Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Proč chtějí sluníčka odzbrojit český národ?

4. 10. 2017 16:05:47
Dovoluji si tímto reagovat na článek našeho realisty pana Skřivana „Střelba v USA-musíme omezit zbraně!!“, ve kterém obviňuje jakási sluníčka (sedmitečná?), z toho, že mu chtějí vzít jeho milované zbraně

Nu, přečetli jsme si hezky v klidu článek pana Skřivana.

Pan Skřivan se považuje za realistu a snad opravdu realistou je, ale nám přece po přečtení jeho článku není vše zcela jasné, nejspíše i proto, že se nám nedostává, na rozdíl od pana Skřivana, kýženého a evidentně tolik potřebného realismu, abychom viděli svět, a naší existenci v něm, v jeho pravé, to jest skutečné, to jest reálné podobě.

Co nám tedy není například jasné?

Pan Skřivan například píše (v souvislosti s masakrem v Las Vegas): „Sluníčka dostala dar z nebes. Masakr v USA je výbornou záminkou pro odzbrojení obyvatel v České republice /pan Skřivan ovšem nesprávně píše v ,České Republice‛/. Lžou, srovnávají nesrovnatelné, jen aby mohla /pan Skřivan ovšem nesprávně uvádí ,mohli‛/ zakazovat a omezovat.“

Nu tedy, není nám jasné, ani po dvojím či trojím přečtení článku, kdo vlastně ona sluníčka jsou.

Nebo jsou oněmi sluníčky, jak by vyplývalo z logiky článku páně Skřivanova, ti, kteří požadují v České republice zákaz zbraní?

Ale kdo to je, kdo to je konkrétně?

Jsou tato sluníčka sdružená v nějaké nátlakové organizaci, která se dožaduje zákazu zbraní, infiltrovala snad tato sluníčka parlament, vytvořila v něm napříč politickým spektrem protiváhu myslivecké lobby, žádající zákaz zbraní se stejnou razancí, s jakou se po zuby ozbrojení myslivci dožadují svých privilegií?

Nu, nemůžeme se zbavit dojmu, že pan Skřivan používá pojem „sluníčka“ prostě jen tak, pro jeho evidentní zvukomalebnost, pro jeho evidentní citové zabarvení.

Vždyť kolik lidí, vyjde-li na oblohu sluníčko, radostně zvolá: „To je pěkný den, svítí sluníčko!“

Nu, ovšem, bez sluníčka by nebyl život na zemi, jako by beze zbraní nebyla smrt, a smrti je přeci taky třeba!

K tomu jsou přece primárně střelné zbraně, pracují na principu toho, že z jejich hlavně je vypuzen kousek kovu, jež se následně zavrtá do těla, určeny.

Nebo ne?

Nu, ovšem, pan Skřivan je sportovní střelec a možná i on raději střílí ze svých zbraní, když je pěkně, když svítí sluníčko.

Vezme si svoji zbraň, zamíří na terč a vystřelí.

Ozve se rána, zpětný ráz opře pažbu zbraně do ramene, v terči, samotném jeho středu se objeví dírka, příslušné endofirny se vyplaví do krve.

Má-li člověk v ruce zbraň, jeví se život celkem jednoduchým.

A je-li tato zbraň automatická, kdy stačí jen zmáčknout spoušť, a prázdné nábojnice začnou tryskat jako gejzír, nechybí člověku ke štěstí již zhola nic.

Není šťastnějších lidí, než sportovních střelců, již právě zmáčkli spoušť své zbraně.

Ale zlá a nepřející sluníčka by je chtěla o toto štěstí připravit.

Proto lžou a srovnávají nesrovnatelné, jen aby mohla pana Skřivana připravit o jeho štěstí.

Ale my pořád nevíme, kdo to je!

Kdo to je?

Víme však, že pan Skřivan je nejen realista (a každý realista se pozná podle realistického výrazu v tváři), ale je také členem spolku LEX (tedy neziskovky) hájící práva držitelů zbraní.

Nu, ale tady už opět tápeme v temnotách vlastní nevědomosti.

„Co to jsou práva držitelů zbraní? Jsou snad tato práva shodná například s právy homosexuálů?“ ptáme se, nevědomí, a dodáváme, „ale proč by držitelé zbraní měli mít nějaká extra práva?

Jsou snad držitelé zbraní něco víc, než člověk, který žádnou zbraň nemá?

Zakazuje snad někdo panu Skřivanu nošení (jak on píše, i když by bylo snad lepší napsat ,držení‛) jeho zbraní?

Nebo by snad chtěl pan Skřivan bez přestání u sebe nosit např. automatickou pušku M-16 či snad automatickou pušku Bren či snad poloautomatickou pušku Barrett 82A3, aby jako trénovaný civilista mohl zastavit případného agresora se zbraní?“

Tak se ptáme, přičemž ovšem ani trochu nepochybujeme, že by to pan Skřivan dokázal, tedy pokud by neměl strach, že ho policie bude považovat za komplice takového agresora, což ovšem bohužel nelze nijak vyloučit.

