Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Už zase vyhazují bývalé komunisty z práce jako za normalizace!

14. 03. 2023 16:26:20
Co mi to jen připomíná? Bývalý komunista doc. Ševčík je pro svoje svobodomyslné názory vyhozen z práce, zatímco nám vládní média vtloukají do hlavy poučení z krizového vývoje...

Byl jsem první, kdo mluvil s docentem Ševčíkem po jeho odvolání z funkce děkana jedné z fakult VŠE, jejíž neobolševické vedení se tak zpronevěřilo veškerým myslitelným akademickým svobodám, a bylo to ono, ne nebohý docent Ševčík, kdo pošpinil čest kdysi tohoto taky prestižního vysokého učení, které dalo světu geniálního ekonoma a Otce českého kapitalismu Václava Klause.

Byl jsem první, kdo mluvil s docentem Ševčíkem po jeho odvolání z funkce děkana a mohu potvrdit, že docent Ševčík byl mysli naprosto veselé, že se ho nijak nepodařilo zdeptat, mohu potvrdit, že mi nápadně připomínal Jana Husa v předvečer svátku Upálení Mistra Jana Husa.

„V komunismu jsem se narodil, v komunismu umřu. Už zase se vyhazují bývalí komunisté z práce, stejně jako za normalizace,“ bral doc. Ševčík sportovně své odvolání z funkce děkana.

„Ne, to není jak za normalizace,“ zavrtěl jsem hlavou a dodal, „Připomíná mi to padesátá léta minulého století a tehdejší svazáky, co žádali nejvyšší tresty pro ty, kdo byl mimo jejich partu. Dnes vás odvolali, zítra vás popraví, nebo aspoň pošlou do uranových dolů.

Pěstoval jste si na prsou pěkné zmije!

Ti studenti, pro které byste jako děkan udělal první poslední a kteří teď ve zprávách papouškují trapné odsudky, jsou smutnou ukázkou poklesu úrovně našeho školství, jež jste se svou obětavou prací na postu děkana snažil pozdvihnout.

Tito studenti jsou hodni odsouzení, vyhození ze školy, a nikoliv vy!

O postoji rektora je škoda mluvit, jde mu jen o koryto.

Vysoké školy bývaly ostrovem svobodného myšlení a sdružovali se tam hrdí a chytří lidé. Zdá se, že ty slavné doby jsou pryč. Máme-li akademickou čest, měli bychom se vás, svého člena hrdě zastat, potvrdit vám, že s tou demonstrancí jste neměl nic společného, protože souhlasíte s tím, aby na Národním muzeu visela ukrajinská vlajka.

A když to neuděláme, když vás zbavíme funkce děkana, budemee v očích lidí, jako jen ubozí sluhové mocných, kteří nemají důstojnost a ani čest.

Zjišťoval si někdo z těch, kteří vás dnes popravili, co jste u Národního muzea ve skutečnosti dělal?

Chtěl jste řešit nepřiměřený postup policie, který jste předtím viděl. Police masakrovala nevinné lidi, kteří stejně, jako vy, šli jen náhodou kolem.

Chtěl jste osobně mluvit s velitelem zásahu, nechtěl jste nic jiného.

Zachoval jste se v dané situaci jako správný a racionálně uvažující chlap a pokud vás chce za toto někdo kritizovat, pak je to podle mne ukázkou morální bídy!

Už jen to, že jste se musel prodrat davem k těm policistům, abyste je mohl požádat, aby se zdrželi veškerého násilí vůči pokojně postávajícím lidem, je hodno obdivu.

Pro mě jste mravní vzor!

Chci být jako vy, pane docente!

Statečný a čestný člověk.

Dnes vás vyhodili z práce, ale vězte, že to nebude dlouho trvat, a vaše jméno bude synonymem občanského vzdoru a odporu proti současné totalitě, a vaše busta v lehce nad životní velikosti bude zdobit každý přednáškový sál na VŠE.

Na shledanou v lepších časech, pane docente?“ objal jsem vroucně dojatě docenta Ševčíka.

„Na shledanou v lepších, protože svobodnějších časech! Vždy jsme bojoval za svobodu! Tomu mne naučil Václav Klaus!“ řekl taky dojatě doc. Miroslav Ševčík, z něhož jeho hrdinství u Národního muzea, které jednou ponese jeho jméno, učinilo ikonu boje proti totalitě.

„Co teď budete dělat?“ zeptal jsem se ještě.

„Od zítřka nastupuji jako pingl u Rajchla. To povolání mě vždy přitahovalo, myslím, že mám pro něj nejlepší předpoklady,“ řekl mi doc. Ševčík.

„Jako pingl u Rajchla! To je skvělé, ten vás z práce nevyhodí! A navíc budete mít dýška!“ blahopřál jsem doc. Ševčíkovi, ale víc jsem nestihl, protože ho rozzuření studenti, kteří vtrhli na děkanát, vyhodili z okna.

Byli to všichni do jednoho fanatičtí neomarxisté ve stejných modrých košilích, v jakých kdysi chodili i doc. Ševčík, nebo Bobošíková. Ale mě si nevšimli, protože jsem se stihl schovat pod stůl, takže kdyby mě pod ním objevili, mohl bych tvrdit, že jsem jen opravář stolů, tihleti mladí elitáři tomu stejně houby rozumějí, nerozeznají křížový šroubovák od gilotiny...

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Trčálek | úterý 14.3.2023 16:26 | karma článku: 26.22 | přečteno: 614x

Další články blogera

Karel Trčálek

Významné kulatiny našeho největšího Básníka

Nepřehlédnutelný básník mé generace slaví v těchto dnech významné kulatiny. Já už jsem mu popřál a napjatě čekám, jací švábi se vyrojí. Takové významné kulatiny jsou jen jednou za život a měly by se pořádně oslavit!

5.6.2023 v 17:26 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 391 | Diskuse

Karel Trčálek

Babišova zabijačka Fialovy vlády v přímém přenosu na Primě

Jistě, když se kácí les, létají třísky, když se zabíjí prase, stříká krev. Ale bez krve by nebylo jelit. Babiš dnes na Primě definitivně zpečetil Fialův osud a stačila mu na to pouhá tři slova...

4.6.2023 v 18:11 | Karma článku: 25.70 | Přečteno: 912 | Diskuse

Karel Trčálek

Gen č. 2, Miroslava Němcová. V odpornosti je síla

Měla by se raději věnovat profesi, kterou vystudovala. Nebo on jí Fiala ta prasata a krávy ekonomicky likviduje? A pořád se také naváží do Miloše Zemana, asi doteď neunesla, že ji odmítl udělat premiérkou

3.6.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 553 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 195 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

769 dotačních titulů a 769 korun důchodcům ve valorizaci

Sdělit občanům, obývajícím českou kotlinku, že jim musíme „udělat škodu ráznou, uřezat jim kapsu prázdnou“ dle dávné říkačky, je tabu. I když i prezident NKÚ M. Kala prohlásí, „že země zdegenerovala z tržní ekonomiky na dotační“.

6.6.2023 v 9:40 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan Bartoň

Fiala s Babišem nelžou, jen dělají „svou práci“

Zaujal mě komentář k nedávnému duelu Andreje Babiše s Petrem Fialou na CNN Prima NEWS. Tento duel byl tvrdě napaden některými politickými komentátory.

6.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 511 | Diskuse

Jakub Černý

Definitivní změna Pirátského kurzu?

Včera došlo k odvolání Jany Michailidu z vedení strany, odůvodněním byly nálepky, zjednodušení a manipulace, kterou by člověk očekával od politické konkurence z pravé strany spektra. Ona ale překvapivě přišla z vlastní strany.

6.6.2023 v 8:38 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 256 | Diskuse

Michal Vimmer

Druhá fronta : evropské řešení

Musíme plnit spojenecké závazky ! Každý chápe, že "plnění" zní líp, než "USA nás nebudou chránit zadarmo." Zní to líp, než "sami se neubráníme". Llíp než "naše obrana stojí za tři tečky." Tak to vypadá s naší státní suverenitou.

6.6.2023 v 8:33 | Karma článku: 15.33 | Přečteno: 274 | Diskuse

Petr Borovec

Udržitelný mír

Abychom mohli žít v míru, musí být mír ziskový a dobývání ztrátové. Válka na Ukrajině je důsledek špatně vyřešených válek v minulosti. Co se stalo v minulých válkách?

5.6.2023 v 22:20 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 309 | Diskuse
Počet článků 2687 Celková karma 21.31 Průměrná čtenost 890

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...