Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč budu volit lidovce

26. 07. 2017 18:42:06
Nějaký dobrák tady psal, že se lidovci možná ani nedostanou do sněmovny. Může být, ale stejně je budu volit

Snad to bylo počasím, trochu nejistým, lavírujícím, zdánlivé velmi náchylným k dešti, ale přesto v konečném výsledku upírajícím krajině vláhu, že mi dnes šla moje práce náramně od ruky.

To nijaké počasí mne nabíjelo nevídanou energií, takže včera ještě bílé a čisté listy papíru se rychle zaplňovaly jmény nepřátel evropských hodnot, jejichž jmenný seznam denně sestavuji pro jednu neziskovku.

„Kritizuješ EU? Šup s tebou na seznam!“ zanášel jsem s neskrývanou rozkoší další a další jména na seznam, moje podobnost s komunistickými fanatiky z minulého režimu mohla být sotva náhodná.

Levičáci jsou prostě vždy stejní!

Skončil jsem dnes o dobrou hodinu dřív než jindy (moje denní norma je sto stran A4 seznamu našich nepřátel).

Ale nebojte se.

Nepromarnil jsem takto získanou hodinu času lenošením, byť samozřejmě i pouhopouhé snění o jednotné multikulturní Evropě, jemuž se oddávám ve svém volném čase, je bezesporu záslužným a chvályhodným zaměstnáním mysli.

Po příchodu z práce domů, což bylo kolem páté hodiny odpolední, sedl jsem si za stůl, vytáhl z jedné kapsy list papíru, z druhé kapsy kalamář (obé jsem si vzal z práce, neziskovka, pro kterou pracuji se, díky Sorosovi, topí v penězích, co je pro ni jeden papír a pár kapek inkoustu!?) a pustil se do psaní dopisu.

„Vážená paní Z.“ psal jsem, namáčeje pero do inkoustu, „konečné jsem se dostal k tomu, abych Vám napsal dopis, který hned zítra, ještě na úsvitu nového dělného dne, hodím do schránky, spěchaje co nejdelším krokem do práce, jež zcela vyplňuje, jak jistě víte, všechen můj život.

Když jsem před několika málo sekundami tento dopis začínal psát, vybavilo se mi hned naše, zatím, poslední setkání.

Kráčeli jsme po nábřeží jakési řeky. Já jsem šel obludné rychle, jak mám ve zvyku, vy jste se však statečně držela mého tempa. Přiznávám, že se mi Vaše, od té rychle chůze, nápadně zčervenalá tvář, náramně líbila. Kdybychom tak kráčeli ještě deset minut, je zcela jisté, že bych se do Vás nejspíše beznadějně zamiloval...

Ale o tom teď nechci mluvit, snad se to ani nehodí, neboť píšu tento dopis, věřte, nebo ne, erárním inkoustem.

Chci mluvit o něčem jiném.

Kráčeli jsme po nábřeží jakési, vlastně již skoro vyschlé řeky, a já se vás v jistém momentu zeptal, koho budete volit.

Bylo to ode mne, uznávám, krajně netaktní.

Ale otázka již byla vyslovena a nešla vzít zpět (jako mnoho jiných netaktních otázek).

Vy jste však ani nehnula brvou (už to přece mohlo stačit k tomu, abych se do Vás zamiloval) a řekla, šetříc mne tak trapných rozpaků, celá udýchaná od té ďábelské chůze: ,A vy?‘

Tak jedná a chová se v trapných situacích skutečně inteligentní žena!

,Abych pravdu řekl, tak vlastně ani nevím,‘ odpověděl jsem Vám tehdy zcela po pravdě, načež se náš rozhovor začal naštěstí ubírat jiným směrem, neboť jsem se nadšeně rozvykládal o indoktrinaci mládeže, o tom, jak je nutné, aby mládež zcela názorově splynula s ideologií vládnoucích elit, aby ji ani ve snu nenapadlo, že všechno je dobře zaplacená a předem naplánovaná režie někoho (dobře víme koho!), kdo tahá za nitky dnešního světa...

Tehdy jsem skutečně netušil, koho budu volit. Teď už to ovšem vím, a chci, abyste to věděla i Vy, neboť Vám dosud dlužím odpověď na tuto otázku.

Vlastně to není ani tak těžké uhodnout, a nejspíše i Vy sama to již zcela jistě tušíte.

Ano, máte pravdu, budu volit lidovce!

Toto mé rozhodnutí je pevné a neměnné, protože vlastně zcela tak logické, že i já sám se divím, jak jsem nemohl vědět, když jste se mne na to tam, u řeky, zeptala, koho budu volit.

Budu volit lidovce, tedy celým názvem KDU-ČSL, protože tato strana vůbec nehájí křesťanské hodnoty, ba právě naopak!

Vy víte, jak nenávidím křesťanské hodnoty.

Nenávidím je tak, že vlastně ani nevím, co to jsou vlastně ty křesťanské hodnoty.

Myslím samozřejmě výlučné křesťanské hodnoty, tedy takové hodnoty, se kterými se výlučně setkáme toliko u křesťanů a už nikoho jiného.

Mluvím-li o křesťanech, nemohu se ovšem nezmínit, že mě na tu skvělou a přitom tak geniálně prostou myšlenku volit lidovce, přivedl, věřte nebo ne, právě křesťan.

To jest, četl jsem na blogu idnes (to je ten blog, na kterém vždy kvičím jak podsvinče, když někdo kritizuje islám) jakýsi článek. Napsal ho člověk, který se prohlašoval za křesťana, a který tvrdil, že nevolí lidovce právě proto, že nehájí křesťanské hodnoty.

,To je ono!‘ věděl jsem.

Nehájí-li lidovci křesťanské hodnoty, ať už je to cokoliv, bylo by smrtelným hříchem je nevolit.

Tak vidíte, jak jsem nakonec dopadl!

Je ze mne lidovecký volič!

Říká se ovšem, že lidovci půjdou do vládní koalice s ANO.

Co si Vy o tom myslíte?

Ale není to vlastně jedno?

Hlavně když nebudou hájit křesťanské hodnoty!

A kdoví, možná ani žádné křesťanské hodnoty neexistují. Možná je to jen bohapustý výmysl katů evropské civilizace, proti nimž bojuji se všech svých sil, nepřeje si nic jiného, než aby už celý ten náš slavný národ zahučel konečně do propasti národní smrti a byl od něho pokoj...

Ostatně, když už jsme u toho národa a křesťanů, nejde i křesťanům o smrt národů, neboť jediným Pánem je pro ně Ježíš, v jehož království si budou všichni rovni, odhazujíce svoji národnost jako již nepotřebný pohřební rubáš, stávajíce se součástí univerzálního božího lidu, to jest zcela unifikovaného stáda pakoňů?

Není právě tato nadnárodnost, tato univerzalita a unifikace nejvyšší křesťanskou hodnotou?

Ale už dost!

Zakazuji si takovéto myšlenky, nebo se ze mne ještě stane křesťan, jelikož shledám mezi křesťanstvím a moji vírou v lepší svět víc styčných bodů než je zdrávo...

Vidíte, jaký jsem to neslušný člověk!

Melu o křesťanských hodnotách a vůbec se Vás nezeptám na Vaše rty!

Podstoupila jste už konečné tu botoxovou kůru?

S jakým výsledkem?

Napište mi o tom, prosím, co nejdříve!

Přísahám, že dokud nebudu vědět, že se vše zdařilo, že Vaše rty vypadají tak, jak jste si vždy přála, nebudu klidné spát, budu se v noci budit a civět do tmy, zatímco všude kolem bude strašlivé ticho.

Nemučte mne tak, prosím, jinak budu dělat v práci, jsa nevyspalý, na seznamech nepřátel EU ošklivé kaňky.

S pozdravem

Váš Karel T.“

Když jsem dopsal dopis, zbylo v kalamáři ještě trochu inkoustu. Ale nebojím se, že bych ho nevyužil na nějakou dobrou věc ve jménu všeobecného blaha...

Autor: Karel Trčálek | středa 26.7.2017 18:42 | karma článku: 12.72 | přečteno: 630x

Další články blogera

Karel Trčálek

Čeští vlastenci jsou ubožáci

Lidi, neblázněte, nehažte po mně šutry! Nemůžu za to, že se u nás stal pojem vlastenectví synonymem pro tu největší ubohost. To opravdu není moje vina. Nebo snad taky čtete „Vlastenecké noviny"? Tak to jo, tak to si hoďte!

19.10.2017 v 16:53 | Karma článku: 11.27 | Přečteno: 457 | Diskuse

Karel Trčálek

Humanitární neziskovky jsou tlusté pijavice

Neříkejte, že jste to už dávno nevěděli. A neříkejte, že vás to pořádně nehněte, že byste ze všeho nejraději dělali tu humanitární pomoc sami. Třeba v Kosovu

18.10.2017 v 17:09 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 467 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč nepůjdu k volbám ani za pořádnou hroudu hašiše?

Chcete slyšet, proč nepůjdu k volbám ani za pořádnou hroudu hašiše? Pokud ano, tak vám to řeknu, jenom musíte pořádně našpicovat svoje ušiska

18.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 11.51 | Přečteno: 410 | Diskuse

Karel Trčálek

GEN o Mašínech, taky vás to tak vytočilo?

Tahleta Galerie elity národa není vůbec Galerií elity národa, což jen GEN o bratrech Mašínech potvrdil

17.10.2017 v 17:46 | Karma článku: 23.43 | Přečteno: 1884 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jiří Turner

Já ho chtěl volit, a on je teplej!

To je rána za ranou, všechno se hroutí a na nic už se v naší politice nemohu spolehnout. Jelikož nečtu bulvár, neměl jsem vůbec ani podezření, že je Matěj Stropnický na kluky, a jelikož nesleduji seriály, neznám ani jeho milence.

19.10.2017 v 21:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Václav Šubrt

„Nesnesitelná“ bezobsažnost voleb (zamyšlení nad blížícími se volbami)

Prvním pozoruhodným rysem nadcházejících voleb je množství stran a hnutí, které kandidují a které mají šanci na proniknutí do Sněmovny.

19.10.2017 v 20:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 84 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pan Panevropa, jeho ODS a všichni dobří krajánci

Ivánku, jsi teď nějaký hezčí než dřív. Já se teď docela změnil. Dřív jsem myslel jen na sebe. A teď chci dělat dobré skutky. Co to máš na tváři? Jakoby ti tam zase rostla medvědí kůže. Ivan se podíval do zrcátka a oddechl si.

19.10.2017 v 20:14 | Karma článku: 15.19 | Přečteno: 308 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl třetí: Argumenty a protiargumenty.

Život v Unii samozřejmě není zcela černý. Vynikající jsou na ní původní myšlenky Evropského společenství: volný obchod, volný pohyb osob (s jistými pojistkami), služeb, kapitálu.

19.10.2017 v 20:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse
VIP
Počet článků 491 Celková karma 14.82 Průměrná čtenost 966

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.