Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Chaos vyvolává pan Nožička, ne městský soud v Praze

27. 04. 2020 18:19:44
Ve svém posledním článečku obviňuje pan Nožička městský soud z vyvolávání chaosu. Kladu si otázku, zda je dodržování principů pravního státu skutečně vyvoláváním chaosu

Ani v nejmenším nepochybuji, že pan Nožička je inteligentní člověk a už vůbec nepochybuji o tom, že jeho články jsou kvalitní řemeslná práce, která dokonale plní zadání, ba dokonce troufám si tvrdit, že články pana Nožičky patří k tomu nejinteligentnějšímu materiálu, který lze na našich dezinformačních, promiňte, chtěl jsem říct samozřejmě alternativních webech najít, například mezi autory rukojmího se třpytí jako nejzářivější démant.

Jeho poslední pracovní úkol, splněný ovšem jako vždy na výbornou, mu ovšem nezávidím, protože dělat ze sebe hlupáka, jako ze sebe v článku „Chaos, který způsobil výrok městského soudu, se už začíná projevovat“ dělá hlupáka pan Nožička, to už chce přece jen trochu, řekněme, snížený práh mravní integrity.

Nepochybuji totiž, že pan Nožička ani trochu nevěří tomu, co píše, na to je příliš inteligentní, ale uznávám, že je to jeho věc, a nezkoumám důvody, ze kterých se on, inteligentní člověk, snižuje na úroveň svých čtenářů, to jest hlupáků, kteří polykají obsah našich alternativních webů i s navijákem.

Nuž, přiznám se, pobavil jsem se při četbě jeho článku, řekl bych klasicky nožičkovského, mnohem víc než při četbě článků, v nichž se pan Nožička pokouší o humor (a je mi samozřejmě ctí, že podnětem ke vzniku několika takovýchto humorných článků byla i moje osoba).

Nebylo těžké si všimnout toho, jak se po rozhodnutí městského soudu ve věci restriktivních vládních opatření okamžitě jako na povel zvedla mohutná kritika tohoto rozhodnutí a to od subjektů, od kterých se to přesně čekalo, tedy od naší jednotné Národní fronty v čele s Jiřím Ovčáčkem, který se už ani netají tím, že je především českým mluvčím Kremlu.

V této protestní vlně, hřímající, jak jinak, o vládě nikým nevolených soudců (jen podotýkám, že onoho soudce, který rozhodl, že ona restriktivní opatření jsou v rozporu se zákonem, jmenoval prezident Zeman) nemohl samozřejmě chybět ani pan Nožička, který ve svém posledním článku obviňuje městský soud z vyvolání chaosu.

Nu, myslím, že o vyvolání chaosu se snaží spíše pan Nožička, ostatně má to v popisu své „blogerské“ práce.

Ve svém článečku nám přináší důkladný právní rozbor celé situace, aby v jeho posledním odstavci ovšem zdůraznil, že ani trochu není právník, a že jde vlastně jen o jeho laický rozbor a tak si na závěr svého elaborátu klade otázku, která, jak jinak, obsahuje ono hlavní a jediné podprahové sdělení jeho dílka.

„Je proto otázkou, zda se tříčlenný senát pražského městského soudu v čele se soudcem Štěpánem Výborným měl takovou závažnou věcí, která může mít v brzké době vliv na životy mnoha obyvatel ČR?“ ptá se náš právní laik pan Nožička, aby touto otázkou bezostyšně přiznával hlavní účel svého článku, totiž vést kampaň proti zcela legitimnímu rozhodnutí soudu, který jistě, jak taky jinak, rozhodl na objednávku opozice placené Bruselem a Sorosem.

Samozřejmě, že to panu Nožičkovi zazlívat nemůžeme. Sám přiznává na konci svého článku, že je vlastně právní laik, a že tedy právu vůbec, nebo skoro vůbec nerozumí, což mu ovšem nebrání v tom, aby vášnivě obviňoval soud, který rozhodl v intencích zákona z toho, že vyvolává chaos.

Otázka, kterou si pan Nožička klade v závěru svého článku je zcela nesmyslná, byť pro naše zmanipulované hlupáky líbivá a dokazující jim, že žijeme v bruselsko-bakalovsko-kalouskovské soudcokracii, a že je nesmyslná ví nejlíp sám pan Nožička.

I náš právní laik pan Nožička totiž jistě ví, že soud rozhodoval o této věci na základě své příslušnosti, že o ní nemohl nerozhodnout a rozhodl o ní tak, že konstatoval zjevnou protiprávnost daného stavu, kdy stát nejednal tak, aby jeho jednání bylo v souladu s platnými zákony.

Otázku, proč i tentokrát ze sebe pan Nožička udělal užitečného hlupáka, si musí ovšem zodpovědět především on sám, a zcela jistě na ni odpověď zná, my ostatní si to můžeme jen domýšlet.

Autor: Karel Trčálek | pondělí 27.4.2020 18:19 | karma článku: 21.62 | přečteno: 293x

Další články blogera

Karel Trčálek

Svatodušní rozumy starého čerta

Čert, který se zjevoval Ivanu Fjodoroviči Karamazovi, byl samozřejmě jen jeho chorobnou halucinací. Já však rozmlouvám s čertem skutečným

29.5.2020 v 17:17 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Je Miroslav Kalousek ve spolku s Ďáblem, že chce vystoupit z katolické církve?

Křtem se člověk stává členem Kristovy církve, která je v tomto světě ustavená a uspořádaná jako společnost, je uskutečněna katolickou církví, řízenou nástupcem Petrovým a biskupy ve společenství s ním

28.5.2020 v 19:03 | Karma článku: 15.62 | Přečteno: 379 | Diskuse

Karel Trčálek

Děkuji poslancům za obměnu Rady ČT, polemika s panem L. Čermákem

Výborně! Výborně! Výborně! Snad už se opravdu začne zpravodajství a publistika ČT měnit k lepšímu, třeba tím, že si moderátoři ČT konečně sundají roušky

27.5.2020 v 18:20 | Karma článku: 21.25 | Přečteno: 527 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč budou katolíci věčně zatraceni?

Katolíci budou věčně zatraceni, protože bůh je spravedlivý. Pravda je ovšem taková, že katolíci by i z božího království dokázali udělat peklo

27.5.2020 v 17:15 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 231 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Radka Kielbergerová

Jiříkovo vidění

nebo spíš moje...Jiřík do věcí umí Říznout (mimochodem vítejte u mne v Hajdpárku...je to tu fajn prostor, kde se nalézám čím dál raději:) Půjde tu o Jiříkovo vidění. A moje následné vidění jako u vytržení

23.5.2020 v 22:58 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 242 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Protože se těm zvěrstvům poctivě věnujeme 75 let. Musíme si ježišmarjajosef pomáhat

Ano, věnujeme, ale!!! Jen u maturit, v světové literatuře přes půl století, v české literatuře i ve faktografii, po celých 40 let, pak i po revoluci. Dvacet let i v českých filmech mladých režisérů, ale kdybyste si uběhali no..

17.5.2020 v 19:30 | Karma článku: 13.90 | Přečteno: 237 |

Radka Kielbergerová

Kdyby tomu někdo nerozuměl

...říkejte mi Novotný. Na hlavní stránce jsou náznaky. Tady budou věci konkrétní, at se nám to konečně točí...a necintáme si pentli, protože devadesát procent z nás si ji v soukromí odpustí. Takže Kritici s velkým ká, pojďme na to

14.5.2020 v 9:37 | Karma článku: 20.46 | Přečteno: 370 | Diskuse

Tomáš Škeřík

Nahoře bez

Každý se rád podívá, že? I zachtělo se mi podívat se. Zaslechl jsem, že za naší západní hranicí, v zemi krále Miroslava žijí lidé, kteří se na veřejnosti pohybují nahoře bez... prostředků, které brání šíření kapének.

10.5.2020 v 14:29 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 214 | Diskuse

Tomáš Osička

Konstruktivní žurnalistika a krize tradičních médií

Narazil jsem jsem na časopis Mediažurnál, který provozuje Syndikát novinářů ČR. Zareagoval jsem na jeden zajímavý článek. Moc by mě zajímalo, co na to řeknou čtenáři iDnes blogu.

2.5.2020 v 13:22 | Karma článku: 3.61 | Přečteno: 172 | Diskuse
Počet článků 1417 Celková karma 17.64 Průměrná čtenost 976

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...