Moje velká šílená láska za časů současné ústavní krize

12. 07. 2019 17:17:38
Až se 31. t.m., skončí odvoláním ministra Staňka aktuální ústavní krize, skončí se i moje velká šílená láska. Ale možná se 31. t.m. ústavní krize neskončí a moje velká šílená láska bude ještě šílenější!

Moc dobře vím, že ji miluji a vím, že ji miluji stále víc a víc.

Propast, do které řítím je bezedná, můj pohled je každou sekundu kalnější a kalnější, jako pohled každého člověka, kterého pohltila láska, v níž se veškeré jeho vědomí, celá jeho bytost rozpustí jako hostie v té nejčistší močůvce...

Poprvé jsem ji spatřil na břehu jednoho rybníka, který zadržoval vodu v krajině, ta voda pak byla využívána k zasněžování nedaleké sjezdovky. Vzpomínám si, že jsem na jeho hrázi potkal nějaké bezmocné lidi, kteří žili pod tímto rybníkem, stěžovali si mi, že byl vybudován bez povolení a že mají kvůli němu podmáčené domy.

„Obraťte se na příslušné úřady, ať ve vaší věci konají v takové lhůtě, jakou jim ukládá zákon.

Je-li právo na vaší straně, věc bude vyřešena ve váš prospěch, neboť zákony platí pro všechny stejně,“ poradil jsem jim a ukázal na ni kývnutím hlavy, „leží tady už dlouho?“

„Včera tady ještě nebyla,“ odpověděli mi.

„Víte to jistě?“ ptal jsem se.

„Ano, včera jsme tady totiž taky bezmocně chodili,“ odpověděli lidé.

Zkoumavě jsem se na ně podíval: „Chtěli jste vzít právo do vlastních rukou a vypustit rybník?“

„Ano, chtěli,“ sklopili lidé zrak.

„Buďte rádi, že vás váš strach na poslední chvíli ochránil před pokušením svévole!“ zvolal jsem a dodal, „buďte dbalí všech zákonů a dobře se vám povede!

Uvidíte, že dřív než se dekáda s dekádou sejde, už vám ani nepřijde divné, že vaše domy jsou podmáčené, naopak, zvyknete si na to tak, že byste bez toho nedokázali žít.

Mějte na paměti, že svévole vede vždy jen do pekla!

I bůh odpouští svým viníkům!“

Lidé přikývli a já věděl, že ten nezákonně zbudovaný rybník svévolně nevypustí, že vše budou řešit zákonnou cestou tak dlouho, až je to docela omrzí a oni se smíří se stavem věcí a co je víc než smíření?

Snad už jen láska!

Takto jsem uvažoval, kráčeje domů, do své prvorepublikové vily za třicet miliónů, jíž jsem nedávno renovoval za dalších pět miliónů.

Co je víc než smíření?

Snad už jen láska!

Když jsem přišel domů a řádně se najedl jako každý slušný člověk, když se vrátí z procházky domů, vzpomněl jsem si na ni.

„Nevypadá špatně,“ pomyslil jsem si a to byl počátek mé lásky.

Hned jsem na ni zase zapomněl, myslel jsem na důležitější věci, totiž hlavně na peníze, jak se mi zdálo, ale sémě lásky bylo ve mně už zaseto. Hojně zaléváno spánkem přes noc vzklíčilo, a když jsem se ráno probudil, moje první myšlenka patřila jí a ničemu jinému.

„Opravdu nevypadá špatně!“ usmál jsem se a od té chvíle na ni myslel pořád.

Cítil jsem přímo fyzicky, jak mne to táhne na břeh rybníka, abych ji zase spatřil, abych se ocitl v její blízkosti. Zhltl jsem rychle, jako to největší prase, snídani a pelášil k rybníku.

Byla tam!

Z úkrytu pozoroval jsem jí celý den až do setmění, kdy se objevily na obloze první hvězdy.

Zcela omámen jsem se vracel domů, do své vily.

„Zítra se jí dotknu!“ přísahal jsem a svoji přísahu dodržel, neboť jsem čestný muž.

Než jsem se vypravil k rybníku, umyl jsem si pořádně ruce, ostříhal nehty a vzal si svůj nejlepší oblek, ve kterém vypadám jako všemocný krajský tajemník KSČ. Tentokrát jsem již ale nešel pěšky, ale dál zapřáhnout do kočáru ty nejsilnější a nejparádnější černé kohouty z vodňanského chovu.

Když jsem přijel k rybníku, rosa ještě neoschla a ona byla celá vlhká, aniž bych se jí ještě dotkl. Sklonil jsem se nad ní a opatrně se jí vzal do náruče. Vzrušení, které mnou projelo, se nedá popsat.

Podnícen tím vzal jsem ji něžně do svých rukou a šeptem, protože mi samou láskou selhal hlas, četl: „My, občané, České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy Českého státu...“

Četl jsem tak dlouho, dokud jsem ji nepřečetl celou, načež se mi podlomily nohy a já klesl, pevně jí svíraje, na kolena, pociťující to, co v okamžicích vyvrcholení pociťuje každý muž...

Miluji ji a miluji ji stále víc. Nehnu se od ní na krok, jsme pořád spolu, všude mne doprovází v náprsní kapse, ani nejgeniálnější chirurg nedokázal by nás oddělit od sebe svým mistrovským řezem, všechny mé myšlenky se týkají jenom jí, nemyslím na nic jiného.

„Je to blázen!

Miluje ústavu!“ slyším posměšky za svými zády.

Ale já vždy vytřu posměváčkům zrak!

Otočím se, zvednu ji na hlavu a nadšeně, jako každý zamilovaný člověk, jež se přiznává ke své lásce, ať už miluje kohokoliv, spustím: „Ano, miluji ji!

