Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. února 2020 Petr

Jedinými skutečnými katolíky mohou být jen Židé

28. 01. 2020 9:31:57
Jako jsou katolíci jedinými skutečnými křesťany, protože mimo katolickou církev není spásy, tak jedinými skutečnými katolíky jsou jen Židé

Biskupa H. jsem znal od jeho prvních, pravdě prenatálních okamžiků, jeho pobytu na tomto světě. Už jako zygota jevil se velmi nadějně, nemohlo být pochyb o tom, že pokud někdo způsobí kopernikovský obrat v křesťanství, tak to bude on, Einstein katolické teologie.

A nyní skutečně seděl biskup H. přede mnou, muž v nejlepších věroučných letech s mitrou padnoucí na hlavě tak, jako by se býval s ní narodil.

„Rád vás vidím. Chcete mi něco říct?“ přivítal jsem jej ve své poustevně, dodávaje, „kdybyste byl býval přišel jen o minutu dřív, nabídl bych vám kořínky. Nechal jsem je, podle pradávného poustevnického receptu přejít mrazem, aby byly slaďounké.“

„Nepřišel jsem kvůli jídlu, aspoň ne dnes, dám si kořínky doma,“ odpověděl biskup H. a dodal, „přišel jsem za vámi, abych vám sdělil, že jsem učinil zásadní objev na poli katolické věrouky.“

„Podívejme!

Už to vypadalo, že na poli věrouky nejde po sv. Pavlovi a anciáši Halíkovi učinit už žádný zásadní objev a vy jste jej přece učinil!“ zvolal jsem a chytil biskupa H. za jeho prsten, „ale nemýlíte se?

Jste si tím zcela jistý?“

„Ano, zcela,“ přikývl biskup H. a pokračoval, „jak jistě víte, odprodala naše diecéze některé nepotřebné fary v místech, kde se nám nedostává věřících a za tyto peníze koupila byty v Plzni, aby je mohla pronajímat turistům a z těchto peněz tak financovat svůj provoz.

Vypravil jsem se dnes, nejspíše božím řízením, do jednoho z těchto bytů, abych zkontroloval, zda tam splachuje záchod. Záchod splachoval, ale to šumění vody mě přivedlo právě na tu myšlenku, nejspíše zrovna tak šuměly vody Genezaretského jezera, když v nich po pás stál nahý Jan Křtitel a křtil nahého Ježíše Krista.“

Po těchto slovech se biskup H. na mě zkoumavě podíval.

„To je velmi zajímavé!

Jen mluvte dál!“ povzbudil jsem ho.

„Napadlo mne, když jsem uslyšel hučet tu vodu, ze které bychom se měli všichni znova narodit, že jedinými skutečnými křesťany, to znamená katolíky, protože jedinými skutečnými křesťany jsou jen katolíci, mohou být zase jen Židé,“ oznámil mi biskup H. svůj objev.

„Já jsem věděl, že na to přijdete!

Totiž, že přijdete na něco, co obrátí svět křesťanské víry docela naruby!“ plácl jsem biskupa H. po jeho nosu.

„Vlastně se divím, že jsem na to nepřišel už mnohem dřív, vždyť znám Písmo svaté nazpaměť už dobře třicet let,“ podivil se sám sobě biskup H. a pokračoval, „není a nemůže být pochyb o tom, že dějiny lidské spásy jsou dějinami výlučně židovskými, stejně jako nemůže být pochyb, že boží plán spásy je výlučně plánem spásy Židů, ztotožníme-li Hospodina s bohem, v kterého věříme, je-li Hospodin skutečně otcem Ježíše Krista, neboť Hospodin je bůh čistě židovský, je to Žid jako poleno, stejně jako je třeba Alláh bůh čistě muslimský, a proto ho, my křesťané, kteří vlastně křesťané nejsme, protože nejsme Židé, za boha odmítáme uznat, nehledě na to, že není trojjediný, a my jiného než trojjediného boha neuznáváme.

Hospodin uzavřel smlouvu výlučně s Židy a s Židovkou zplodil i Ježíše Krista, který je tak Žid, a proto i nová smlouva byla uzavřena toliko s Židy a nikoho jiného se netýká.

Můžete namítnout, že to byli Židé, kdož Ježíše Krista ukřižoval. Ale ukřižovali ho právě na základě nové smlouvy s bohem, kdy museli, jak bylo v této smlouvě smluvními stranami dohodnuto, obětovat Mesiáše, aby byli spaseni, protože základem každé spásy je obětování Mesiáše, aby ten mohl vstát z mrtvých.

Kdyby chtěl bůh spasit všechno lidstvo, tak zplodí svého Syna s Číňankou, nebo Indkou, tedy příslušnicemi etnik mnohem početnějších než etnikum židovské.

Ale kdo může boha lépe znát než Židé, celý svůj život studující tóru tak, že se i mně biskupovi o tak důkladné znalosti boha může jen zdát?

Křesťany, tj. těmi, kteří budou spaseni, mohou být tedy zase jen Židé, nebo si myslíte, že by Ježíš Kristus jako Žid upřednostnil své soukmenovce například přede mnou, nebo před vámi?

Vždyť my dva nejsme ani obřezaní, a copak můžou neobřezaní do božího království?“

„Dobře, ale co křest?

Jedině ten nás může zbavit hříchu, a jak mohou být tedy Židé křesťany, když nejsou pokřtěni?“ pokusil jsem se najít v tvrzeních biskupa H. nějaké slabé místo.

„Všichni Židé jsou pokřtěni. Jsou pokřtěni krví Ježíše Krista, jež vytryskla z jeho ran.

Jsou pokřtěni krví Beránka, který tak z nich snímá všechny jejich hříchy, protože byl taky Žid. Být Židem, respektive Židovkou, znamená nést Kristův kříž, a proto nikdo nemůže následovat Krista než jen Židé.

My ostatní jsme odsouzeni k věčné záhubě, lhostejno zda pokřtění či nepokřtění, zda katolíci, nebo kdokoliv jiný. Zaměňujeme pojem božího dobra co pojem příjemnosti, tedy vše, co je nám příjemné prohlašujeme za projev boží lásky, ale bůh miluje Židy, ne nás, a proto nás odsuzuje k věčné záhubě.

Chápete?

Odsuzuje nás k věčné záhubě, právě protože je dobrý, protože co je příjemné, nemusí být automaticky dobré.

Ale kdo říká, že věčná záhuba je nepříjemná?

Ba dokonce možná není nic příjemnějšího než tato věčná záhuba, protože kdo není, nemůže ani trpět, a nemůžete-li trpět, pak nemůžete trpět ani tím, že nejste!“

„Máte pravdu!

Ne, nadarmo jste biskupem. Tak to je a ne jinak. Jen Židé jsou skuteční křesťané,“ přikývl jsem a dodal, „to s těmi byty v Plzni, to byl dobrý nápad.

Kdoví jestli ty peníze z restitucí nebudete muset ještě nakonec všechny vraceti i s nekřesťanskými úroky, ale ty byty, ty byty vám už nikdo nevezme, leda snad jen bůh.“

„Ano, leda snad jen bůh,“ přikývl biskup H. a bylo vidět, že to myslí opravdu vážně.

Autor: Karel Trčálek | úterý 28.1.2020 9:31 | karma článku: 13.46 | přečteno: 508x

Další články blogera

Karel Trčálek

Co vadí maníkům z Institutu Václava Klause? Svobodné volby!

Je to fakt pech! Voliči pořád ne a ne volit ty, kteří se tolik obětují pro naši svobodu, jako třeba tuhle maníci z Institutu Václava Klause, prozatím jen staršího

19.2.2020 v 9:03 | Karma článku: 20.41 | Přečteno: 441 | Diskuse

Karel Trčálek

Je přebujelé Airb'n'b v Praze zárukou naší trvalé svobody a požehnáním nebo morem?

Podnětná diskuze pod mým včerejším článkem mě přiměla k tomu, abych tentokrát reagoval na svůj vlastní článek a ještě jednou se dlouze a nezáživně rozepsal o svém vlastním levičáctví a svém komunistickém mozku

18.2.2020 v 8:49 | Karma článku: 16.68 | Přečteno: 426 | Diskuse

Karel Trčálek

Primátor Hřib neporušil principy právního státu ani trochu, polemika s p. Zálomem

Za plamenný článek pana Záloma by se nemusel stydět ani slavný prokurátor Urválek žalující aktivisty a primátora Hřiba jako největší nepřítele svobody v podání Svobodných, kterých je pan Zálom ctěným místopředsedou

17.2.2020 v 15:27 | Karma článku: 20.87 | Přečteno: 506 | Diskuse

Karel Trčálek

Souhlasím s panem Nožičkou, tentokrát to rusobijci s hysterickým řevem fakt přehnali

Nezbývá mi, než souhlasit s panem Nožičkou. Rusobijci, a jsou to stále titéž (Novotný, Petřík, Rosíval,ČT) to tentokrát přehnali, když nepřijali prohru Martiny Sáblíkové se ctí, ale místo toho začali hystericky řvát něco o dopingu

16.2.2020 v 14:50 | Karma článku: 36.46 | Přečteno: 1766 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Ovládal Jára Cimrman psychovzorce?

Jára Cimrman, podle mnohých největší český génius vůbec, je autorem mnoha dějinných objevů a vynálezů, které změnily svět. Znáte jistě jeho větu: „A co takhle zkusit to bez drátů, pane Marconi?“ Nebo jeho věta k A. P. Čechovovi:

21.2.2020 v 16:57 | Karma článku: 14.65 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Průměrnost a podprůměrnost vítězí

Myšlenku, že průměrných a podprůměrných je daleko víc než nadprůměrných, a proto vždy nakonec zvítězí, jsem četl už dávno. Už nevím, odkud pochází, ale to je jedno. Horší je, že se právě nyní začíná uskutečňovat.

21.2.2020 v 15:58 | Karma článku: 20.31 | Přečteno: 671 | Diskuse

David Dvořák

Trikolóra - pár poznámek burana.

K napsání nekorektní úvahy nad Trikolórou mě přimělo vystoupení P. Hampla v Olomouci, resp. doslova loudění odpovědi jednoho z pořadatelů na otázku, jak na tom vlastně Trikolóra je a jaké má šance.

21.2.2020 v 12:12 | Karma článku: 23.99 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Jarka Jarvis

Za skřivánkem vzhůru do oblak

Americký pan prezident má pravdu, když tvrdí, že svět je plný falešných zpráv a alternativních pravd. Vezměme si například výrok, "všechno lítá, co peří má." Prosím vás, kdo kdy viděl létat pštrosa?

21.2.2020 v 5:30 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 215 | Diskuse

Martin Faltýn

Žena ztratila v Portlandu prsten

Nový senzační článek s vášnivou diskusí. Odkaz na článek samozřejmě v blogu. Já bych se rád zmínil o trochu jiných aspektech: aspektech nikoli ztrát a nálezů, ale nálezců. Protože to je neméně zajímavé.

20.2.2020 v 19:08 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 518 | Diskuse
Počet článků 1319 Celková karma 20.31 Průměrná čtenost 992

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...