Leč jsou to ona sluníčka, která mu to nedovolí, která ho takřka zcela odzbrojila, nedovolí mu vlastnit dlouhou poloautomatickou zbraň se zásobníkem pro více jak deset nábojů, a teď by ho snad chtěla po masakru v Las Vegas připravit nejspíše úplně o tuto jeho jedinou radost.

To, od nich od sluníček, opravdu není pěkné!

Škoda jen, že nám pan Skřivan neprozradil identitu těchto sluníček.

Kdybychom je potkali, určitě bychom jim za to naplivali do ksichtu, za to chtějí panu Skřivanu zabavit všechny jeho zbraně a jako důvod k tomu udávají masakr v Las Vegas!

Tak totiž zase bude o jednoho frustráta na světě víc, a jaký pak to svět plný frustrátů a bez Sluníčka, toho jediného a, jak by se chtělo říct i v duchu přesvědčení pana Skřivana,skutečného, to jest, reálného, protože od reálného již není daleko k realistickému?

Takový smutný a frustrovaný svět stojí, po pravdě, řečeno, za prd.

Náš závěr a vzkaz oněm sluníčkům je proto takový: „Nechejte panu Skřivanovi jeho zbraně, kdo si hraje na vojáčky, nezlobí!“

Tento článek reaguje na článek „Střelba v USA-musíme omezit zbraně!!“

Autor: Karel Trčálek | středa 4.10.2017 16:05 | karma článku: 22.09 | přečteno: 3637x

Další články blogera

Karel Trčálek

Svatodušní rozumy starého čerta

Čert, který se zjevoval Ivanu Fjodoroviči Karamazovi, byl samozřejmě jen jeho chorobnou halucinací. Já však rozmlouvám s čertem skutečným

29.5.2020 v 17:17 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Je Miroslav Kalousek ve spolku s Ďáblem, že chce vystoupit z katolické církve?

Křtem se člověk stává členem Kristovy církve, která je v tomto světě ustavená a uspořádaná jako společnost, je uskutečněna katolickou církví, řízenou nástupcem Petrovým a biskupy ve společenství s ním

28.5.2020 v 19:03 | Karma článku: 15.62 | Přečteno: 379 | Diskuse

Karel Trčálek

Děkuji poslancům za obměnu Rady ČT, polemika s panem L. Čermákem

Výborně! Výborně! Výborně! Snad už se opravdu začne zpravodajství a publistika ČT měnit k lepšímu, třeba tím, že si moderátoři ČT konečně sundají roušky

27.5.2020 v 18:20 | Karma článku: 21.25 | Přečteno: 527 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč budou katolíci věčně zatraceni?

Katolíci budou věčně zatraceni, protože bůh je spravedlivý. Pravda je ovšem taková, že katolíci by i z božího království dokázali udělat peklo

27.5.2020 v 17:15 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 231 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Vilém Ravek

Opelichaný lev salónů s chůzí opilého tapíra v porcelánu.

Je jasné, že více než na trapasu - což je svým způsoben souhra nepříliš šťastných náhod – záleží na samotném aktérovi. Ten teprve tomu dá patřičné grády. Začít bych mohl zcela banálním rozepnutým poklopcem.

31.5.2020 v 18:59 | Karma článku: 5.39 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele – jak vzal René D. myšlení za špatný konec…

Koronavirová pustota, intelektuální nuda, nedostatek podnětů ve mně vybudily potřebu koupit si čtivo přes Heureku, čekal jsem na ně dlouho, kniha byla úplně poslední na skladě, zažloutlé listy,

31.5.2020 v 18:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Helena Vlachová

"Běda mužům, kterým žena vládne!"

Tato slavná věta zazněla v Jiráskových Starých pověstech českých na adresu kněžny Libuše. Můžeme říci, že jde o větu nadčasovou, o jejíž platnosti se lze dennodenně přesvědčit.

31.5.2020 v 7:41 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 805 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Šedesát sedm pohlaví si strčte za klobouk. Nebyla by nádražní lávka?

Protože mužové, kteří se mohou vyblbnout na nádražní lávce, nemají čas vymýšlet koniny a naopak k všestrannému rozkvětu lidstva čerpají důležité poznatky.

31.5.2020 v 7:35 | Karma článku: 27.29 | Přečteno: 831 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Hráli jsme rouškovanou…

Občas se snažím stručně a trefně popsat dnešní dobu. Po několika pokusech o charakteristiku, jež jsem zavrhl, se mi zdá pro současnost nejvýstižnější, že žijeme jakousi hodně praštěnou sci-fi. Koronavirová krize to jen potvrzuje.

31.5.2020 v 0:33 | Karma článku: 14.43 | Přečteno: 312 | Diskuse
Počet článků 1417 Celková karma 17.64 Průměrná čtenost 976

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...