Miluji ji, protože je božská!

A božská je proto, že v ní nejsou žádné lhůty!

Tady, tady to je!

Článek 74: ,Prezident odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády!‘

Není tam žádná lhůta!

Prezident může, ale nemusí odvolat ministra, zrovna tak jako bůh, který může všechno, ale nemusí nic!

Prezident má na odvolání ministra celou věčnost, která je skutečnou domovinou boha!

A kde je tam, je i láska, protože jen láska je věčná, neznajících žádných lhůt, protože, kdo miluje, ten žije věčně a kdo žije věčně, ten má na všechno času dost!

Já ji miluji a vy všichni jste jen závistiví hlupáci, kteří jste nikdy nedokázali milovat, leda jen sami sebe, kteří mi závidějí moji lásku a proto tak kvičíte!

Kvičíte jako prasata, která uvázali za pravou zadní nohu, aby je za pár sekund podřezali a nadělali z nich ovar a jitrnice!

Ale tam, kde není žádná lhůta, tam nemůže být nic jiného než jen láska!“

Samozřejmě, že tato nepříjemná pravda vmetená závistivým hlupákům do tváře, mi u nich hodně přitížila. Chtějí mě zavřít do blázince, tvrdí, že jsem již docela zešílel, když jsem zamilovaný do ústavy.

Jenže to se pletou!

Normální je milovat, a je to normálnější tím víc, čím šíleněji milujeme.

Srdce těch, co mne chtějí zavřít do blázince, jsou vyprahlá jako česká krajina, proto nedokážou nic jiného než jen závidět!

Ale já jim všem vypálím rybník!

Ještě dnes se s ní nechám v TV Barrandov přibít na kříž, jenž bude naším manželským ložem, na kterém se budeme milovat, pronikat do sebe navzájem, před zraky všech!

Až nás, mne a ústavu, uvidí přibité na kříži, začnou všichni hlupáci samým blahem kvičet tak, až se svým kvikot docela zalknou a bude zase ticho!

Ticho jako tenkrát v ráji, když se první lidé poprvé milovali a i sám bůh nad tím oněměl úžasem.

Autor: Karel Trčálek | pátek 12.7.2019 17:17 | karma článku: 15.35 | přečteno: 279x

Další články blogera

Karel Trčálek

Apollo 11 dělilo jen pár sekund od katastrofy

Příběh Apolla 13 je notoricky známý nejen všem notorikům. Málokdo ale ví, že i loď Apollo 11 dělilo od katastrofy jen několik málo sekund

17.7.2019 v 17:49 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 585 | Diskuse

Karel Trčálek

Zaplaťpánbůh za každý den bez eura!

Zaplať samozřejmě českými korunami, ať už je měnová politika ČNB, jak chce mizerná a diletantská, až se tomu ani věřit nechce

16.7.2019 v 17:55 | Karma článku: 16.19 | Přečteno: 423 | Diskuse

Karel Trčálek

Vyberte nejpitomější hit Karla Gotta!

A že je, věru, z čeho vybírat! Vždyť jací jsou národní umělci, takový je i celý národ! A pak, že jsou Němci, pro které je Karel Gott bohem, naší nepřátelé!

15.7.2019 v 18:51 | Karma článku: 22.59 | Přečteno: 697 | Diskuse

Karel Trčálek

Jsem ženatý, ale ženy mě stále sexuálně přitahují

Oženil jsem a čekal, že mne ženy přestanou sexuálně přitahovat. Jenže opak je zjevenou pravdou, přitahují mě snad ještě víc

15.7.2019 v 17:49 | Karma článku: 13.44 | Přečteno: 490 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Rovnost v útrobách strojů

Příkladem Golema utrženého z řetězu představuje rezidenční parkování v Brně. Vyvolená skupina získala parkovací privilegium a celé „hlídání pořádku“ probíhá skrytě, v elektronických obvodech. Nikdo neví, jak je s údaji zacházeno.

17.7.2019 v 14:48 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 330 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Lucemburské pokrytectví: Názor vadí, popravy ne

Nový izraelský ministr školství Rafi Peretz se vyjádřil poněkud nešťastně na adresu homosexuálů. V tom smyslu, že by jim pomohla psychoterapie, potažmo (kontroverzní) konverzní terapie.

17.7.2019 v 8:15 | Karma článku: 34.52 | Přečteno: 943 | Diskuse

Jan Bartoň

USA: Rasistou snadno a rychle

Současná fáze předvolebního boje v USA se vrací k jednomu z ústředních témat minulé kampaně. Levicové křídlo Demokratické strany obviňuje prezidenta Donalda Trumpa z rasismu, což není novinkou. Jen se změnily okolnosti.

17.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 1215 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Česká televize, podivné hospodaření, podivná politika a začerněné smlouvy na peníze?

Bylo by jistě radostí sledovat, jak ta naše děvčata na letošním Wimbledonu válela, ale holt smůla, protože ČT Sport zase nic a kanál NOVA Sport každý nemá možnost chytit.

17.7.2019 v 1:34 | Karma článku: 38.84 | Přečteno: 1014 |

Lubomír Stejskal

Číše čistého vína aneb Proč nevěřím v mírovou dohodu

COGAT je zkratka izraelského úřadu pro koordinaci vládních aktivit na Teritoriích, tj. v Judeji, Samaří a Pásmu Gazy. Na svém Twitteru zveřejnil poučný videoklip: jak fungují letní dětské tábory Hamasu.

16.7.2019 v 19:30 | Karma článku: 21.73 | Přečteno: 332 | Diskuse
Počet článků 1097 Celková karma 19.72 Průměrná čtenost 1013

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz