Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když vidím Zemana, vidím v něm Masaryka

14. 09. 2017 18:23:54
Nemůžu si pomoct, ale když vidím Zemana, jako bych viděl Masaryka. Pravda, Zeman nejezdí na koni, jeho jezdecké sochy se asi nedočkáme. Ale to je, jak jistě sami musíte uznat, jen docela podružný detail.

„Když vidím Zemana, vidím v něm Masaryka!“ říkal pan Petřík každému na potkání, padaje mu do náruče.

„Kamaráde, soudruhu, máš recht! Když vidíme Zemana, vidíme v něm Masaryka!“ objímal se každý s panem Petříkem, ať to byl muž či žena, důchodce či mladý člověk, dodávaje, „Masaryk bydlel v Lánech, a Zeman taky bydlí v Lánech. Jan Masaryk byl za války v Anglii a Kateřina Zemanová taky studuje v Anglii, Masaryk měl Čapka a Zeman má zase Ovčáčka!

Jako Masaryk doporučil za svého zástupce Beneše, který se zasloužil o stát, vyhnání Němců a vítězství komunistů, tak Zeman doporučí za svého nástupce Ringo Čecha, který se taky zaslouží o stát, vyhnání imigrantů a vítězství komunistů z SPO!

Jak bychom nemohli vidět Masaryka, když vidíme Zemana!“

„Máte recht, kamarádi, soudruzi, spoluagenti!“ jásal nadšeně pan Petřík, setrvávaje i nadále v náruči dotyčné osoby, „ale tím se podobnost zdaleka nekončí, ba právě naopak!

Jen si vzpomeňme na spor o Rukopisy.

Masaryk se nebál jít proti proudu a jeho, pro něj tak typická, neochvějná tvrdohlavost mu umožňovala pevně stát za svým názorem, že jde o falsifikát, jakkoliv to vždy spolehlivě rozzuřilo pražskou kavárnu.

A teď si, kamarádi, soudruzi, spoluagenti, vezměme spor o Peroutkův článek!

Není tvrdohlavost Zemanova v tomto případě stejná jako tvrdohlavost Masarykova při sporu o Rukopisy?

Jako stál Masaryk pevně za svým názorem, který přiváděl pražskou kavárnu k zuřivosti, tak i pevnost Miloše Zemana ve sporu o Peroutkův článek rozzuřila pražskou kavárnu, neboť není pochyb, že Peroutkův článek nesporně existuje, protože jej Miloš Zeman četl!

Ano, když vidíme Zemana, musíme v něm vidět Masaryka!“

„Ano, ano, ano! Tak jest!“ zvolala nadšeně dotyčná osoba, jež ve své náruči držela pana Petříka a její nadšení se vystupňovalo takřka až k nepříčetnosti, „ a co hilsneriáda!?

Nehájil Masaryk Žida Hilsnera proti mainstreamu, který ho účelově obvinil z rituální vraždy české dívky!?

Neopakoval pořád dokola, že rituální vražda je pověra a proto je Hilsner nevinný?

Nepsal mainstream: ,Zasloužil bys, Masaryčku, jít s Hilsnerem na houpačku!‘?

Psal!

A teď to srovnejme s Babišiádou!

Neobvinil mainstream s matrixem účelově Babiše z dotačního podvodu?

A nehájí Zeman Babiše, jako hájil Masaryk Hilsnera?

Neříká Zeman, že Sobotka je svině a Babiš je nevinný?

Říká!

A kdyby jen říkal!

V den, kdy zemřel Masaryk, pozve Babiše na Hrad, aby jej povzbudil právě Masarykovými slovy: ,Náš humanitní ideál vyžaduje, abychom soustavně,všude,ve všem a vždy odpírali zlému matrixu! Proč máme diskriminovat premiéra, tedy toho, koho já jmenuji premiérem, a ne hejtmana, tedy toho, koho zvolilo hejtmanem krajské zastupitelstvo?

To přece odporuje našemu humanitnímu ideálu!‘

A jak na to reagují mainstream a matrix?

Reagují na to nenávistnými urážkami, mediálně masírují dolních deset miliónů propagandou ve prospěch Zemanových protikandidátů, kteří nejsou nic jiného než jen, jak správně podotkl pan Větvička v rozhovoru pro Parlamantní hlísty, docela obyčejní šašci!

Šašci, hehe!“

Dotyčná osoba i pan Petřík se radostně rozesmáli a jejich duší se zmocnila opojná lehkost bytí.

