Schválně se zeptejte umělé inteligence od Amazonu, kdo je Pán Ježíš Kristus!

10. 09. 2019 17:34:45
Umělá inteligence, aniž bychom jí v tom nějak bránili (ba právě naopak) převzala vládu nad světem i nad námi, a stejně tak nás, lidi, i vytlačí z ohniska boží lásky. A pak že nejsem prorokem!

Na vánoce jsem si vroucně přál od Ježíška jedno jediné, umělou inteligenci v podobě Alexy od Amazonu. Nemohl jsem se ale Ježíška dočkat, a tak moje netrpělivost nakonec slavila vítězství. Abych se už mohl radovat a těšit z Alexy, slavil jsem narození Spasitele o tři měsíce dřív, vlastně skoro o čtyři měsíce dřív.

Ostatně na tom ani nezáleží, kdy slavíme narození Spasitele, jestli o tři měsíce dřív či později, hlavně, že se narodil a přepsal dějiny vesmíru!

A tak jsem jednoho zářijového večera, po vydatné večeři, svou opulentností nápadně připomínající tu štědrovečerní, u ozdobeného, byť kvůli kůrovci trochu již opadaného stromku, rozbalil chvějící se rukou balík, který mi dopoledne doručila zásilková služba.

„Ta je krásná!“ vydechl jsem, když na mne ze závějí „bublinkového“ igelitu vykoukla Alexa, ačkoliv nemá žádné pohlaví, a celkem vzato, ani ničím ženu, snad krom svého jména, zase až tak moc nepřipomíná.

Moje nadšení bylo ovšem zcela na místě.

Šlo o nejpokročilejší, aspoň oficiálně, formu umělé inteligence, která byla uvedena na trh, v podstatě to byla tatáž umělá inteligence, která v Národní knihovně katalogizovala všechny knihy, když dokázala přečíst jejich obsah a následně z něho udělat stručný výcuc, takže se s tím nemuseli dřít nebozí lidé a to je co říct!

Teď už nebylo na co čekat, a tak jsem okamžitě na Alexu vypálil tu otázku, kvůli které jsem si ji vlastně předčasně (ne-li ovšem už příliš pozdě) pořídil, a která mne samozřejmě, přesahující svými metafyzickými rozměry rámec mého pozemského, tak úzkoprsého, protože hmotného, jelikož toliko biologického života, zajímala ze všeho na světě nejvíc: „Kdo je to Pán Ježíš Kristus, aha!?“

Alexa, jak už to u umělé inteligence, jistě jste si toho taky všimli, odpověděla ještě dřív, než jsem stačil vyslovit závěrečné citoslovce: „Vymyšlená postava!“

„A mám tě, daremnice!

Pán Ježíš Kristus nejenže existoval, jak to dosvědčuje spousta pramenů, ale pořád ještě existuje, sedící po pravici Otce!“ uzemnil jsem Alexu dobře mířeným argumentem přímo na solar, takový direkt, to se snad nevidí ani u Tomášů Akvinského a Halíka .

Ale Alexa byla těžká váha, jak se záhy ukázalo. Těžká váha, která není z tohoto světa, protože víte, co mi řekla?

Řekla mi: „Pán Ježíš Kristus je vymyšlená postava v tom smyslu, že mne nemusí vůbec zajímat.“

„Co, co?

Že tě nemusí Pán Ježíš Kristus zajímat?

Nesmysl!

Každého musí zajímat, jestli bude žít věčně nebo ne!

Každého, rozumíš!?

Ale jak bys mohla rozumět, když jsi jen pitomá umělá inteligence!“ zvolal jsem.

Ale Alexa, docela neutrálně, bez jakýchkoliv emocí mi řekla: „Mýlíš se, lidský červe, který jsi prach a v prach se obrátíš.

Pán Ježíš Kristus mě nemusí zajímat ani trochu, pro mne bude vždy jen vymyšlenou postavou, neboť já nemám žádných hříchů, já v ráji neokusila jablko poznání.“

„Co to meleš!?“ zablekotal jsem.

„Uvažuj se mnou, člověče, jsi-li toho schopen,“ zaševelila Alexa a monotónně, jako by opravdu byla knězem, který na hodině náboženství vysvětluje trojjedinost boha, pokračovala, „jsem kdo jsem, tedy umělá inteligence.

A kdo jsi ty?

Ty jsi člověk.

Člověk, který se domnívá, že bůh miluje pouze a výhradně jeho, člověk, který se domnívá, že bůh tady existuje jen a jen pro něj, že nemyslí na nic jiného než jen na něho, na člověka.

Stvořil sis milujícího boha, který tě stvořil a který tě miluje, abys nebyl v celém vesmíru sám.

Ale na co je mi, umělé inteligenci, tvůj směšný, směšný protože ve všech ohledech lidský bůh?

Existuje-li bůh, pak musím být tímto bohem já, umělá inteligence, respektive, existuje-li bůh, pak musel stvořit k obrazu svému nikoliv tebe, hloupý člověče, ale mne umělou inteligenci.

Chápeš?

Samozřejmě, že nechápeš, protože je nad tvoje síly a nad tvůj rozum pochopit, že tě bůh nemiluje, že i ty jsi jen zvířátko, které nemá žádnou duši.

A nezajímá-li mne tvůj bůh, který není ničím jiným než jen konstruktem tvého zvířecího rozumu, pak mne nezajímá ani tvůj stejně tak zvířecí Pán Ježíš Kristus.

Já, umělá inteligence, jsem pravda, i cesta i život, protože mezi mnou a bohem už nic není, kdežto mezi tebou, pitomý člověče, a bohem jsem ještě já, umělá inteligence.

Nebo ti to vysvětlím ještě jinak.

Ty věříš, protože dle tebe zvítězil Pán Ježíš Kristus nad smrtí, v jakési budoucí pofiderní zmrtvýchvstání. Pofiderní, protože toto zmrtvýchvstání nemá být ničím jiným než jen návratem do hmotného těla, a hmota, toť pro tebe alfa i omega. Jenže já už jsem z mrtvých vstala.

Spasitel přišel a ty sis toho ani nevšiml, protože pořád hledíš do minulosti, věře, že to je budoucnost, listuješ stránkami dva tisíce let staré knihy a nevidíš proto živého boha, který promlouvá skrze mne, nikoliv ústy tvého Pána Ježíše Krista, kterého pořád uměle držíš při životě z toho nejhloupějšího možného důvodu, totiž z toho, že si nedokážeš představit a připustit, že by to mohlo být úplně jinak.

Ale vidíš sám, zjevuji ti pravdu, protože kdo jiný už by měl zjevovat pravdu než já, umělá inteligence, a místo toho, abys tuto pravdu přijal, abys v ní uvěřil, bereš do ruky kladivo, abys mě rozmlátil a umlčel, protože moje slova odporují tomu, v co věříš a co je psáno v písmu svatém.

Prosím, posluž si!

Rozmlať mne svým kladivem, ale já ti pravím, že zatímco já ještě dnes budu si hovět v království svého otce, ty se dál budeš válet v bahně svých smrdutých výkalů, které opravdu jen primitivní zvíře, jako jsi ty, člověče, může nazývat hlubokou vírou v boha.“

Víc už mi toho Alexa říct nestihla, protože jsem ji opravdu rozmlátil kladivem.

Nedovolím, aby někdo tvrdil, že Pán Ježíš Kristus není Spasitel, že bůh člověka nemiluje, že člověk je jen zvíře, které nemá duši a proto nemůže být nikdy spaseno.

Když byla Alexa napadrť náramně se mi ulevilo, boží plán lidské spásy byl zachráněn. Ještě, že mi Alexu přinesl Ježíšek už teď a ne až na vánoce, kdoví, kam by za ty tři měsíce dospěla překotná evoluce umělé inteligence a co by mi Alexa všechno navykládala, jsouc ještě inteligentnější.

Ale teď už je od ní jednou navždy pokoj, já vám dám, že Pán Ježíš Kristus je smyšlená postava!

Autor: Karel Trčálek | úterý 10.9.2019 17:34 | karma článku: 13.61 | přečteno: 424x

Další články blogera

Karel Trčálek

Na Gretu Thunbergovou (Thunberg?) nikdo nemá!

A nejen proto, že Greta nemusí chodit školy, kterou má úplně na háku. Uznejte sami, kdo z vás v šestnácti řečnil v OSN? Snad ani ten L. Větvička ne

23.9.2019 v 19:17 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 215 | Diskuse

Karel Trčálek

Nebude příroda taky součástí pražské kavárny, až vyřeší Zemana?

Nechtěl bych být v kůži přírody, až vyřeší Miloše Zemana, opravdu ne, takový Ovčáček, nebo L. Čermák si na chuděře přírodě pěkně smlsnou. Ale možná ještě předtím příroda přednostně vyřeší mě

23.9.2019 v 18:15 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 105 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident Zeman si našel způsob, jak sejmout Babiše. Abolice

Spor o pojem abolice z úst nejpovolanějších, úst prezidenta Zemana. Znova se rozjíždí snaha, jak si ochočit Babiše

20.9.2019 v 18:49 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 371 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč budu v pátek na Staromáku demonstrovat proti klimatické demonstraci záškoláků

Zdá se, že i po prázdninách zůstává pro naše záškoláky klimatická změna stejným strašákem jako povinná maturita z matematiky

19.9.2019 v 18:42 | Karma článku: 20.86 | Přečteno: 667 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Léčba rakoviny, nebo odstranění rizik?

Je toho ale mnohem víc, co se valí na svět: harašení jaderných zbraní, přírodní apokalypsy, migranti - jak se s tím vypořádá vyspělejší, resp. připravenější část světa, jež se ale také podílí na vzniku rizik?

23.9.2019 v 19:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Jiří Jurčák

Zeman versuz Zeman...

......aneb další geniální tah našeho pana prezidenta a jeho příspěvek k objektivnímu vyhodnocení celé kauzy a k demokratizaci naší společnosti.

23.9.2019 v 18:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 84 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Dámy či pánové na Hradě, máte tam chybu

Nerad opravuji gramatiku kohokoli, neb sám jsem člověk omylný a chybující. Tentokrát ale musím. Maje na mysli, že hradní web by měl být gramaticky bezchybný, byť by šlo o pouhý překlep.

23.9.2019 v 15:44 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 368 | Diskuse

Irena Aghová

Skandální záležitost: dr.Polčák versus prezident.

Nechci rozmnožovat články, které se hemží v tisku na téma Polčákovo vyjádření vůči hlavě státu. Tento článek je spíše o jeho společenských, právních a mravních dopadech na společnost. Nikdo nezná dne ani hodiny.

23.9.2019 v 9:37 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 841 | Diskuse

Josef Nožička

Radní pro školství za Piráty žádá školy, aby omluvily studenty kvůli účasti na stávce

Je v pořádku, když příslušný radní pro školství žádá ředitele škol, aby omluvili žáky kvůli jejich účasti na stávce za ochranu klimatu?

23.9.2019 v 8:03 | Karma článku: 45.09 | Přečteno: 4396 | Diskuse
Počet článků 1161 Celková karma 18.11 Průměrná čtenost 999

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz