Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Je v pořádku, když Radiožurnál vysílá pořad o komunistické armádě týden po volbách?

5. 02. 2023 19:27:46
V rámci pořadu Příběhy 20. století se včera probíralo téma Československé lidové armády a toho, co si mnozí lidé museli během povinné základní vojenské služby před rokem 1989 vytrpět. Týden po prezidentských volbách! Je to náhoda?

„Když je žák připraven, učitel se vždy objeví!“ říkají zenoví mistři.

A učitel se opravdu objevil!

To bylo totiž tak!

Večeřel jsem brambory omaštěné lojem. Lůj byl vynikají a brambory ostatně taky. Když se uvaří, nechám je ještě chvíli v hrnci, který pečlivě zabalím do svetru a ještě schovám pod peřinu. Ale předtím do hrnce přihodím ještě lůj, kterým brambory příjemně nasáknou.

Tak už to dělám soustu let, přinejmenším od roku 2014. Ale nikdy jsem si u večeře nepustil rádio. Až teď. Jedl jsem brambory maštěné lojem, vychutnával každé sousto. A najednou mne napadlo, že bych si mohl u večeře pustit rádio.

„A když už si pustím rádio, musím si pustit Radiožurnál!“ napadlo mě zcela bez příčiny.

A ruka sama zapnula staré zaprášené rádio, které bylo naladěné právě na Radiožurnál. Ale mě to vůbec nepřekvapilo, jako bych to dopředu už všechno věděl, že na rádiu, které nehrálo dobře už dvacet let, bude právě Radiožurnál, který jsem si chtěl poslechnout.

Radiožurnál právě vysílal nějaký pořad. Ten pořad se jmenoval Příběhy 20. století. V tom pořadu se mluvilo, co si mnozí lidé museli vytrpět během základní vojenské služby před rokem 1989.

Téma to bylo velmi zajímavé, jenom mě v souvislosti s ním napadlo: „Je opravdu náhoda, že tohle téma zařadila veřejnoprávní rozhlasová stanice do svého vysílání až týden po skončení prezidentské volby, zrovna když večeřím brambory omaštěné lojem?“

Ač byly brambory i lůj skvělé, nedokázal jsem si na tuto otázku odpovědět.

A v tu chvíli jsem si vzpomněl na Ladislava Jakla.

A to už náhoda nebyla, protože, když je žák připraven, učitel se vždy objeví!

Totiž kolem mého domu, ačkoliv bydlím na vesnici, jela právě pivní tramvaj. A v té tramvaji, na místě řidiče, seděl Ladislav Jakl, člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

Učinil jsem znamení a pivní tramvaj na to znamení zastavila.

Ladislav Jakl vystoupil z tramvaje a já mu, učiteli, položil otázku, na kterou jsem nedokázal odpovědět: „Je opravdu náhoda, že veřejnoprávní rozhlasová stanice zařadila do svého vysílání téma služby v ČSLA, až týden po skončení prezidentské volby?“

Ladislav Jakl si odhrnul vlasy, které mu spadly do čela, a pravil: „Ve skutečnosti neexistují žádné náhody, existuje jen synchronicita a vše se děje z nějakého důvodu. Všechno v našem životě souvisí se vším, veškeré události našeho života jsou synchronně propojeny skrze vesmír.

Kdykoliv jsme synchronní s něčím, po čem opravdu toužíme, je větší pravděpodobnost toho, že se naše touha nakonec splní.

Synchronicita, o níž právě mluvím, se nejvíce projevuje u těch, kteří v ní bezmezně věří.

Když začneme synchronicitě rozumět, když se do ní ponoříme, když si budeme schopni sami dohledat spoustu informací na internetu, začneme vidět věci ne jako běžný člověk, ale jako někdo, kdo věří zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení s naší vlastní vnitřní synchronicitou.

V důsledku toho se nakonec nemusíme příliš snažit, aby se staly věci či události, po kterých toužíme. Zkrátka, budeme-li věřit, že věci se stanou, pak se skutečně stanou, aniž bychom vyvíjeli jakékoliv úsilí.

Tím chci říct, že pokud věříme zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení a vysílání silných odkazů na duchovní úrovni. Kromě toho se staneme lepšími lidmi, (neplést, moc prosím, s lepšolidmi!) budeme sebejistější a připravenější pro jakoukoliv aktivitu, pro níž se rozhodneme.

Skutečnou odpovědí je, že náhody neexistují. A to, co vnímáme jako náhodné události a jevy , má své příčiny a vysvětlení. Vše, co se děje, se děje z nějakého důvodu. Vždy existuje důvod či souvislosti, které nás přivedou k tomu, že si pustíme rádio ve vesmírem a jeho zákonitostmi v přesně určený čas.

Náhoda je jen naše iluze!

Naše minulost, přítomnost a budoucnost jsou vzájemně propojeny, a proto vysílal Radiožurnál pořad o ČSLA právě ve chvíli, kdy jsi pocítil nutkavou touhu pustit si rádio!

Akceptuj synchronicitu, jak se projevuje ve skutečném, každodenním životě a považuj ji za způsob, kterým se nás snaží duchovní a univerzální inteligence neustále učit, spojit se s námi, projevit nám lásku, podporu a pomoc!“

Dav mi odpověď mi na moji otázku, vrátil se učitel Ladislav Jakl zase do pivní tramvaje, sedl si za řídící pult a frčel dál, zanechávaje za sebou vyjeté koleje v čerstvě napadeném sněhu.

Svým dnešním blogem nechci rozhodně říci, že Petr Pavel v prezidentské volbě zvítězil jen díky přízni vesmíru a především synchronicitě, a že se Andrej Babiš a jeho tým nedopustili během prezidentské kampaně řady chyb. Nicméně s obhajobou toho, že vesmír během letošní prezidentské kampaně objektivní a nestranný nebyl, protože politika prostě není fotbal či počasí, souhlasit nemohu.

Časem by totiž takový přístup mohl vést k tomu, že by ve volbách nevyhrávala demokracie, ale synchronicita, kterou jsem okusil i já, když jsem si týden po prezidentských při večeři zapnul rádio a byl tam pořad o ČSLA...

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Trčálek | neděle 5.2.2023 19:27 | karma článku: 19.72 | přečteno: 372x

Další články blogera

Karel Trčálek

Významné kulatiny našeho největšího Básníka

Nepřehlédnutelný básník mé generace slaví v těchto dnech významné kulatiny. Já už jsem mu popřál a napjatě čekám, jací švábi se vyrojí. Takové významné kulatiny jsou jen jednou za život a měly by se pořádně oslavit!

5.6.2023 v 17:26 | Karma článku: 20.95 | Přečteno: 370 | Diskuse

Karel Trčálek

Babišova zabijačka Fialovy vlády v přímém přenosu na Primě

Jistě, když se kácí les, létají třísky, když se zabíjí prase, stříká krev. Ale bez krve by nebylo jelit. Babiš dnes na Primě definitivně zpečetil Fialův osud a stačila mu na to pouhá tři slova...

4.6.2023 v 18:11 | Karma článku: 25.57 | Přečteno: 910 | Diskuse

Karel Trčálek

Gen č. 2, Miroslava Němcová. V odpornosti je síla

Měla by se raději věnovat profesi, kterou vystudovala. Nebo on jí Fiala ta prasata a krávy ekonomicky likviduje? A pořád se také naváží do Miloše Zemana, asi doteď neunesla, že ji odmítl udělat premiérkou

3.6.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 553 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 194 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Petr Štrompf

Asi budu za peníze mlátit lidi

Internet je úžasná věc. Nemusíte nic vědět, za minutu surfování v něm jste dost chytří. Sice to hned zapomenete, ale někdy paměť nezklame. Stačí vidět zmláceného Vémolu.

25.5.2023 v 14:40 | Karma článku: 32.93 | Přečteno: 3165 | Diskuse

Zdeněk Hosman

Bublifuky mediokracie

Mediální zaklínadla bájeslovím. Čeští novináři versus společnost. Strategie a triky mediální manipulace. Mediasféra ve svých osidlech.

23.5.2023 v 11:30 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 397 | Diskuse

Jan Šesták

Rozhlas vykročil do další stovky naplno, stejně jako děkování za pozvání

Nejen náš rozhlas, ale podobně i televize či internetové podcasty jsou zaplaveny inflací děkování za pozvání. Zejména ve vysílání zpravodajských stanic, jakou je třeba Český rozhlas Plus, s krátkými vstupy expertů či politiků.

23.5.2023 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 122 | Diskuse

Dita Jarošová

Nač budou tichá vína s knihami bez souvislostí?

Narážka na nedávný balíček, kdy noviny přišly zkrátka. Noviny, které uvádějí běh světa do souvislostí, které aktualizují ožehavá témata, upozorňují na nešvary, ale i výrazné osobnosti dnešní doby. Lidé mají dnes hlouběji do kapsy

22.5.2023 v 9:26 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 219 | Diskuse

Josef Nožička

Čekal jsem, zda za včerejší šarádu někdo vládu pochválí. Na Forum24 opět nezklamali…

Většina komentátorů nešetřila při hodnocení včerejší tiskové konference vlády kritikou. Našli se však i takoví, co vládní pětikoalici pochválili...

12.5.2023 v 8:10 | Karma článku: 39.34 | Přečteno: 1287 | Diskuse
Počet článků 2687 Celková karma 21.30 Průměrná čtenost 890

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...