Jen jednou, když padl komusi do náruče, řka, jako vždy, že když vidí Zemana, vidí v něm Masaryka, řekl dotyčný: „Masaryka? Já v něm vidím spíš Havla. Oba jsou stejní ochlastové, oba mají prohulený pajšl, oba sotva chodí a oba se derou tam, kde je nikdo nechce!“

Pan Petřík se zaraženě podíval na dotyčnou osobu, načež důrazně vykřikl: „Miloš Zeman je jasný favorit voleb!“

„To byl Havel přece taky!“ opáčil dotyčný a šel dál, nechávaje pana Petříka stát uprostřed ulice.

Ale pan Petřík měl pro strach uděláno.

Vůbec se neposral z toho, co mu dotyčný řekl, ba právě naopak.

Zvedl pěst, zahrozil pěstí směrem ke vzdalujícímu dotyčnému a zvolal tak hlasitě, až ho bylo slyšet až na Univerzitu Karlovu: „Naši občané si přece jen nenechají vymýt mozky masivní antizemanovskou propagandou ve veškerém našem mainstreamu!“

Kdoví, jak na to reagovalo osazenstvo zmíněné Univerzity, jisto však, že ptáci sedící v korunách okolních stromů unaveně zívli a dali si hlavy pod křídlo, i když zdaleka ještě nepadal soumrak tichý tak, že je trošku a uslyšíš tkát pavoučí nožku.

Autor: Karel Trčálek | čtvrtek 14.9.2017 18:23 | karma článku: 18.91 | přečteno: 632x

Další články blogera

Karel Trčálek

Black Friday, den předčasného narození Páně

Ceny padají, boží království přichází. Tak nějak by to mohlo vypadat v ráji. Vše skoro zadarmo a nad tím se vznášejí andělé

24.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 962 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezidentova návštěva v Rusku je totální propadák

Tak, jako se zachoval, respektive, nezachoval, prezident v Rusku, by se skutečný demokrat nikdy nezachoval. Ale čemu se divit?

24.11.2017 v 8:36 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 580 | Diskuse

Karel Trčálek

Vrtění psem a srebrenické horory

Být člověk je nejkrutějším božím trestem, ano, být člověkem je za trest. Kdoví, čím vším jsme se provinili ve svých minulých životech a existencích, že byli jsme takto potrestáni

22.11.2017 v 14:35 | Karma článku: 13.76 | Přečteno: 855 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident Zeman volební kampaň nevede, jeho úderka ano

Tak nevím, je nadpis tohoto článku ideově správný? Čí potlesk sklidím a koho rozhněvám tak, až mi upřímně řekne, co si o mně myslí? To jsou zase moudra, co?

22.11.2017 v 12:01 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 279 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Obvinění

Úvaha. Ústavnímu soudu i jiným soudům vyhovuje, když se mohou zbavit zodpovědnosti za své rozhodnutí. Presumpce neviny. Presumpce pravdy. Právní stát.

25.11.2017 v 9:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - minisérie - díl 4. - Kdo má přístup k údajům?

Dnes si povíme něco blíže, kdo všechno má přístup k osobním údajům. Budeme pracovat se třemi pojmy - nositel osobních údajů, správce a zpracovatel.

25.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 96 | Diskuse

Jan Bartoň

Petr Fiala se „diví“

Předseda ODS Petr Fiala se „diví“, že nebyl zvolen místopředsedou sněmovny. Neví, proč by měl obcházet poslanecké kluby a žádat o podporu.

25.11.2017 v 8:32 | Karma článku: 30.24 | Přečteno: 622 | Diskuse

Petr Štrompf

Těžká role Václava Klause Druhého

Nechce se mi čtyři roky sedět ve sněmovně a jenom kritizovat. To svého času řekl Václav Klaus mladší. Doufal, že aspoň ve školském výboru něco pro kantory udělá. Co už ale udělal, je snaha v politice jako takové něco změnit.

25.11.2017 v 8:00 | Karma článku: 21.67 | Přečteno: 384 | Diskuse

Pavel Ďuran

Kterak se Demokratický blok s demokracií potkal

Petr Fiala, předseda ODS, nebyl jako jediný zvolen místopředsedou poslanecké sněmovny. A to ani ve druhém kole a prý hlasy ANO, SPD a KSČM.

25.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.70 | Přečteno: 1144 | Diskuse
VIP
Počet článků 534 Celková karma 15.40 Průměrná čtenost 953

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a pročNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.