Proč by dvakrát rozvedený Václav Klaus ml. nemohl bojovat za tradiční rodinu?

13. 06. 2019 8:35:08
Ukažte mi nějakého dvakrát rozvedeného homosexuála! Co může takový homosexuál, který není ani dvakrát rozvedený, vědět o tradiční rodině? Na rozdíl od dvakrát rozvedeného Václava Klause ml.?

I mistr tesař se mnohdy utne!

Jsem zastánce, dá se říct, fanatický, tradiční rodiny. Ale všechny mé pokusy o ni žalostně ztroskotaly a já si pořád marně lámu hlavu čím to?

Tradiční rodina, to nemůže být nic jiného než jen doživotní svazek muže a ženy, kteří zplodí a následně vychovávají děti. Pokud existují jiné modely rodiny, pak nejsou ani tradiční, a ke všemu nejspíše ani normální.

Já jsem ovšem dvakrát rozvedený.

Svazek se ženou se mi podařilo vytvořit dokonce dvakrát, ale už ne udržet, a já se znova ptám: „Čím to?“

Lidé, kteří vstupují do manželství, kteří zakládají rodinu, by se měli milovat, protože láska, to je tmel tradiční rodiny, její pojivo.

Když jsem poprvé vstupoval do manželství, zcela jistě jsem ženu, která mi v tu chvíli, celá v bílém, stála po boku, miloval.

Proč bych si ji jinak bral, kdybych ji nemiloval, kdybych s ní a vedle ní nechtěl strávit celý život, kdybych se nechtěl s ní, a už žádnou jinou ženou, sexuálně stýkat po celý svůj život až do té chvíle, kdy se mi už nepostaví?

V tradiční smyslu je manželství svazek uzavřený před bohem, který již nelze nijak zrušit, který platí navěky.

Manželství, které není doživotní, je jen konkubinátem a ničím jiným.

Oženil jsem se tedy, zplodil i nějaké děti, ale přece bylo po nějakém čase zřejmé, že naše manželství je omyl, přestože jsem snažil, aby bylo, co nejvíce tradiční.

Byl jsem dominantní tak, jak by hlava rodiny měla tradičně být, vyžadoval jsem od své ženy veškeré pochopení, ale já sám jsem se jí nesnažil pochopit ani trochu. Ke všemu mi ještě manželský sex zevšedněl a mne, přiznávám, začaly lákat, i jiné ženy.

Ale mohu za to?

Mohu za to, že jsem muž a moje pohlavní žlázy vylučují právě takové hormony, které mne nutí neustále myslet na jiné ženy, ne jen na tu vlastní?

Za to samozřejmě nemohu, a tak jsem musel dospět nezbytně k tomu, že manželství a tradiční rodina je, aspoň, z pohledu muže, čímsi nenormálním.

Navíc to mezi námi začalo haprovat.

Žena mi začala vyčítat, že jsem egoistický sobec, který myslí jen na sebe, který pro ni nemá pochopení.

Nu, přiznávám, že jsem se zmýlil, když jsem s ní vstoupil do manželství, onoho posvátného svazku, který může existovat jen mezi mužem a ženou.

Tradiční rodina je sice rodinou úplnou, ale co mi zbývalo, než se rozvést, když jsem byl ještě ke všemu zamilován do jiné ženy, která mne chápala mnohem víc než moje vlastní žena?

Tak jsem se rozvedl, nic nedbaje na to, že moje děti budou postrádat mužský vzor, že je učím vlastně tomu, že tradiční rodina je čímsi nenormálním.

A tak jsem se podruhé oženil a žena, která mi opět stála po boku, byla opět celá v bílém.

Ale proč jsem se vlastně podruhé ženil, když jsem poprvé učinil takovou smutnou zkušenost, že žena, kterou domněle milujete, se v manželství ukáže být zcela někým jiným?

Snad se mi budete smát, ale já jsem se skutečně podruhé ženil proto, abych dokázal, že láska a pravda může zvítězit nad lží a nenávisti, kterými bylo ke konci nasyceno mé první manželství.

A tak jsem opět řekl ano, a opět strčil hlavu do chomoutu. Manželka, nyní již druhá (není to svým způsobem bigamie?), mne skutečně zprvu chápala. Naše polibky i vzájemné laskání bylo něžné, zdálo se, že děti, které jsme spolu zplodili, budou vyrůstat v harmonickém prostředí.

Leč i tato druhá žena dospěla po určitém čase k názoru, že jsem egoistický sobec a i mně se její tělo docela omrzelo, nenáviděl jsem brzy onen povinný tělocvik, kterému se říká manželský sex, hnusilo se mi při něm všechno, moje žena i já sám.

Řekněte sami, máte-li jen trochu selského, či zdravého, či obojího rozumu, mělo smysl za těchto okolností udržovat při životě tuto, třebaže tradiční rodinu, zvláště, když se na obzoru, objevila jistá žena, která mne skutečně, ale skutečně chápala, zcela mi rozuměla, a navíc jsme zjistili, že máme i společné záliby, což jsem se svou zákonitou ženou neměl, takže, to, že byla zákonitá, mi vlastně k ničemu nebylo?

