do mých otevřených úst. V tu chvíli jsem se přestal hrbit, napjal jsem se jako luk, chmátl svými ústy po hostii a zároveň co nejvíce vypoulil svou hruď s plackou IVČRFN.

,Tu máš, nevěřící Tomáši, hehe!‘ zasmál jsem se v duchu, protože ťal jsem do živého.

Halíkovi v tu chvíli nenávistně zacukaly v tváři všechny jeho mimické svaly. Bleskurychle sáhl po hostii, chtěje ji vzít z mého jazyka, kde se už do ní pouštěly trávicí enzymy.

Ale moje čelisti byly rychlejší, hostie už navždy zmizela v mých útrobách.

Naše pohledy se střetly.

Můj krotký a jeho nenávistný, stejně tak jako nenávistný je pohled jeho muslimských bratří ve víře v boha všemohoucího.

,Jen se smaž v pekle svých výčitek, že jsi udělil svátost oltářní někomu, kdo nenávidí islám, který vychází z abrahámovských kořenů, stejně jako křesťanství, hehe!‘ myslil jsem si přitom, zatímco Halík se jen stěží ovládal.

Kdybychom tam byli jen my dva, jistě by mi začal páčit ústa, aby z nich dostal hostii stůj, co stůj, hehe! Laureát ceny za nejlepší filosofickou knihu by mi strkal prsty do huby, hehe!“

Ježíš se rozesmál a my s ním, protože to se opravdu povedlo, takhle napálit prof. Halíka, to by nedokázal ani Ďábel, hehe!“

Smáli bychom se nejspíše až do skonání věků, do soudného dne, kdy nás Kristus bude soudit a kdy z naší civilizace nezůstane kámen na kameni, jak on sám ostatně předpověděl, ale přestávka se končila, šli jsme zase opravovat dálnici, po níž se pomalu posunovala různobarevná auta.

Ale ve vhodné chvilce jsem se přece jen Ježíše ještě na něco zeptal.

„Poslyš, když jsi byl u svatého příjímání, nedopustil ses vlastně kanibalismu?“ zeptal jsem se.

„Nedopustil, protože to, co mi dal Halík do úst, byl opravdu jen kus oplatky, nikoliv moje tělo. I kdyby byl Halík nakrásně opravdu knězem, sotva může být skutečným katolíkem jako třeba P. Badal.

A už jsi někdy viděl, aby se hostie proměnila v mé tělo, když ji nepozdvihuje skutečný katolík?

Můj otec není blbec, pozná skutečného a poctivého katolíka od Ďáblova pohunka, ať si má ten třeba milióny prestižních cen!

Kdyby Halík prodával zmrzlinu v oplatkových kornoutcích, vyšlo by to úplně na stejno, jako když Halík pozdvihuje hostii, hehe! “ rozesmál se číman Ježíš.

„Hehehe!“ rozesmál jsem se taky a už se smát nepřestal.

Směji se tomu i teď, když jsem v mocném vytržení ducha svatého a slyším za sebou hlas mocný jako polnice, který mi říká: „Co vidíš, napiš do knihy a pošli sedmi církvím: do Efezu, do Smyrny, do Pergama, do Thyatir, do Sard, do Filadelfie a do Laodikeje!“

To mi ten hlas říká a já se přitom směji.

Ale nepozná se skutečný katolík, tedy ten, kdo skutečně následuje Krista, podle toho, že se pořád, vždy a za všech okolností směje, protože kdo poznal Krista, kdo byl poctěn boží milostí, se nemůže než všemu smát?

I mne Ježíš rozesmál a tak navěky spasil, vykoupil z otroctví, nemám nejmenší důvod ho zapírat!

Autor: Karel Trčálek | úterý 11.7.2017 16:17 | karma článku: 18.54 | přečteno: 1095x

Další články blogera

Karel Trčálek

Agentura na podporu a řízení sportu, nový Babišův penězovod

Politické garnitury přicházejí a odcházejí, ale penězovody zůstávají, maximálně mění svoje názvy. Jako například chystaná Agentura na podporu a řízení sportu, kterou bude ovládat Babiš, pardon hnutí ANO

21.11.2017 v 10:23 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 490 | Diskuse

Karel Trčálek

A kdy se ultrakatolíci omluví prof. Halíkovi?

Vážený bloger pan Kavka se ptá, kdy se prof. Halík omluví kardinálu Dukovi. Ale když po nějaké osobě chceme omluvu, mohli bychom se jí taky omluvit za to, co jsme na ni nakydali, a nenakydali jsme toho na ni zrovna málo, že

20.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 684 | Diskuse

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 800 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 15.12 | Přečteno: 848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Přemysl Čech

Byl, je a bude milován - Michael Hutchence (+ 22.11.1997)

Ano, dnes je tomu jíž 20 let, co nás opustil a navždy odešel do muzikantského nebe, jak by možná mnozí napsali do nekrologu, frontman a dvorní textař skupiny INXS Michael Hutchence. Odešel milován ve věku pouhých 37 let.

22.11.2017 v 6:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Jaroslav Herda

Dementi!

Mohou splnit naše očekávání? Mohou nás pozitivně překvapit? Obávám se, že ne. Zdá se, že slova byla napsána po zralé úvaze a řádně a pečlivě doložena.

21.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 9.68 | Přečteno: 498 | Diskuse

Pavel Vávra

Sex je motor, sex je zbraň.

Posouváním a znejasňováním hranic "přípustného" ničíme možnosti pro seznamování, ale také ničíme motor lidské civilizace a lidství tím, že "přiléváme do benzínu vodu". A dříve nebo později se ten motor zadře.

21.11.2017 v 18:05 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 425 | Diskuse

Tomáš Flaška

Měli bychom být za invazi v roce 1968 vděční

"Československo by mělo být Sovětskému svazu za rok 1968 vděčné: historie pražského jara." Tento článek vyšel v den návštěvy prezidenta Zemana v Rusku na serveru Zvezda.

21.11.2017 v 16:09 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 1195 | Diskuse

Jiří Turner

Konverze od ateismu k ateismu

Moudrost náboženství by měla patřit celému lidstvu, i těm nejracionálnějším z nás, a zasluhuje, aby si jí i její největší odpůrci zaobírali. Náboženství je příliš užitečné a vlivné, než aby se mohlo zcela přenechat věřícím.

21.11.2017 v 15:23 | Karma článku: 12.85 | Přečteno: 479 | Diskuse
VIP
Počet článků 530 Celková karma 15.28 Průměrná čtenost 955

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.