Bezvýznamné nuly, nekamenujte prof. Halíka, kvůli nějakému Gottovi!

5. 10. 2019 18:01:02
Je legrační, jak např. p. Dušán Póč, bývalý funkcionář SSM, nadává prof. Halíkovi do trotlů za to, že ten nesouhlasí s tím, aby se sakrální prostor katedrály stal dějištěm bulvární hysterie spojené s pohřbem Mistra Gotta

Byla mi ta ženská odněkud strašně povědomá, i její hlas, příjemně nakřáplý alt jsem už mnohokrát zcela jistě někde slyšel.

Seděli jsme v jakési zaplivané a otřesné kavárničce, plné špinavých a odrbaných lidí, jejichž hovory se točily kolem těch nejprimitivnějších předmětů, a srkali jakousi odpornou břečku, jež měla s vídeňskou kávou společné jen to, že to, co mělo být údajně kávou, bylo skutečně černé, a to, co mělo být údajně šlehačkou, bylo, třebaže jen jakousi fantastickou náhodou, skutečně bílé.

„Určitě si na to vzpomínáte, není to tak dávno,“ vykládala mi ta ženská, zatímco já se pořád snažil vybavit, kým jsem se nechal pozvat na kávu, „když hořela v Paříži katedrála Notre-Dame.

Kolik lidí si tehdy rvalo vlasy smutkem, kolik lidí tehdy kvílelo, že bůh dopustil, aby byl takto zničen symbol nejen křesťanské Francie, ale i celé křesťanské Evropy, potažmo nadvlády Západu nad celým světem.

A nyní titíž lidé, rekrutující se z prostředí Parlamentních listů, Protiproudu a podobných smrdutých žump, spílají a kamenují prof. Halíka za to, že se ohradil proti tomu, aby byla katedrála sv. Víta, která je především a pouze, božím stánkem a chrámem Páně, znesvěcena ohavnou blasfemií, kterou se pohřeb Karla Gotta nejspíše stane.

Každý skutečný křesťan, notabene katolík, protože mimo církev není spásy, notabene katolický kněz musí proti takovému znesvěcení božímu stánku vystoupit stejně tak důrazně, jako důrazně vyhnal Kristus z chrámu, to jest příbytku svého Otce, kupčíky.

Co má co dělat v božím stánku jakási obskurní pohřební show, v božím stánku, do kterého nelze vstoupit než s myšlenkami na boha, nebo ještě lépe, do kterého nelze vstoupit než s myšlenkami na Krista, na jeho oběť, která přesahuje všechno naše rozumové chápaní?

Chrám Páně má být místem tichého duchovního soustředění, ne místem toho nejodpornějšího třeštění a hysterie!

Kolik lidí by šlo na pohřeb Karla Gotta do katedrály s myšlenkami na Krista, kolik lidí by tam šlo jen proto, aby si uvědomilo, jak velká je boží láska, obětoval-li bůh pro lidskou spásu svého jediného syna, kolik lidí by nechalo na sebe působit středověkou katedrálu a její důmyslnou symboliku jedině možným správným způsobem, to jest mysticky a transcendentně místo toho, aby se svým mobilem snažilo za každou cenu aspoň na okamžik natočit tvář uplakané vdovy a jejich dcer, aby se pak těmito ,drahocennými’ záběry chlubilo na sociálních sítích?

Kdo by myslel skutečně na Krista, včetně samotného arcibiskupa, dostávalo-li by se mrtvému zpěváku, jehož repertoár tvořily z více jak devadesáti procent naprosté sračky, větší pozornosti než Kristu trpícímu na kříži?

Nebyl by pohřeb Karla Gotta ve svatovítské katedrále vítězstvím Ďábla, jenž si libuje právě v takové hysterii?

Prof. Halík je statečný muž, kráčející proti proudu, nechce-li dopustit takové znesvěcení Chrámu Páně, brání-li tomu, aby se místo zasvěcené utrpení Kristovu stalo domovem babylónské nevěstky, jež by tam chlípně roztahovala své oholené nohy.

A za tuto svoji statečnost, za tuto odvahu, s níž brání křesťanské hodnoty a s nimi i samotného Krista, kamenován těmi, kteří farizejsky kvičeli, když hořela Notre-Dame, fujtabl.

Naplivat na ně všechny, nachcat a nasrat jim do těch jejich farizejských ksichtů, Gott do katedrály nepatří!

Pravím vám, nikdo nemůže být slavnější než Kristus, neboť modloslužebnictví jest smrtelným hříchem!“

„Ono už i mluvit o posledním rozloučení s Karlem Gottem ve svatovítské katedrále je těžký protimluv, protože každý křesťan ví, že všichni budeme jednou vzkříšeni a tedy se shledáme přinejmenším ještě jednou, i když většina jen proto, aby byla samotným Kristem při posledním soudu odsouzena k zatracení, tedy teprve až pak, po druhém příchodu Krista na zem dojde k našemu poslednímu rozloučení s těmi, co budou navěky zatraceni, budou-li nám, spaseným, ovšem za to ty prašivé ovce stát,“ řekl jsem a v tu chvíli mi to docvaklo, v tu chvíli jsem věděl, koho mám před sebou, takže jsem zvolal, „hrome, nejste vy Panna Maria, Naše Paní, neposkvrněná matka Kristova?!“

„Ne tak nahlas, prosím,“ přiložila si ženská prst na své rudé rty a s nevinným úsměvem dodala, „tady raději ne, raději u mne doma.“

„Ano, máte pravdu, raději u vás doma,“ přikývl jsem a ukázal prstem na strop kavárničky, který byl mimochodem plný pavučin, jež připomínaly cáry nějaké obzvláště husté mlhy.

Autor: Karel Trčálek | sobota 5.10.2019 18:01 | karma článku: 23.32 | přečteno: 1257x

Další články blogera

Karel Trčálek

Sametovou revoluci nám ukradl Havel

Možná Babiš taky krade jako všichni ostatní, ale největší polistopadové krádeže se dopustil Václav Havel, který nám ukradl sametovou revoluci přímo před nosem

20.11.2019 v 8:16 | Karma článku: 18.26 | Přečteno: 930 | Diskuse

Karel Trčálek

Demokratů máme mrtě, teď už jen, abychom měli i demokracii

Kdekdo je u nás demokrat, dokonce i ten Okamura nebo Klaus ml., jen já jsem neobolševik a navíc ke všemu ještě zelený

19.11.2019 v 10:12 | Karma článku: 14.87 | Přečteno: 287 | Diskuse

Karel Trčálek

Ukradená sametová revoluce Ladislava Větvičky

Byla zde publikována spousta textů na téma výročí sametové revoluce, a za sebe mohu zodpovědně říct, že některé z nich byly velmi podnětné a velmi inspirativní, za což touto cestou jejich autorkám a autorům mnohokráte děkuji

18.11.2019 v 10:19 | Karma článku: 19.42 | Přečteno: 756 | Diskuse

Karel Trčálek

Nikdy jsem neměl rád ty fanatické ultralevičáky z Letné, Národní třídy a Václávaku!

Opravdu si nevzpomínám, že bych je někdy měl rád, a pokud jsem byl dnes na Národní třídě, tak jen čirou náhodou

17.11.2019 v 18:41 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 453 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladislava Chourová

Až jednou zestárnu, bude ze mě jen staré smradlavé prase.

" Fůj, ty ale smrdíš, jako to prase", častovaly údajně seniory v jednom ostravském domově důchodců pečovatelky. Tomuto titulku jsem nemohla uvěřit do doby, než jsem si celý článek přečetla až do samého konce a shlédla video

21.11.2019 v 1:54 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 118 | Diskuse

Marie Voříšková

Poslední? cesta 0.

... už jsem nemohla odkládat své nesnesitelné touhy utéct z toho vypočítavého světa někam na jihovýchod naš zeměkoule - Srí Lanka, Thajsko, Vietnam, Filipíny, Oceánie...

20.11.2019 v 20:45 | Karma článku: 4.67 | Přečteno: 146 | Diskuse

Michal Orság

Růstové nastavení mysli žáků a učitelů

Učitelé by měli vědět, jakým způsobem jejich žáci přemýšlí, jak to ovlivňuje jejich učení a i to, že mohou přístup žáků k učení změnit.

20.11.2019 v 17:25 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 253 | Diskuse

Petr Petříček

Muž v realitě domácnosti paušalizací zbavený.

Často slýchám klišé jemnějšího či hrubšího zrna, které posouvá muže do rovin, které jsou na hony vzdálené realitě. Takže dámy, ženy a dívky...všechno je jinak.

20.11.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.57 | Přečteno: 330 | Diskuse

Tomáš Gayer

Já tomu fakt nerozumím....

Klíčová slova dnešního kresleného blogu: Váš, také, fakt, rozumět, štěkati, polovina, doraziti, Praha.....

20.11.2019 v 14:28 | Karma článku: 21.30 | Přečteno: 445 | Diskuse
Počet článků 1225 Celková karma 18.79 Průměrná čtenost 990

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz