Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Nutriční výzva paní Veronice Valíkové

10. 01. 2023 17:01:41
Vyzývám tímto paní Veroniku Valíkovou, aby mě přestala křivě obviňovat z toho, čeho se nedopouštím a nikdy se nedopouštěl

Pan Stejskal mě dnes obvinil z velmi vážné věci.

Totiž, že dle jeho svatého soudu, rafinovaně, dokonce zhusta rafinovaně urážím křesťanské náboženské hodnoty.

Doslova pan Stejskal napsal: Nemohu se ovšem vyhnout ani některým (opakuji: některým) textům blogera iDNES Karla Trčálka, v nichž vědomě a zhusta rafinovaně uráží křesťanské náboženské hodnoty – samotného Boha, Ježíše, víru, učení Bible a jiné aspekty víry, které jsou mnohým z nás svaté. A opět: nevolám po zákazu, jen veřejně a nahlas říkám ,císař je nahýʼ – toto je urážlivé.“

Takže urážím křesťanské hodnoty zhusta rafinovaně, k tomu, aby byly tyto urážky z mé strany rozpoznány, je potřeba taky jisté rafinovanosti, kterou pan Stejskal evidentně disponuje, přinejmenším je stejně tak rafinovaný jako cukr, protože dokáže moje rafinovaně urážky spolehlivě detekovat.

Obvinění je to velmi vážné a proto jsem se na ně, rozhodl, po poradě se svým právníkem reagovat.

Tak v prvé řadě neurážím křesťanské hodnoty já, jak tvrdí pan Stejskal, ale uráží je samotný pan Stejskal.

Uráží je tím, že připouští vůbec tu možnost, že něco tak svatého, jako jsou křesťanské hodnoty, může být uráženo.

Kdyby se pan Stejskal v těchto věcech jen trochu vyznal, věděl by to, že co je svaté, nejde nijak urazit!

A nejen to!

Pan Stejskal svým křivým a věrolomným obviněním mé osoby dokazuje značnou chatrnost své víry (ostatně stejně jako pí Veronika V., která mě obvinila, že jsem Zlo, aby toto Zlo přitom sama v sobě vydatně živila).

Kdyby byla víra pana Stejskala aspoň jako hořčičné zrno, tak by dokázala nejen přenášet hory, jak stojí psáno v Písmu (a není mi známo, že by pan Stejskal nějaké hory přenesl, například Golanské výšiny, aby se tyto po tomto přesunu nacházely celé na území Státu Izrael), ale taky by nebylo lze tuto víru, tedy její tzv. křesťanské hodnoty, nijak urážet, neboť to, co je pozemské, nemůže urážet to, co je nadpozemské.

Víra pana Stejskala není skutečná. Je dokonale falešná a povrchní, neboť skutečný křesťan, tedy, kdo následuje Krista, je dokonale nade vše pozemské povznesen, ba dokonce považuje to veškeré své utrpení a veškeré své urážky za potvrzení Boží milosti, která ho obdařila vírou a tedy i životem věčným.

„Jak chcete následovat Krista, když netoužíte nejen po Jeho lásce, ale i po Jeho utrpení, po Jeho kříži?“ ptá se apoštol Pavel v jednom ze svých listů.

Pokud tedy urážím křesťanské hodnoty, pak to dělám proto, že mě tím pověřil sám Bůh a proto, že mě tím pověřil sám Bůh, to dělám velmi rafinovaně, jsem tedy Božím poslem a pokud to pan Stejskal nechápe, není a ani nemůže být skutečným křesťanem.

Meritum věci je ovšem v tom, že žádné křesťanské hodnoty neurážím, urážím jen to, co pan Stejskal a jemu podobní takykřesťané prohlásili za falešnou modlou, kterou uctívají a tuto falešnou modlu vnucují i druhým, a běda každému, kdo se této falešné modle neklaní jako oni, kdo ji neuctívá tak, jako ji uctívají oni!

Ne, pane Stejskale, já žádné křesťanské hodnoty neurážím!

Neurážím jen z toho důvodu, že Bůh není žádná falešná modla, tak jak jej chápete Vy, na základě Vaší četby Starého zákona, Bůh je, takříkajíc živý organismus mající nekonečně mnoho forem a tvarů, Bůh není ten, komu se musí přinášet zápalné oběti, aby ukázal svou vlídnou tvář!

Proto Vás vyzývám: „Ukažte mi třeba i jedno jediné moje slovo, kterým urážím Boha. Skutečného Boha nikoliv Vaši falešnou modlou!“

Proto Vás vyzývám, abyste mi odpověděl, zda se podle vás nesmí urážet základní křesťanské hodnoty, ale mohou se vyvraždit Slavníkovci, mohou se vyvraždit hugenoti během Bartolomějské noci, může se upalovat Jan Hus, může se celá staletí vraždit a zabíjet ve válkách, aby toto vraždění nijak neuráželo základní křesťanské hodnoty, protože se tohoto vraždění dopouštějí sami křesťané?

Vraždit se může, když vraždí křesťané ponejvíce zase křesťany, když Židé likvidují celé pronárody, protože jim to přikázal milosrdný Bůh, tak je to v nejlepším pořádku, ale nemůže se napsat, že sv. Jan Křtitel měl revma, protože stál celé dny ve vodě?

To je urážka křesťanských hodnot, napsat takovou malichernost?!

Co je ale potom ono nepřetržité mnoha tisícileté vraždění?

To mi, prosím, pěkně vysvětlete!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Trčálek | úterý 10.1.2023 17:01 | karma článku: 15.87 | přečteno: 394x

Další články blogera

Karel Trčálek

Významné kulatiny našeho největšího Básníka

Nepřehlédnutelný básník mé generace slaví v těchto dnech významné kulatiny. Já už jsem mu popřál a napjatě čekám, jací švábi se vyrojí. Takové významné kulatiny jsou jen jednou za život a měly by se pořádně oslavit!

5.6.2023 v 17:26 | Karma článku: 20.95 | Přečteno: 370 | Diskuse

Karel Trčálek

Babišova zabijačka Fialovy vlády v přímém přenosu na Primě

Jistě, když se kácí les, létají třísky, když se zabíjí prase, stříká krev. Ale bez krve by nebylo jelit. Babiš dnes na Primě definitivně zpečetil Fialův osud a stačila mu na to pouhá tři slova...

4.6.2023 v 18:11 | Karma článku: 25.57 | Přečteno: 910 | Diskuse

Karel Trčálek

Gen č. 2, Miroslava Němcová. V odpornosti je síla

Měla by se raději věnovat profesi, kterou vystudovala. Nebo on jí Fiala ta prasata a krávy ekonomicky likviduje? A pořád se také naváží do Miloše Zemana, asi doteď neunesla, že ji odmítl udělat premiérkou

3.6.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 553 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 194 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Kristina Salvetová

Tak nám zavřeli poštu, paní Müllerová!

Jedni se radují, druzí rozčilují a třetí v nejistotě hledají, jestli se jejich pošta ocitla na black listu. Vláda se hájí záchranou státního prodělečného podniku a populisté se zaklínají seniory se složenkami.

31.3.2023 v 12:39 | Karma článku: 10.97 | Přečteno: 173 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Indicie

Opravdu se nevracím na blog. Jen jsem si všiml něčeho, co upoutalo moji pozornost. Jako kolínský rodák mám své předky pohřbené v Kolíně. Mám tam ještě strýce s tetou a rodiče manželky.

28.3.2023 v 9:44 | Karma článku: 6.77 | Přečteno: 157 | Diskuse

Karel Trčálek

Špína pana Ladislava Větvičky

Známý myslitel Ladislav Větvička se už mnohokrát ostře vyjádřil na adresu fialového hnusu, který nás měl zatáhnout do války na Ukrajině

21.3.2023 v 16:46 | Karma článku: 31.20 | Přečteno: 1056 | Diskuse

Ondřej Sirovátka

Nevýhody carsharingu!

Než se natěšení vrhnete do sdílených aut a prodáte ty vlastní, je dobré znát i některé nevýhody. Porovnat pro i proti a pak si udělat ucelený názor.

1.3.2023 v 0:00 | Karma článku: 3.25 | Přečteno: 93 | Diskuse

Karel Trčálek

Co jste si zvolili, to máte. Národní katastrofě zabrání už jen zázrak!

Ocitli jsme se na prahu strašlivé katastrofy, nesrovnatelné s jinými katastrofami, kterými si náš národ prošel. Zachránit nás před lesbicko-homosexuálním peklem, do kterého se řítíme, může už jen bratrská pomoc

3.2.2023 v 8:01 | Karma článku: 22.00 | Přečteno: 462 | Diskuse
Počet článků 2687 Celková karma 21.31 Průměrná čtenost 890

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...