Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miloš Zeman je jako Dubček

16. 01. 2018 15:45:25
Tedy ne v tom smyslu, že by se podělal z ideologického kandidáta svobodných zednářů, kterého můžou volit už jen ti, co mají dokonale vymyté mozky, chraň bůh!

Prezident Zeman jako správný národní konzervativec prožil, na rozdíl od pražské kavárny, jež nikdy nevykročila ze své globalistické bubliny, celý svůj život mezi prostými lidmi.

Pravda, po té, co ho po srpnu v roce 1968 vyloučili z KSČ, nešel sice k lopatě, ale copak jezdil do práce v limuzíně s osobním řidičem jako mnozí jiní chartisté v čele s Havlem?

Ne, Miloš Zeman dál zůstal tím milým a bezprostředním člověkem, v čemsi tak připomínajícím Dubčeka, ovšem mnohem statečnějším než Dubček, kterého nechali v Moskvě zavřeného jeden den o hladu a on se z toho hned podělal.

A co víc, Miloš Z. se nikdy neposmíval Kosovským Albáncům, slimákům, kterým, už jako předseda vlády nabídl u nás velkoryse azyl, jako se sedm statečných neposmívalo mexickým vesničanům.

Když pak za ním přijel na Vysočinu, kde si po odchodu z politiky užíval zaslouženého odpočinku mezi prostým lidem, Mirek Šlouf, ten nejpoctivější člověk na světě, který by si ze státního rozpočtu nevzal ani korunu, aby šel dělat prezidenta, Milošovi Z. se na Hrad vůbec, to se ví, nechtělo.

„Hele, Miloši, ničeho se neboj, prachy jsem na to sehnal,“ hučel Šlouf do Miloše Z.

„Nejde o peníze, Mirku,“ odpověděl mu Miloš Z.

„O co tedy jde?

Víš dobře, že západní civilizace je rozdělená. Na jedné straně jsou globalisti žijící ve své bublině, na druhé straně jsme my, národní konzervativci, co tady máme svoje majetky a svoje kšefty, proto máme voprávněný obavy o osud domácího prostředí.

Jestli to nevezmeš, tak je to v háji. Celý to tady ovládne Schwarzenberg, který skutečný problémy nechápe, a stejně tak nechápe celý todleto součásný paradigma, nebo ho prostě chápat nechce,“ upozorňoval Šlouf Miloše Z. docela správně na nebezpečí, které hrozí západní civilizaci, když nepůjde na Hrad.

„Já vím, Mirku. Vždyť jsem zakládal tady u nás Římský klub, jsem prognostik, a prognostika, to byl vždy nástroj globálních elit. Ale něco ti ukážu, pojď,“ řekl Miloš Z., vzal Šloufa za ruku a šel s ním k oknu své chalupy, respektive bývalé tvrze, jež stala se díky ruskému plynu celoročně obyvatelná, „vidíš je?“

„Myslíš ty lidi, co se poflakujou po návsi?“ zeptal se Šlouf.

„Jo, ty.

Vypadají jako blbci a notorici, a přitom jsou náramně moudří.

Mnohem moudřejší než ty, nebo i já!

Pamatuj, že není nikdo moudřejší než prostý lid!

Celý svůj život jsem to tušil, a teď se mi to potvrdilo.

Kdybych šel na Hrad, musel bych zpátky mezi blbce.

Ale já už mezi blbce nechci, stačí mi, že jsem byl čtyři roky premiérem!“

„Jo, tak tobě jde vo lidi, vo docela vobyčejný lidi, no tak, to‛s měl říct hned. Hele, to se dá zařídit, to není žádnej problém,“ oddechl si Šlouf a rychle dodal, „podívej, uděláme to takto. Když budeš na Hradě, budeš mít jeden den vyhrazenej jen čistě pro sebe a pro prostej lid. Prostě se v ten den sebereš, utečeš z Hradu a budeš se potulovat mezi lidmi.

Zrovna jako tendleten Dubček!

Páni, ten uměl lidi přesvědčit, že mu na nich záleží, vždyť já mu taky málem uvěřil, bylo to jen vo fous a možná byl ze mě taky disident!

Ještě, že se pak v tý Moskvěpodělal jak malej kluk.

Hele, Miloši, to ti slibuji a co řeknu, to platí. Já třeba slíbil Nohavicovi, že bude mít koncert v Praze a měl ho tam?

Měl, přímo ve sjezdovým paláci hehe!“

A Šlouf svůj slib vskutku dodržel.

Jednou za týden se Miloš Z. vykradl z Hradu a tiše a bez vší parády se vydával mezi lid, aby se opájel jeho moudrostí.

Jednou se tak zatoulal do nějakého malého městečka, kde se zrovna rekonstruovalo náměstí, a tak parta dlaždičů pokládala zámkovou dlažbu.

„Čest práci, soudruzi. Jak to jde?“ pozdravil Miloš Z. dlaždiče.

„Jé, pan prezident? Co tady děláte? Utekl jste Ovčáčkovi z Hradu?“ obklopili dlaždiči hned Miloše Z. srdečně mu tisknoucí ruce.

