Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miloš Zeman je jako Dubček

16. 01. 2018 15:45:25
Tedy ne v tom smyslu, že by se podělal z ideologického kandidáta svobodných zednářů, kterého můžou volit už jen ti, co mají dokonale vymyté mozky, chraň bůh!

Prezident Zeman jako správný národní konzervativec prožil, na rozdíl od pražské kavárny, jež nikdy nevykročila ze své globalistické bubliny, celý svůj život mezi prostými lidmi.

Pravda, po té, co ho po srpnu v roce 1968 vyloučili z KSČ, nešel sice k lopatě, ale copak jezdil do práce v limuzíně s osobním řidičem jako mnozí jiní chartisté v čele s Havlem?

Ne, Miloš Zeman dál zůstal tím milým a bezprostředním člověkem, v čemsi tak připomínajícím Dubčeka, ovšem mnohem statečnějším než Dubček, kterého nechali v Moskvě zavřeného jeden den o hladu a on se z toho hned podělal.

A co víc, Miloš Z. se nikdy neposmíval Kosovským Albáncům, slimákům, kterým, už jako předseda vlády nabídl u nás velkoryse azyl, jako se sedm statečných neposmívalo mexickým vesničanům.

Když pak za ním přijel na Vysočinu, kde si po odchodu z politiky užíval zaslouženého odpočinku mezi prostým lidem, Mirek Šlouf, ten nejpoctivější člověk na světě, který by si ze státního rozpočtu nevzal ani korunu, aby šel dělat prezidenta, Milošovi Z. se na Hrad vůbec, to se ví, nechtělo.

„Hele, Miloši, ničeho se neboj, prachy jsem na to sehnal,“ hučel Šlouf do Miloše Z.

„Nejde o peníze, Mirku,“ odpověděl mu Miloš Z.

„O co tedy jde?

Víš dobře, že západní civilizace je rozdělená. Na jedné straně jsou globalisti žijící ve své bublině, na druhé straně jsme my, národní konzervativci, co tady máme svoje majetky a svoje kšefty, proto máme voprávněný obavy o osud domácího prostředí.

Jestli to nevezmeš, tak je to v háji. Celý to tady ovládne Schwarzenberg, který skutečný problémy nechápe, a stejně tak nechápe celý todleto součásný paradigma, nebo ho prostě chápat nechce,“ upozorňoval Šlouf Miloše Z. docela správně na nebezpečí, které hrozí západní civilizaci, když nepůjde na Hrad.

„Já vím, Mirku. Vždyť jsem zakládal tady u nás Římský klub, jsem prognostik, a prognostika, to byl vždy nástroj globálních elit. Ale něco ti ukážu, pojď,“ řekl Miloš Z., vzal Šloufa za ruku a šel s ním k oknu své chalupy, respektive bývalé tvrze, jež stala se díky ruskému plynu celoročně obyvatelná, „vidíš je?“

„Myslíš ty lidi, co se poflakujou po návsi?“ zeptal se Šlouf.

„Jo, ty.

Vypadají jako blbci a notorici, a přitom jsou náramně moudří.

Mnohem moudřejší než ty, nebo i já!

Pamatuj, že není nikdo moudřejší než prostý lid!

Celý svůj život jsem to tušil, a teď se mi to potvrdilo.

Kdybych šel na Hrad, musel bych zpátky mezi blbce.

Ale já už mezi blbce nechci, stačí mi, že jsem byl čtyři roky premiérem!“

„Jo, tak tobě jde vo lidi, vo docela vobyčejný lidi, no tak, to‛s měl říct hned. Hele, to se dá zařídit, to není žádnej problém,“ oddechl si Šlouf a rychle dodal, „podívej, uděláme to takto. Když budeš na Hradě, budeš mít jeden den vyhrazenej jen čistě pro sebe a pro prostej lid. Prostě se v ten den sebereš, utečeš z Hradu a budeš se potulovat mezi lidmi.

Zrovna jako tendleten Dubček!

Páni, ten uměl lidi přesvědčit, že mu na nich záleží, vždyť já mu taky málem uvěřil, bylo to jen vo fous a možná byl ze mě taky disident!

Ještě, že se pak v tý Moskvěpodělal jak malej kluk.

Hele, Miloši, to ti slibuji a co řeknu, to platí. Já třeba slíbil Nohavicovi, že bude mít koncert v Praze a měl ho tam?

Měl, přímo ve sjezdovým paláci hehe!“

A Šlouf svůj slib vskutku dodržel.

Jednou za týden se Miloš Z. vykradl z Hradu a tiše a bez vší parády se vydával mezi lid, aby se opájel jeho moudrostí.

Jednou se tak zatoulal do nějakého malého městečka, kde se zrovna rekonstruovalo náměstí, a tak parta dlaždičů pokládala zámkovou dlažbu.

„Čest práci, soudruzi. Jak to jde?“ pozdravil Miloš Z. dlaždiče.

„Jé, pan prezident? Co tady děláte? Utekl jste Ovčáčkovi z Hradu?“ obklopili dlaždiči hned Miloše Z. srdečně mu tisknoucí ruce.

„Jo, utekl jsem Ovčáčkovi. Řekl jsem mu, ať hledá Peroutkův článek ,Hitler je gentleman‛. A on ho opravdu hledal! Ten chlap je totální blb, protože každý ví, že Peroutka nic takového nenapsal. A zatímco ho hledal, tak já jsem utekl oknem, abych mohl být s vámi,“ odpověděl prezident.

„Hehe, to jste ho vypekl! To bude hledat do soudného dne!“ smáli se dlaždiči.

Ale byl mezi nimi jeden takový zlý, věčně zamračený, říkalo se o něm, že je tajným spolupracovníkem pražské kavárny, krom toho měl z té své věčné nenávisti žaludeční vředy.

Tento jediný nenávistník se nesmál, naopak se na Miloše Z. zle obořil a začal na něj vylévat špínu: „Nikdy jste nepracoval rukama! Vždy jste se někde zašíval, napřed v Sportpropagu, pak v Agrodatu, vy námi ve skutečnosti pohrdáte jako lůzou!“

Někdo jiný, třeba nějaký profesor, by se na místě Miloše Z. těžce urazil, ale ne tak náš milovník prostého lidu.

„Kolik metrů dlažby položíš za hodinu, soudruhu?“ zeptal se nenávistníka Miloš Z. s vlídným úsměvem a hlavou nakloněnou na stranu.

„Osm metrů čtverečních. Proč?“ zablekotal dlaždič.

„Osm, dobře,“ pokýval hlavou Miloš. Z a pak si najednou svlékl sako, podav jej nerudnému dlaždiči, „podrž mi to.“

A než se kdo nadál, už Miloš Z. klečel na zemi, v ruce kladívko a kladl zámkovou dlažbu.

„A teď mi řekněte, kolik metrů dlažby jsem položil,“ řekl přesně za hodinu, vstávaje ze země.

„Deset metrů čtverečních! To nedokáže ani nejlepší z nás!“ jásali radostně dlaždiči.

Miloš Z. se obrátil k prudiči, který byl už celý zelený nenávistí.

„Víš, já pohrdám lidmi, kteří nikdy nic nedokázali, závistivými hlupáky, kteří nic neumějí, jako jsi ty,“ řekl klidně Miloš Z. kavárníkovi.

„Kašlete na něho, pane prezidente. Raději pojďte, ponosíme vás na ramenou!“ řekli ostatní dlaždiči, vysadili si Miloše Z. na ramena a rozběhli se s ním, jako kdyby to byl opravdu Dubček, přes celé náměstí do širých polí, jež byla právě čerstvě zorána.

No a potom se Miloš Z. zase vrátil na Hrad a těšil se, jak za týden Ovčáčkovi uteče zase mezi prostý lid.

Autor: Karel Trčálek | úterý 16.1.2018 15:45 | karma článku: 22.16 | přečteno: 775x


Další články blogera

Karel Trčálek

Naše zlatá Ester a její fantastický příběh

O tom, kdo bude českou sportovkyní roku, je už evidetně rozhodnuto, byť nemáme za sebou ještě ani první kvartál. Leda by Jarda Jágr postoupil s Kladnem do extraligy, nebo bři Pospíšilové získali 21. titul mistrů světa v kolové

20.2.2018 v 16:52 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 479 | Diskuse

Karel Trčálek

Kdo je skutečná elita a kdo jsou skuteční intelektuálové?

V podstatě velmi dobře víme, kdo jsou pseudointelektuálové z pražské či křesťanské kavárny, kteří se vydavají za samozvanou elitu národa. Ale jak poznáme skutečné intelektuály, koho máme uctívat jako skutečnou elitu?

19.2.2018 v 17:20 | Karma článku: 30.92 | Přečteno: 2791 | Diskuse

Karel Trčálek

Vymodlí M. Zeman u papeže prodloužení mandátu arcibiskupa Duky?

Mocnějšího přímluvce už kardinál Duka u papeže mít nemůže. Sám Miloš Zeman se za něj hodlá přimluvit u Svatého Otce, jako se kdysi, ovšem neúspěšně, přimlouval za start Martiny Sáblíkové na olympiádě v Riu na místech nejvyšších

16.2.2018 v 18:11 | Karma článku: 13.81 | Přečteno: 386 | Diskuse

Karel Trčálek

V Letech žádný koncentrák nebyl a už vůbec ne tábor

Kam mi až do šerého dávnověku historická paměť našeho národa sahá, nevzpomínám si že by na území naší drahé vlasti byl nějaký koncentrák, leda snad za Keltů

16.2.2018 v 16:14 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 1350 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Řeháček

Jaký by měl být plat politika?

Berou naši politici málo nebo moc? A kolik by vlastně měli vydělávat? Malé zamyšlení nad mechanismem odměňování ve špičkové politice. A na závěr - čistě pro ilustraci - srovnávací tabulka, kolik berou politici v jiných zemích.

21.2.2018 v 9:09 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 210 | Diskuse

Pavel Opl

Panický strach "pražské kavárny" ze ztráty koryt !

Řada politiků ze stran, které nikdy neudělali pro lidi nic dobrého, po 28 letech pochopilo, že rétorický boj proti komunistům už voličské hlasy nepřináší, tak si účelově našli nepřítele mnohem většího kalibru - prasečák v Letech.

21.2.2018 v 9:06 | Karma článku: 30.22 | Přečteno: 599 | Diskuse

Bohumír Šimek

Ad: Zemanovo Česko vítězí, co udělá zbytek? (Respekt 5/2018:6-7)

Díky prezidentské volbě jsme si ověřili, že naše společnost je rozdělena do dvou stejně velikých antagonistických skupin. Pro zjednodušení můžeme říci, že jde o zemanovce a antizemanovce.

21.2.2018 v 5:47 | Karma článku: 18.54 | Přečteno: 681 | Diskuse

Zdeněk Soukup

Vědělo se o přívalu uprchlíků již před naším vstupem do EU?

Plánovala EU uprchlickou krizi již více jak 10 let před jejím vypuknutím? Je žaloba na Českou republiku oprávněná? Musíme se EU podřídit nebo máme ještě v tomto směru svoji suverenitu?

20.2.2018 v 21:45 | Karma článku: 37.34 | Přečteno: 1598 |

Andrea Kostlánová

Mussoliniho Goebbels a jeho přátelé z řad nositelů Nobelovy ceny

20. a 30.léta Mussoliniho diktatury byla charakterizována kulturním rozkvětem Itálie ( sám Mussolini o sobě prohlašoval, že není státníkem, ale „ básníkem“ ), různé kulturní spolky dostávaly státní dotace, mj. absurdní divadlo

20.2.2018 v 21:19 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 420 | Diskuse
VIP
Počet článků 624 Celková karma 17.99 Průměrná čtenost 975

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.