Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopis požadující odchod kardinála Duky do důchodu je provokace

13. 02. 2018 11:17:33
Cílem tohoto dopisu není nic jiného než jen vytvoření tzv. „křesťanské kavárny“, která se ztotožní s pražskou kavárnou, rozuměj s těmi, kteří chtějí zaprodat naši svobodu za kus žvance. Je to stará osvědčená metoda

Když se odněkud vynořily vetříesky, ze kterých vyskákali milicionáři, a přehradili náměstí svým kordonem, myslil jsem si, že je to nejspíše nácvik brzké oslavy Vítězného února, který nás zachránil před ,západní demokracií ́, jíž jsme pak ovšem sami hloupě vběhli do chřtánu.

Ale nešlo, jak se ukázalo, o nácvik oslavy Vítězného února, šlo o něco jiného.

„Tak co, soudruhu, podepíšeš nám tady tuhle petici?“ zastavil mne na ulici bodrý milicionář se samopalem vzor 58 na rameni.

„Co je to za petice?“ ptám se.

„To je petice za prodloužení mandátu soudruha kardinála Duky,“ řekne milicionář a začne petici číst, my, občané České republiky, věřící i bez náboženského vyznání, členové strany i nestraníci, prostě my, kterým není lhostejný osud katolické církve a naší krásné vzkvétající země vyjadřujeme svou podporu a stavíme se za prodloužení mandátu kardinálu Dominiku Dukovi, arcibiskupu pražskému, primasi českému!“

Milicionář dočte a opět se na mne zadívá.

„To je divná petice. Komu je vlastně adresována?“ řeknu.

„Chceme ji doručit soudruhovi generálnímu tajemníkovi, vlastně soudruhu papežovi, jenž je nástupcem svatého Petra v apoštolské posloupnosti, aby prodloužil, na základě naší vůle, mandát soudruhovi Dukovi.“

„Ten mandát mu ale přece zaniká automaticky, a pokud vím, není zde žádný nárok na jeho prodloužení,“ řeknu.

„Soudruh kardinál si prodloužení mandátu zaslouží, protože sloužil mši svatou za prezidenta Zemana,“ vysvětlí mi milicionář a tvář mu najednou zbrunátní, „řádí nám tady křesťanská kavárna!

Ano, řádí nám tady křesťanští kavárenští povaleči!

Neomarxisti, leví úchylkáři, trockisti, sluníčkáři, ta ostuda naší společnosti, napsala dopis.

V tom dopise se píše, aby soudruh generální tajemník, chci říct, soudruh Svatý otec neprodlužoval mandát kardinálu Dukovi!

Ale my víme, kdo za tím stojí!

Bělobrádek a páter Vyklouz, proč byli asi v USA?

Aby si tam prohlíželi pamětihodnosti?

Ne, aby tam byli na školení!

Ale my už si nenecháme vnucovat jejich vůli, my nedovolíme, aby nebyl soudruhu kardinálovi Dukovi prodloužen mandát!“

„Kdyby křesťanská kavárna chtěla, aby se Dukovi neprodloužil mandát, tak by se na tom přímo dohodla s papežem, který je, jak známo, Antikrist, a který by jí v tomto ohledu vyšel velmi rád vstříc, protože je nepochybně nepřetržitě v přímém spojení se svým emisarem, Belzebubem Halíkem.

Papež, to jest Antikrist, by jen elegantně využil toho ustanovení kanonického práva, které mu dává nezpochybnitelnou pravomoc poslat Duku do důchodu v klidu a bez zbytečného rozruchu.

Nemyslíte?“ zeptal jsem se milicionáře.

„Co je to myslet?“ upadal na chvíli do rozpaků milicionář, ale brzy zase nabyl rozhodnosti, „tady mám samopal a v něm ostré náboje, my poctiví katolíci a poctiví straníci v nerozborné jednotě všeho našeho lidu postavíme pevnou hráz proti křesťanské kavárně!

Tak co, soudruhu, podepíšeš?!

Satan je už za rohem, soudruhu! Lidé jsou vyděšení a utíkají! Radši podepiš a dej si pozor!“

„Nepodepíšu,“ odpovím.

„Proč, soudruhu?!“ zeptá se milicionář a významně si posune samopal vz. 58.

„Protože jsem skončil se svou vírou. Nepomohla mi s depresí. Lidí si myslí, že jsem blázen, protože se pořád šklebím,“ řeknu a dodám, „teď tě mám ve své moci, každým dnem naše láska roste.

Podívej se mi do očí a zjistíš, kdo jsem.

Jsem Lucifer, vezmi mne za ruku!“

Milicionář omámeně pouští petici za prodloužení mandátu kardinála Duky na zem a bere mne za ruku.

Odvádím ho do nejbližší křesťanské kavárny a tam mu poručím láhev rumu.

Milicionář se žíznivě napije, klekne na kolena a prosí: „Odpusťte mi, já nejsem křesťan, ale buddhista!“

„Přiznání je polehčující okolnosti i u posledního soudu!“ vykřikne kdosi tu nejodpornější lež a celá křesťanská kavárna se rozesměje šíleným chechotem, křičíc na celé kolo své jediné krédo, „láska je měkká svině, nenávist vše!“

Autor: Karel Trčálek | úterý 13.2.2018 11:17 | karma článku: 14.69 | přečteno: 620x


Další články blogera

Karel Trčálek

Neuvěřitelný příběh Ester Ledecké? Spíš neuvěřitelné mediální vymývání mozků

Celkem vzato, co je neuvěřitelného na tom, že olympiádu vyhraje někdo, kdo má několikačlenný profesionální podpůrný tým, a kdo nedělá nic jiného, než jen lyžuje a tvrdě trénuje? Mediální mainstream už nám zase vymývá mozky

21.2.2018 v 17:36 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 1799 | Diskuse

Karel Trčálek

Klasická lánská rozkrádačka v podání přátel M. Zemana

Není pravda, že by například takový hradní kancléř byl bezzásadový člověk. Zásady, že z cizího krev neteče, se drží vcelku solidně

21.2.2018 v 16:34 | Karma článku: 18.88 | Přečteno: 449 | Diskuse

Karel Trčálek

Naše zlatá Ester a její fantastický příběh

O tom, kdo bude českou sportovkyní roku, je už evidetně rozhodnuto, byť nemáme za sebou ještě ani první kvartál. Leda by Jarda Jágr postoupil s Kladnem do extraligy, nebo bři Pospíšilové získali 21. titul mistrů světa v kolové

20.2.2018 v 16:52 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 542 | Diskuse

Karel Trčálek

Kdo je skutečná elita a kdo jsou skuteční intelektuálové?

V podstatě velmi dobře víme, kdo jsou pseudointelektuálové z pražské či křesťanské kavárny, kteří se vydavají za samozvanou elitu národa. Ale jak poznáme skutečné intelektuály, koho máme uctívat jako skutečnou elitu?

19.2.2018 v 17:20 | Karma článku: 31.16 | Přečteno: 2826 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Kroupa

Nejsem počítačová myš!!!

Moderní doba nám přináší spolu se zdokonalováním technologií mnoho dobrého. Občas se ale najdou i krapítek negativní dopady toho, s jak chytrými ( a rychlými) technologiemi můžeme žít a pracovat...

22.2.2018 v 10:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Hana Dufková

Pošta. Stejné slovo, jiný obsah

Pošta. S ní spojené slovo pošťák. Bývala to osoba, dost často tak obyvatelům trochu blízká. Znali jsme ji, Tu osobu. Ona znala nás. Věděla většinou, co kdy a kde. Byl to posel zpráv. Někdy dobrých, někdy horších.

22.2.2018 v 9:25 | Karma článku: 15.25 | Přečteno: 329 | Diskuse

Radomír Dolanský

Kulturní „svědomí“ národa chce vychovávat lid

Co chvíli se zde objeví petice, prohlášení, protestní akce takzvané kulturní fronty, která si po roce 1989 přivlastnila patent na rozum a dnes si myslí, že je to opravňuje lidi poučovat, kdo je pro ně vhodný a kdo nikoliv.

22.2.2018 v 8:49 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 650 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč média straní petici proti kardinálovi Dukovi?

Zdá se, že haló, které vyvolala nedávná protidukovská petice, nekončí ani po několika dnech. Naprosto marginální skupinka signatářů v ní vyzývá papeže, aby přijal rezignaci kardinála Dominika Duky a neprodlužoval mu mandát. Proč?

22.2.2018 v 8:27 | Karma článku: 29.36 | Přečteno: 677 | Diskuse

Petr Binder

Sociální paraziti

Chceme vaše peníze, koukejte víc vydělávat. Jsme nenažraní, velmi aktivní, splachovací a tváříme se jako vaši přátelé. Jsme vaši sociální paraziti.

22.2.2018 v 8:24 | Karma článku: 36.08 | Přečteno: 1054 | Diskuse
VIP
Počet článků 626 Celková karma 18.22 Průměrná čtenost 976

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.