Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Poslední dny lidstva se právě začínají

25. 02. 2020 9:09:56
Kdo si to hodí, ten vyhraje! Jednou to ovšem muselo přijít a přichází to zrovna teď, byla by to pěkná počítačová hra...

Navštívili jsme dnes s naším reportážním mikrofonem jednoho chorého člověka. Když jsme mu změřili na letišti jeho tělesnou teplotu, ukázalo se, že ji má zvýšenou. Zvýšenou teplotu má samozřejmě dnes kdekdo, a zvlášť na letišti, ale v tomto případě je evidentní příčinou přetlak myšlenek, což se v dnešní době zase až tak často nevidí, dnes ostatně už je schopen myslet málokdo a přemýšlet skoro nikdo.

Proto jsme jej s naším reportážním mikrofonem důkladně vyzpovídali.

A co nám řekl tento chorý člověk?

„Na sklonku loňského roku jsem měl zjevení,“ řekl nám hned na úvod, načež pokračoval, „bylo to ovšem docela obyčejné zjevení, prosté všech efektních obrazů. Viděl jsem před sebou toliko podzimní, nejspíše zářijovou krajinu, protože listí bylo ještě na stromech, ale léto, horké a vyčerpávající již nebylo.

Ta krajina ničím zvláštním nevynikala, respektive vynikala jedinou věcí, byla totiž naprosto liduprázdná. Všude bylo ticho, nic se nepohnulo, silnice byly pusté, obloha jakbysmet, klid a pokoj z toho přímo stříkal.

,Na podzim už nebude žádné lidstvo, na podzim už bude všude klid a pokoj,‘ pochopil jsem, že se mi zjevila luzná budoucnost.

Samozřejmě, lze toto zjevení považovat za důsledek nějaké mé duševní poruchy, lze jeho původ spatřovat i v tom faktu, že kolem vesnice, kde bydlím, prochází silniční tah, a tedy mohl jsem každý den pozorovat, maje před očima nekonečné proudy aut, nesmyslnost lidské existence zhmotněné v onom věčném proudu mrtvé hmoty, mohl jsem, zahlcen nepřetržitým hlukem, snít o tichu, které jednou nastane, až silnice budou pusté a prázdné a nebudou už žádní otravní lidé, což se pak mohlo sublimovat do mého zjevení.

Ano, mohl to být jen důsledek mého nedobrého duševního stavu, kdy jsem byl denně konfrontován s lidskou hloupostí a nesmyslností existence.

Ale na mém zjevení jako takovém není přece nic šíleného, viděl jsem tichou krajinu, v níž nebyli žádní lidé, kteří by toto ticho, tento klid a tento nadpozemský pokoj jakkoliv rušili (ostatně mám za to, že má-li zůstat boží království božím královstvím, pak musí být absolutně liduprázdné).

A není-li na mém zjevení nic šíleného, mohla se mi klidně zjevit budoucnost, totiž ta, že už na podzim nebude existovat žádné lidstvo, protože konec bude krátký a rychlý, jelikož ani jiný být nemůže.

A zdá se, že s příchodem oné epidemie, o níž se teď hodně mluví se budoucnost, jež se mi takto zjevila před vánoci, kdy se pořád dokola mluví o příchodu naděje, začíná naplňovat.

Kdesi, na jakémsi čínském tržišti přeskočí vir z jakéhosi živočicha, jenž byl stvořen jen proto, aby měl člověk, jako pán všeho tvorstva komu vládnout, právě na tohoto pána tvorstva, a záhy je letecky rozšířen po celém světě, protože lidé jsou už jen zbožím, které je přepravováno sem a tam zrovna jako ten dobytek či tropické ovoce.

Epidemie, vlastně docela nevinná, protože umírají, aspoň jen staří a slabí lidé, takže by vlastně měla být konečným řešením penzijní reformy, se utěšeně šíří. Zpočátku se s touto epidemií ještě bojuje, lidé se dávají do karantény, přijímají se opatření, izolují se nakažení.

Ale do karantény můžete dát sto, tisíc, možná deset tisíc lidí, ale nemůžete dát do karantény lidí milióny. Stačí, aby onemocnělo, byť ne smrtelně, určité kritické procento populace a celý systém, křehčí než kdykoliv jindy, se zhroutí, protože každý začne myslet na sebe, na to, aby se zachránil on, nebude mít důvod kooperovat s ostatními a tak zachovat jakýs takýs řád, který byl zárukou fungování systému, pokud se ovšem rovnou taky nenakazí.

Ekonomika, založená na tom, že lidé chodí do práce ne proto, aby dělali něco užitečného, ale proto, aby vydělávali peníze, které utrácejí za pitomosti typu datových balíčků, se v mžiku zhroutí. Přestane fungovat zásobování, rozpadne se stát, přijde konec.

Můžete mít potraviny na měsíc, na dva, na tři a stejně vám to nebude platné, protože je stejně, nakonec sežerete a co pak?

Můžete mít dostatek střeliva, abyste odráželi ostatní lidi, kteří se budou chtít zmocnit vašich zásob a tak si prodloužit vlastní agonii, ale co vám to bude platné, když nepoteče voda a vy nebudete moct vylézt ze svého obydlí, aby vaše potraviny nezůstaly bez dozoru?

Můžete mít hektolitry benzínu, ale kam vlastně chcete jet, když všude je epidemie, když všude to vypadá stejně, když budou silnice plné lidí, kteří taky chtějí někam utéct, jako by bylo kam?

Lék na nemoc samozřejmě vyvinut nebude, protože i vědci, kteří tak mají učinit, jsou jen lidé, již budou, stejně jako kdokoliv jiný, strženi všeobecným chaosem, a i kdyby snad tento lék vyvinuli, kdo jej bude distribuovat, když se všechno totálně rozloží?

Zemědělství, závislé na dotacích a naftě, přestane existovat, protože nebudou ani dotace, ani nafta.

Nebo má snad každý doma motyku, kosu, hrábě, rádlo, dostatek osiva a sadby, a k tomu příslušnou plochu půdy, aby se dokázal samozásobit?

Ale jak se může samozásobit dejme tomu milión obyvatel Prahy?

Jak a odkud, bez nafty, by se měl každý den do Prahy dopravovat dostatek potravin pro její obyvatele?

A do jiných měst?

To, že každý bude mít v ruce mobil s miliónem pičovských aplikací, mu bude k ničemu, stejně jako levná data a 5G síť. Během dvou, tří měsíců bude konec, na podzim už bude klid a ticho, protože už nebudou žádní lidé, ještě letos už nebudou žádní lidé.“

To nám řekl chorý člověk, a když jsme přijeli domů, zjistili jsme, že máme taky zvýšenou teplotu.

Ke všemu venku, jako vždy začátkem týdne, zuří zase vichřice, a třebaže nejsouc evidetně důsledkem klimatických změn, láme stromy, které jsou zatím ze silnic odstraňovány, a přerušuje dodávky elektrického proudu, které jsou zatím obnovovány, ale až budou všichni marodit, kdo bude vyrábět nové fabie, které mají být údajně opravdu krásné a atraktivní, jak proporčně, tak vzhledově?

Roboty?

Ale ty přece taky potřebují elektřinu, potřebují materiál a hlavně pro koho by je vlastně vyráběly?

Zdá se, že na nás taky cosi leze, jakási choroba, jakýsi virus, že už jsme taky choří...

Autor: Karel Trčálek | úterý 25.2.2020 9:09 | karma článku: 20.01 | přečteno: 762x

Další články blogera

Karel Trčálek

Mýlí se paní Šichtařová, nebo se šeredně mýlí Václav Klaus?

Ona je naše nejcitovanější ekonomka, on je náš nejcitovanější ekonom. Přesto se však jeden z nich šeredně mýlí. Nebo, že by snad mýlili oba?

2.4.2020 v 18:32 | Karma článku: 15.22 | Přečteno: 633 | Diskuse

Karel Trčálek

Ještě, že neni letos bloger roku, stejně by zase vyhráli ti samí, co vždycky

Já můžu být se svými bláboly vlastně jen rád, že letos není bloger roku, stejně bych zase nevyhrál, ač nejlepší sportovec, protože se svými bláboly plným právem patřím do zdejšího suterénu, ne-li rovnou septiku

2.4.2020 v 17:30 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 200 | Diskuse

Karel Trčálek

Pořádně perný den v Institutu Václava Klause

Nedávno zde jeden politický pracovník IVK básnil o tom, jak se v Maďarsku utužuje svoboda. Dnes sám zakladatel IVK označil Orbánovo převzetí moci za krizový plán. Jak vidno, v IVK pro samou práci nevědí, kam dřív skočit

1.4.2020 v 18:52 | Karma článku: 18.00 | Přečteno: 422 | Diskuse

Karel Trčálek

Hnusitská epopej IV.: „Za časů bezvládí“

Dnes, dá se říct, zažíváme v jistém smyslu protiklad bezvládí a spoustě lidí se to, celkem pochopitelně nelíbí. Ale ono ani to bezvládí není žádná sranda, jak to dokazují následující řádky brambor

1.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 10.06 | Přečteno: 242 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Petrů

Korona Gate - věcně a bez emocí VII.

Neměl jsem poslední dobou moc času na psaní dalších článků, neboť počasí volá na zahradu, kterou letos bude zřejmě nutné využít na maximum. Poslední události mě ale donutily, najít si chvíli času na další článek...

2.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 6.91 | Přečteno: 150 | Diskuse

Karel Trčálek

Ještě, že neni letos bloger roku, stejně by zase vyhráli ti samí, co vždycky

Já můžu být se svými bláboly vlastně jen rád, že letos není bloger roku, stejně bych zase nevyhrál, ač nejlepší sportovec, protože se svými bláboly plným právem patřím do zdejšího suterénu, ne-li rovnou septiku

2.4.2020 v 17:30 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 200 | Diskuse

Lukáš Burget

Tak co je správně? Koronavirus, nebo „čínská chřipka?“

První slovo se už zažilo a používá ho lid obecný, druhé slovo se nezažilo, ale snaží se ho protlačit někteří ideologové.

2.4.2020 v 16:30 | Karma článku: 16.43 | Přečteno: 323 | Diskuse

Filip Fuchs

Čeští a moravští frotéři se bouří: "Pane premiére Babiši, ihned odvolejte nouzový stav!"

Patrně si to málokdo z vás uvědomuje, ale již několik týdnů trvajícím nouzovým stavem, vyhlášeným na celém území ČR, trpí kromě tisíců našich firem, podnikatelů a drobných živnostníků i desetitisíce českých a moravských frotérů.

2.4.2020 v 14:14 | Karma článku: 22.68 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Jan Andrle

Já už budu hodný!

Slibuju, že se polepším a pak už se nikdy nezhorším. Že si tu lekci budu už navždycky pamatovat. Že už se nebudu rouhat. Už mám priority srovnané.

2.4.2020 v 11:00 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 493 | Diskuse
Počet článků 1361 Celková karma 17.81 Průměrná čtenost 981

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Najdete na iDNES.cz