Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Je v pořádku, když Radiožurnál vysílá pořad o komunistické armádě týden po volbách?

5. 02. 2023 19:27:46
V rámci pořadu Příběhy 20. století se včera probíralo téma Československé lidové armády a toho, co si mnozí lidé museli během povinné základní vojenské služby před rokem 1989 vytrpět. Týden po prezidentských volbách! Je to náhoda?

„Když je žák připraven, učitel se vždy objeví!“ říkají zenoví mistři.

A učitel se opravdu objevil!

To bylo totiž tak!

Večeřel jsem brambory omaštěné lojem. Lůj byl vynikají a brambory ostatně taky. Když se uvaří, nechám je ještě chvíli v hrnci, který pečlivě zabalím do svetru a ještě schovám pod peřinu. Ale předtím do hrnce přihodím ještě lůj, kterým brambory příjemně nasáknou.

Tak už to dělám soustu let, přinejmenším od roku 2014. Ale nikdy jsem si u večeře nepustil rádio. Až teď. Jedl jsem brambory maštěné lojem, vychutnával každé sousto. A najednou mne napadlo, že bych si mohl u večeře pustit rádio.

„A když už si pustím rádio, musím si pustit Radiožurnál!“ napadlo mě zcela bez příčiny.

A ruka sama zapnula staré zaprášené rádio, které bylo naladěné právě na Radiožurnál. Ale mě to vůbec nepřekvapilo, jako bych to dopředu už všechno věděl, že na rádiu, které nehrálo dobře už dvacet let, bude právě Radiožurnál, který jsem si chtěl poslechnout.

Radiožurnál právě vysílal nějaký pořad. Ten pořad se jmenoval Příběhy 20. století. V tom pořadu se mluvilo, co si mnozí lidé museli vytrpět během základní vojenské služby před rokem 1989.

Téma to bylo velmi zajímavé, jenom mě v souvislosti s ním napadlo: „Je opravdu náhoda, že tohle téma zařadila veřejnoprávní rozhlasová stanice do svého vysílání až týden po skončení prezidentské volby, zrovna když večeřím brambory omaštěné lojem?“

Ač byly brambory i lůj skvělé, nedokázal jsem si na tuto otázku odpovědět.

A v tu chvíli jsem si vzpomněl na Ladislava Jakla.

A to už náhoda nebyla, protože, když je žák připraven, učitel se vždy objeví!

Totiž kolem mého domu, ačkoliv bydlím na vesnici, jela právě pivní tramvaj. A v té tramvaji, na místě řidiče, seděl Ladislav Jakl, člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

Učinil jsem znamení a pivní tramvaj na to znamení zastavila.

Ladislav Jakl vystoupil z tramvaje a já mu, učiteli, položil otázku, na kterou jsem nedokázal odpovědět: „Je opravdu náhoda, že veřejnoprávní rozhlasová stanice zařadila do svého vysílání téma služby v ČSLA, až týden po skončení prezidentské volby?“

Ladislav Jakl si odhrnul vlasy, které mu spadly do čela, a pravil: „Ve skutečnosti neexistují žádné náhody, existuje jen synchronicita a vše se děje z nějakého důvodu. Všechno v našem životě souvisí se vším, veškeré události našeho života jsou synchronně propojeny skrze vesmír.

Kdykoliv jsme synchronní s něčím, po čem opravdu toužíme, je větší pravděpodobnost toho, že se naše touha nakonec splní.

Synchronicita, o níž právě mluvím, se nejvíce projevuje u těch, kteří v ní bezmezně věří.

Když začneme synchronicitě rozumět, když se do ní ponoříme, když si budeme schopni sami dohledat spoustu informací na internetu, začneme vidět věci ne jako běžný člověk, ale jako někdo, kdo věří zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení s naší vlastní vnitřní synchronicitou.

V důsledku toho se nakonec nemusíme příliš snažit, aby se staly věci či události, po kterých toužíme. Zkrátka, budeme-li věřit, že věci se stanou, pak se skutečně stanou, aniž bychom vyvíjeli jakékoliv úsilí.

Tím chci říct, že pokud věříme zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení a vysílání silných odkazů na duchovní úrovni. Kromě toho se staneme lepšími lidmi, (neplést, moc prosím, s lepšolidmi!) budeme sebejistější a připravenější pro jakoukoliv aktivitu, pro níž se rozhodneme.

Skutečnou odpovědí je, že náhody neexistují. A to, co vnímáme jako náhodné události a jevy , má své příčiny a vysvětlení. Vše, co se děje, se děje z nějakého důvodu. Vždy existuje důvod či souvislosti, které nás přivedou k tomu, že si pustíme rádio ve vesmírem a jeho zákonitostmi v přesně určený čas.

Náhoda je jen naše iluze!

Naše minulost, přítomnost a budoucnost jsou vzájemně propojeny, a proto vysílal Radiožurnál pořad o ČSLA právě ve chvíli, kdy jsi pocítil nutkavou touhu pustit si rádio!

Akceptuj synchronicitu, jak se projevuje ve skutečném, každodenním životě a považuj ji za způsob, kterým se nás snaží duchovní a univerzální inteligence neustále učit, spojit se s námi, projevit nám lásku, podporu a pomoc!“

Dav mi odpověď mi na moji otázku, vrátil se učitel Ladislav Jakl zase do pivní tramvaje, sedl si za řídící pult a frčel dál, zanechávaje za sebou vyjeté koleje v čerstvě napadeném sněhu.

Svým dnešním blogem nechci rozhodně říci, že Petr Pavel v prezidentské volbě zvítězil jen díky přízni vesmíru a především synchronicitě, a že se Andrej Babiš a jeho tým nedopustili během prezidentské kampaně řady chyb. Nicméně s obhajobou toho, že vesmír během letošní prezidentské kampaně objektivní a nestranný nebyl, protože politika prostě není fotbal či počasí, souhlasit nemohu.

Časem by totiž takový přístup mohl vést k tomu, že by ve volbách nevyhrávala demokracie, ale synchronicita, kterou jsem okusil i já, když jsem si týden po prezidentských při večeři zapnul rádio a byl tam pořad o ČSLA...

Autor: Karel Trčálek | neděle 5.2.2023 19:27 | karma článku: 19.72 | přečteno: 371x

Další články blogera

Karel Trčálek

Dementuje pan L. Větvička své nepravdivé informace?

Dezinformace samozřejmě neexistují. Ale člověk někdy toho v dobré víře naplácá. Ne, že by přímo lhal, to ne, ale prostě měl k dispozici jen mylné informace. A od toho je dementi

24.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 224 | Diskuse

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 419 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 378 | Diskuse

Karel Trčálek

Špína pana Ladislava Větvičky

Známý myslitel Ladislav Větvička se už mnohokrát ostře vyjádřil na adresu fialového hnusu, který nás měl zatáhnout do války na Ukrajině

21.3.2023 v 16:46 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 895 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Lubomír Stejskal

Dvě poznámky k rozhlasovému podcastu s Irenou Kalhousovou

Server iROZHLAS zveřejnil 7. 3. 2023 v informaci o podcastu Vinohradská 12 obsáhlý rozhovor s naší přední odbornicí na Izrael Irenou Kalhousovou o aktuální situaci v této zemi. Řeč přišla i na útok v Huwaře.

7.3.2023 v 22:26 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 236 | Diskuse

Martin Vlasák

Intenzita negativních zpráv v médiích narůstá, je třeba tomu nepodléhat

Samozřejmě, nejde žít izolovaně v jakési mediální bublině bez informací, ale je třeba negativním zprávám čelit a najít si způsob, jak je vstřebávat

7.3.2023 v 11:18 | Karma článku: 18.41 | Přečteno: 411 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Stesky toužící koncesionářky

Dát si v neděli večer Kurz manželské touhy v podání veřejnoprávní televize, která nám i děkuje, že si tohle platíme, přiměje našince i k pokusu o ne zrovna vlídnou recenzi. Naštěstí vše zachraňuje všímavá autistka.

6.3.2023 v 8:48 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 620 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Když je řeč o Československu

Ano, kdykoli je země, v níž jsem se narodil, zmíněna v zahraničních médiích, zpozorním. Naposledy 2. března. Web listu The Jerusalem Post zveřejnil článek „US-Israel ties have gone from strength to strength since 2001“.

4.3.2023 v 12:52 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 302 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslouchal Jaromír Soukup Hlas Ameriky v polštině?

V pondělí sedmadvacátého února kolem půl deváté večer jsem při přepínání televizních programů narazil na stanici Barrandov na multimoderátora Jaromíra Soukupa a jeden z jeho nevím kolika pořadů.

27.2.2023 v 22:47 | Karma článku: 20.84 | Přečteno: 639 | Diskuse
Počet článků 2619 Celková karma 21.50 Průměrná čtenost 897

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...