„Jo, utekl jsem Ovčáčkovi. Řekl jsem mu, ať hledá Peroutkův článek ,Hitler je gentleman‛. A on ho opravdu hledal! Ten chlap je totální blb, protože každý ví, že Peroutka nic takového nenapsal. A zatímco ho hledal, tak já jsem utekl oknem, abych mohl být s vámi,“ odpověděl prezident.

„Hehe, to jste ho vypekl! To bude hledat do soudného dne!“ smáli se dlaždiči.

Ale byl mezi nimi jeden takový zlý, věčně zamračený, říkalo se o něm, že je tajným spolupracovníkem pražské kavárny, krom toho měl z té své věčné nenávisti žaludeční vředy.

Tento jediný nenávistník se nesmál, naopak se na Miloše Z. zle obořil a začal na něj vylévat špínu: „Nikdy jste nepracoval rukama! Vždy jste se někde zašíval, napřed v Sportpropagu, pak v Agrodatu, vy námi ve skutečnosti pohrdáte jako lůzou!“

Někdo jiný, třeba nějaký profesor, by se na místě Miloše Z. těžce urazil, ale ne tak náš milovník prostého lidu.

„Kolik metrů dlažby položíš za hodinu, soudruhu?“ zeptal se nenávistníka Miloš Z. s vlídným úsměvem a hlavou nakloněnou na stranu.

„Osm metrů čtverečních. Proč?“ zablekotal dlaždič.

„Osm, dobře,“ pokýval hlavou Miloš. Z a pak si najednou svlékl sako, podav jej nerudnému dlaždiči, „podrž mi to.“

A než se kdo nadál, už Miloš Z. klečel na zemi, v ruce kladívko a kladl zámkovou dlažbu.

„A teď mi řekněte, kolik metrů dlažby jsem položil,“ řekl přesně za hodinu, vstávaje ze země.

„Deset metrů čtverečních! To nedokáže ani nejlepší z nás!“ jásali radostně dlaždiči.

Miloš Z. se obrátil k prudiči, který byl už celý zelený nenávistí.

„Víš, já pohrdám lidmi, kteří nikdy nic nedokázali, závistivými hlupáky, kteří nic neumějí, jako jsi ty,“ řekl klidně Miloš Z. kavárníkovi.

„Kašlete na něho, pane prezidente. Raději pojďte, ponosíme vás na ramenou!“ řekli ostatní dlaždiči, vysadili si Miloše Z. na ramena a rozběhli se s ním, jako kdyby to byl opravdu Dubček, přes celé náměstí do širých polí, jež byla právě čerstvě zorána.

No a potom se Miloš Z. zase vrátil na Hrad a těšil se, jak za týden Ovčáčkovi uteče zase mezi prostý lid.

Autor: Karel Trčálek | úterý 16.1.2018 15:45 | karma článku: 22.17 | přečteno: 806x


Další články blogera

Karel Trčálek

Novodobí otrokáři z „Žít Brno“ chtějí zaplavit Brno imigranty. Slušní lidé, nedejte se!

Hnutí „Žít Brno“ volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jiné uskupení „Slušní lidé“, které bylo Ministerstvem vnitra ČR označeno za extremistické

20.7.2018 v 17:10 | Karma článku: 16.24 | Přečteno: 647 | Diskuse

Karel Trčálek

Současná migrace národů není normální. Proč se nám zamlčuje pravda?

Je zjevné, že migraci národů někdo řídí. A že ten někdo řídí i EU, která slouží jen jako zastěrka k cílené likvidaci Evropy. .Pravda o tom se nám samozřejmě zamlčuje

19.7.2018 v 17:41 | Karma článku: 14.87 | Přečteno: 882 | Diskuse

Karel Trčálek

Svoji diplomku jsem taky celou opsal. No a co?

V nynějších časech, kdy se studují vysoké školy nikoliv za účelem nabytí skutečného vzdělání, ale jen kvůli vyšším platům absolventů „vysokých škol“, mi přijde lpění na originalitě diplomových prací zhola směšné a zbytečné

18.7.2018 v 17:12 | Karma článku: 22.65 | Přečteno: 1980 | Diskuse

Karel Trčálek

Poprava cara Miluláše II. a jeho rodiny byla pochopitelná a žádoucí

Kdo by si hřál hada na prsou? Soudruh Lenin neměl jinou možnost, než cara popravit, aby socialistická revoluce v Rusku zvítězila

17.7.2018 v 18:39 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 732 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 17.47 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 32.03 | Přečteno: 860 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 864 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezvratné důkazy, že Putin se kampaně za zvolení Trumpa osobně zúčastnil

Když The New York Times přinesl informaci, že bývalí vysocí bezpečnostní činitelé dokládají Putinův předvolební kontakt s Trumpem, a také to, že osobně nařídil hackerům ovlivňování Američanů v jeho prospěch, našinec se nevzrušil.

20.7.2018 v 16:27 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 621 | Diskuse

Jiří Šedivý

Téze: použití Armády České republiky

Je navýsost politickým rozhodnutím, jak bude ČR prosazovat a hájit své národní zájmy a jakou roli v tomto schématu bude hrát armáda.

20.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 28.52 | Přečteno: 1922 | Diskuse
VIP
Počet článků 769 Celková karma 17.41 Průměrná čtenost 984

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz