Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Konflikt na Ukrajině je vinou Západu dějinnou tragédií

29. 11. 2022 18:32:57
Pokud má světová komunita ještě rozum a poslední záchvěvy platební morálky, musí udělat vše pro důstojná oboustranná jednání o míru na Ukrajině. Západ se nemůže dál tvářit, že nebude s Ruskem jednat, že není o čem

Rudé náměstí bylo liduprázdné.

Putin se odvrátil od okna a řekl Lavrovovi, který o čemsi usilovně přemýšlel: „Nikde ani živáčka, jediného člověka s jeho myšlenkami, s jeho strachem a obavami, ale také nadějí a vírou. Prostě nikde nikdo!“

„Říkal jste něco?“ mžoural kolem sebe Lavrov, který se probral ze svého zamyšlení, přemýšlel totiž, že by se na stará kolena odnaučil kouřit, aby ještě ve svém životě něco dokázal.

„Nikde nikdo!“ opakoval Putin a ukázal na okno, „tam venku není nikdo.“

„Nu ovšem, to je důkaz, že částečná mobilizace proběhla úspěšně,“ odpověděl Lavrov a dodal, „částečná mobilizace proběhla úspěšně, protože jsme neztratili základní serióznost. Kdybychom byli neseriózní, já, nebo vy nebo i třeba Šojgu, částečná mobilizace by, už z principu nemohla proběhnout úspěšně.“

„Ano, nesmíme ztrácet základní serióznost,“ přikývl Putin a pokračoval, „tato základní serióznost, to je naše největší zbraň. Pokud o ni přijdeme, pokud nás o ni Západ lstí připraví, jsme ztraceni, celé Rusko je ztraceno, protože si jej Západ podmaní a zničí mnohem víc, než jsme ho zničili my, tj. já, Lenin a Stalin.

Nejde vůbec o moji obhajobu.

Jde o Rusko.

Aby si Rusko zachovalo základní serióznost.

Když si ji zachová, mobilizovaní se sami pohrnou do svaté války. Nemáme totiž žádný bianco šek na další eskalaci konfliktu, či, jak tomu říkáte vy, Lavrove, speciální vojenské operace. Nikdo nám tento binaco šek nedal, proto si musíme zachovat základní serióznost.

Všichni od nás očekávají, že Ukrajinu zničíme, jako jsme zničili Rusko. To oni, zahraniční agenti, nám vnutili toto bezvýchodné východisko, hlavně Ziegler. A my, abychom si zachovali tuto základní serióznost, musíme Ukrajinu skutečně zničit.

Pamatujte si, Lavrove, že usměrňování tisku a zákaz svobod vyjadřování, tedy i zákaz kladení jednoduchých či složitých nepříjemných otázek, jsou řešení ve stylu hodnot, které se tady u nás v Rusku hlásají už celá staletí, a proto musíme tato řešení uplatňovat primárně, protože kdybychom je přestali uplatňovat, nebyli bychom už seriózní.

A vy, řekněte sám, Lavrove, vy byste chtěl jednat s někým, dejme tomu, o míru, pokud byste nebyl o jeho serióznosti zcela přesvědčen?“

Lavrov s odpovědí neváhal ani chvilku.

„S někým takovým, o jehož serióznosti bych mohl pochybovat, bych o mír rozhodně jednat nechtěl, to jako bych zuby na stěnu házel,“ prohlásil rezolutně Lavrov.

„Tak vidíte. My tu Ukrajinu prostě musíme zničit, aby se s námi dalo jednat o míru. Nemáme na vybranou, když chceme mír,“ povzdechl si Putin a zeptal se, „poslyšte, ty matky, co jsem s nimi včera setkal, víte, matky padlých na Ukrajině, byly to skutečné matky?

Nechci vypadat neseriózně, ale něco mi na nich nesedělo.“

„Peskov říká, že to byly opravdu skutečné matky padlých vojáků,“ odpověděl Lavrov.

„Takže to byly skutečně matky padlých vojáků, protože kdyby to nebyly matky padlých vojáků, se kterými jsem se včera osobně setkal, pak bychom si nezachovali základní serióznost,“ poznamenal Putin a pokračoval, „poslyšte, když už mluvíme o těch padlých, jaké jsou vlastně naše ztráty v posledních dnech?

Víte přece, o čem mluvím, Lavrove, o té vaší slavné vojenské operaci.“

Lavrov se pyšně usmál: „Zrovna před hodinou jsem o tom mluvil s Prigožinem. Říkal mi, že naše ztráty jsou naprosto skvělé, prostě fantastické, počítaje v to samozřejmě i umrznutí.“

„To jsem rád, moc rád. Kdyby ty naše ztráty nebyly tak skvělé, nikdo by nám nevěřil, že tu vaši speciální operaci skutečně vedeme, my, Rusové. Kdyby ty ztráty byly jen o něco menší, už by každý věřil, že jsme jen loutková vláda. Ty naše ztráty musíme rozhodně udržet!

Nebo je ještě znásobit, čím větší ztráty, tím základnější bude naše ruská serióznost!“

„Pobavím se o tom s Prigožinem. Určitě máme ještě rezervy, například Jakuti nám ještě nějací zbyli, Čukčové myslím taky, i muslimy určitě ještě nějaké vyškrábneme,“ ubezpečil Lavrov Putina a protože se Putin zase zahleděl z okna na liduprázdné náměstí, pustil se Lavrov okamžitě do odvykání kouření, věru, že už nebylo na co čekat!

Autor: Karel Trčálek | úterý 29.11.2022 18:32 | karma článku: 17.33 | přečteno: 409x

Další články blogera

Karel Trčálek

Dementuje pan L. Větvička své nepravdivé informace?

Dezinformace samozřejmě neexistují. Ale člověk někdy toho v dobré víře naplácá. Ne, že by přímo lhal, to ne, ale prostě měl k dispozici jen mylné informace. A od toho je dementi

24.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 198 | Diskuse

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 419 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 377 | Diskuse

Karel Trčálek

Špína pana Ladislava Větvičky

Známý myslitel Ladislav Větvička se už mnohokrát ostře vyjádřil na adresu fialového hnusu, který nás měl zatáhnout do války na Ukrajině

21.3.2023 v 16:46 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 895 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Kdo pochopí člověka? Jedině ten kdo jej poslal, přeci

Nedej se unést životem tak, že zapomeneš kdo jsi. Tato slova byla vyřčená člověkem..................

24.3.2023 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Brigita Tóthová

Výběr osudu

Jak moc je možné ovlivnit vlastní osud a osudy našich dětí? Jak velkou moc máme změnit postoje a rozhodnutí, která jsou nám předhozena osudem k prožitku? Může nás zachránit někdo zvenčí, anebo jsme odkázáni jen sami na sebe?

24.3.2023 v 7:50 | Karma článku: 5.85 | Přečteno: 103 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Casanovou na starý kolena

Umění balit holky se v partě kluků a později chlapů, už od puberty vždycky cenilo. Kdo to uměl, stál na vyšším šprinclíku hierarchistických štaflí začínajících mistrů světa.

23.3.2023 v 21:45 | Karma článku: 18.14 | Přečteno: 300 | Diskuse

Ladislav Jakl

Nora, nepřítel lidstva

Mediálním světem dnes otřásají zásadní témata a události. Pan primátor Svoboda vyzývá strážníky, aby se omluvili televiznímu moderátorovi za únik nahrávky z perlustrace za špatné parkování.

23.3.2023 v 20:16 | Karma článku: 36.74 | Přečteno: 958 | Diskuse

Jiří Herblich

Tvá odvaha tě přivede až k Bohu, zaznělo z hůry

Nebyl jsem nikým, přesto jsem byl a toto téma je tak veliké jako lidstvo samo. Proto doufám, že bude pochopeno co největším počtem lidí.

23.3.2023 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse
Počet článků 2619 Celková karma 21.50 Průměrná čtenost 897

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...