Nebudu přece žít celý život s někým, kdo o mně nahlas říká, že jsem ješitný sobec, který myslí na sebe!

Rozvedl jsem se tedy, protože už jsem vyčerpal všechny možnosti slušného rozchodu, zvláště když mi manželka otevřeně řekla, že si našla někoho, kdo není takový sebestředný hajzl jako já.

Byla to vlastně ona, kdo rozbil naši tradiční rodinu, ne já.

Ale ani po těchto smutných životních zkušenostech jsem na tradiční rodinu nezanevřel. Dál za ni budu bojovat, i když se mi dvakrát rozpadla pod rukama, dál budu tvrdit, že manželství je posvátný svazek mezi mužem a ženou, i když se mi dvě manželství nevyvedla.

A to, že jsem ješitný sobec, to vůbec není pravda.

Zeptejte se mojí nynější přítelkyně!

A o své děti se taky vždy postarám, zajístím jim vzdělání i uplatnění na trhu práce, ať jsou jejich matky jakékoliv.

Nemějte o moje děti strach, zaopatřím je jak, se sluší a patří, pro mě je rodina vždy na první místě a ta vlastní dvojnásob!

Autor: Karel Trčálek | čtvrtek 13.6.2019 8:35 | karma článku: 23.06 | přečteno: 696x

Další články blogera

Karel Trčálek

Odcházení Miloše Zemana se začalo. Jak moc bude důstojné?

To záleží samozřejmě především na něm, kdepak já, závistivý hlupák, absolutní nula a zbabělec bych mu mohl něco radit!

18.10.2019 v 18:41 | Karma článku: 25.69 | Přečteno: 1230 | Diskuse

Karel Trčálek

Divokým Kurdistánem nejen s Petrem Hamplem, expertem na všechno a nic

Nejen Petr Hampl má proježděný divoký Kurdistán křížem krážem. Najdou se i další bílí heterosexuální muži, kteří stejně jako on, znají divoký Kurdistán jako své vlastní boty

18.10.2019 v 17:20 | Karma článku: 13.83 | Přečteno: 396 | Diskuse

Karel Trčálek

Rekondiční pobyt pana prezidenta běží na plné obrátky, není to neetické?

Taky mě hned napadlo, že na rekondičním pobytu pana prezidenta musí být cosi neetického. A sám Jiří Ovčáček mi tuto domněnku potvrdil

17.10.2019 v 18:48 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 730 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak může kardinál Duka schvalovat rouhání pátera Czendlika ve svatovítské katedrále?

Je mi úplně jedno, zda páter Czendlik žije v celibátu či ne, a kolik má či nemá děcek. Ale to, co pronesl v sobotu 12.10. 2019 při zádušní mši ve svatovítské katedrále, nejposvátnějším místě českých katolíků, to bylo čiré rouhání

17.10.2019 v 17:34 | Karma článku: 17.52 | Přečteno: 1380 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Olča Vodová

Babí léto

Mám ráda cestování. Možná to je dáno mým měsíčním znamením, možná tím, že jsem spoustu let byla vožena, a to jen občas. Možná tím, že jsem se kdysi přestěhovala poměrně daleko od rodičů a za nimi pak, jak jen to šlo, dojížděla.

19.10.2019 v 22:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Dana Adámková

Na kolenou mě houpal hrdina.

Podzimní procházky jsou nejlepší. Nádherný barevný svět kolem. A denně se barevnost mění. Není příliš horko ani zima. Psí holky jsou přešťastné, že můžou brouzdat listím po mém boku.

19.10.2019 v 19:02 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 315 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Začala jsem žít zase normálně aneb Co je dneska vlastně normální?

Byla to Itálie nebo pokrok, kdo nastartoval můj virtuální život? Asi obojí. Stesk po domově a začínající dostupnost notebooků, dat, dotykových telefonů, to odstartovalo můj ,,exhibicionismus."

19.10.2019 v 18:59 | Karma článku: 17.52 | Přečteno: 541 | Diskuse

Petr Šimík

Pane Tomáši Halíku, děkuji, že jste

Děkuji, že jste právě takový, jaký jste. Že budíte odpor ve své vlatní církvi, tomu se nedivím. Ale u nekřesťanů? To je úspěch.

19.10.2019 v 12:47 | Karma článku: 32.52 | Přečteno: 4724 | Diskuse

Martin Faltýn

Učitel sociologie vyřešil rasismus!

Je sobota, den odpočinku... aspoň pro většinu pracujících i jinak si na živobytí vydělávajících. Tak je čas zase trochu na pár odlehčených, víkendových slov. A následující řešení z nadpisu mne doslova šokovalo.

19.10.2019 v 12:20 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 759 | Diskuse
Počet článků 1194 Celková karma 18.92 Průměrná čtenost 996

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz