Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Danny Smiřický, učitelka češtiny a Pavlík Morozov

18. 03. 2023 16:51:11
Svatá a nerozlučná trojice, se kterou si ani Velký inkvizitor, odsuzující Ježíše Krista k upálení za to, že přišel podruhé na tento svět, neví rady!

Čas velké přestávky vypršel a starý vychrtlý školník zabubnoval na odřený plechový bubínek, který používal místo zvonku. Studenti, slyšíce ten zvuk, jako mávnutím kouzelného proutku schovali své mobily do lavic.

„Hodina češtiny je tady!“ svítily mladým lidem oči radostí, protože právě udeřila jejich nejoblíbenější vyučovací hodina z celého rozvrhu!

Bude nám paní učitelka číst Škvoreckého?

Nebo nám bude recitovat Nohavicu?

Nebo nám bude číst ze své knihy, kvůli které málem přišla o práci, a jen to, že se všichni studenti za ni postavili, ji zachránilo od toho, aby o práci skutečně přišla?

Nebo nám bude číst Velkého inkvizitora od Dostojevského, toho zapřísáhlého odpůrce všeho katolického?

Tyto otázky vířily v hlavách mladých lidí před každou hodinou českého jazyka a literatury a nejinak tomu bylo i teď.

A paní učitelka už vcházela do třídy a měla v očích slzy.

„Je to dobré! Paní učitelka pláče!“ radovali se mladí lidé, protože když měla paní učitelka v očích slzy, tak vždy recitovala Nohavicu, jeho Kometu, kterou mladí lidé milovali nejvíce.

Ale paní učitelka Nohavicu nerecitovala.

Stoupla si před tabuli, ale místo milovaných veršů jí splývalo ze rtů něco docela jiného.

„Právě jsem se dočetla v jednom necenzurovaném médiu, že jste byli mobilizováni a odesláni do té strašlivé války, kterou nenávidím stejně tak, jako nenávidím čerty!

Byli jste odesláni do války jako potrava pro děla, hnali vás v lidských vlnách kdesi v Haliči ne proti Němcům, ale proti Rusům, proti těm Rusům, kteří milují Puškina a Dostojevského!

Všichni jste už po smrti, zemřeli jste mladí, bez maturity, protože náš prezident je rozvědčík a válečný štváč!

Nenávidím válečné štváče, nenávidím bývalé rozvědčíky!

Slíbila jsem Bohu i Ježíši Kristu, že vás dovedu k maturitě, že vás naučím všechny básně Jarka Nohavici, i kdyby mě to mělo stát místo!

Ale ti, kteří chtějí válku, mi vás vzali!

Navlékli vás do uniforem a poslali vás umírat jen proto, aby se Západ zmocnil ruských surovin, aby už nemusel nikdy kupovat levný ruský plyn, protože sám Rusko ovládne, srazí ho na kolena, všechny Rusy vyvraždí, uzná je nehodné existence, spálí všechny Puškinovy knihy a aby toho nebylo málo, zakáže hrát Nohavicovi!

Proto vás hnali na jatka, a vy jste šli, mladí a nevinní, šli jste vstříc jisté smrti, protože Rusové brání v Haliči svoji vlast!

Šli jste a děla vás roztrhala na kusy, šli jste a zkrápěli svou krví posvátnou ruskou zem, kterou vás poslali dobýt rusofobové, vtělení Ďáblové!

Já poznám zlo!

A zlo je posílat mladé lidi do války, aby tam umírali!

Mobilizovali vás, ale já vám nedala do ruky pušky a neřekla vám: ,Jděte!ʼ

Já vás nikam neposlala, já vás chtěla dovést k maturitě, já vás chtěla naučit milovat Nohavicu jako sebe sama!

Oni mi vás vzali!

Lhali, že žádná mobilizace nebude, chtěli po nás, abychom vám neříkali pravdu, že nebudete posláni na Halič, chtěli, abychom vám tvrdili, že není žádná válka!

Proč jsem vás jen nebránila vlastním tělem?

Proč jsem dovolila, aby vás odvedli do té hrozné války!

Je to moje vina!

Já jsem tím vinna, že jste padli, já vaše učitelka češtiny!“

Nebohá učitelka češtiny se začala bít do prsou, obviňujíc se z toho, že nezabránila tomu, aby její studenti byli mobilizováni a nahnáni do mlýnku na maso, protože Ukrajinci už došli a teď byla řada na nich, neboť Rusko se stále bránilo a nedovolilo, aby se svět propadl to temné a krvavé diktatury, v níž už není místa ani pro tradiční rodinu, ani pro Krista, neboť tato diktatura je královstvím samotného Satana, jenž si vzal za cíl vyhladit všechny muslimy!!!

Studenti na sebe překvapeně hleděli.

Pak jeden z nich, ten, který znal básně Jarka Nohavici nejvíc z paměti, vstal a přistoupil k paní učitelce češtiny a řekl ji: „Ale paní učitelko, nás nikam nemobilizovali! My nejsme rudoarmejci z Nohavicovy básně Dvanáct!

Sedíme ve třídě a čekáme, že nám budete recitovat Kometu, nebo číst Škvoreckého!“

Učitelka češtiny se podívala na studenta.

„Ano, sedni si. To, že se přízraky zjevují nemocným lidem, přece ještě neznamená, že přízraky neexistují,“ řekla, ale pak vykřikla, „všichni patami směrem k epicentru výbuchu!“

A učitelka češtiny skutečně mrštila sebou na zem a její paty opravdu směřovaly k oknům, za kterým zpívali ptáci, protože bylo jaro.

To bylo naposledy, kdy studenti svoji milovanou učitelku češtiny viděli. Necelé dva měsíce před maturitou ji vyhodili z práce. Oficiálně jim sice ředitel, odporný a despotický kariérista, oznámil, že paní učitelka je k maturitě nedovede, protože se musí léčit, ale mladé lidi, kteří umí nazpaměť Nohavicu a kteří místo národního obrození četli Škvoreckého neoblafnete. Všichni dobře věděli, že je to jen záminka, že paní učitelku vyhodili z práce jen proto, že říkala něco jiného, než je oficiálně schváleno.

A tak se ti mladí lidé domluvili na sociálních sítích a když u maturity dostali otázku, všichni začali místo správné odpovědi recitovat Nohavicovu Kometu tak, jak je to učila jejich milovaná učitelka, v důsledku čehož všichni u maturity propadli a proto je ani nevzali na vysokou školu, takže měli před sebou jen vidinu života, v němž budou muset vykonávat pouze samé podřadné manuální práce, jako třeba okopávání řepy, či pálení klestí v lese.

A nejen, že je nevzali na vysokou školu, ale měsíc na to je odvedli i do války a rovnou zařadili do trestných oddílů. A tak, když kráčeli uprostřed té nejhustší palby na ruské pozice, kráčel v jejich čele Kristus stejně jako v čele dvanácti rudoarmejců.

On, Boží syn, dovedl tyto mladé lidi bez sebemenšího škrábnutí až k první ruské obranné linii, jež se nacházela na předměstí Bratislavy. Kde je přivítal srdečným objetím Puškin a taky Dostojevskij a hlavně milovaná učitelka češtiny, protože každý, koho odvezou do blázince, stojí v této šílené válce na té správné straně...

Autor: Karel Trčálek | sobota 18.3.2023 16:51 | karma článku: 25.11 | přečteno: 506x

Další články blogera

Karel Trčálek

Dementuje pan L. Větvička své nepravdivé informace?

Dezinformace samozřejmě neexistují. Ale člověk někdy toho v dobré víře naplácá. Ne, že by přímo lhal, to ne, ale prostě měl k dispozici jen mylné informace. A od toho je dementi

24.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 235 | Diskuse

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 419 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 379 | Diskuse

Karel Trčálek

Špína pana Ladislava Větvičky

Známý myslitel Ladislav Větvička se už mnohokrát ostře vyjádřil na adresu fialového hnusu, který nás měl zatáhnout do války na Ukrajině

21.3.2023 v 16:46 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 895 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Vzácná pochvala premiéra

V pondělí 20. března jsem na svém blogu na iDNES publikoval článek „Křesťané upozorňují na děsivé důsledky přijetí navrhované soudní reformy v Izraeli“. Zdá se, že jejich apel nebyl zbytečný. Resp. oni jsou o tom přesvědčeni.

24.3.2023 v 20:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Kateřina Kešnerová

Zelená diktatura vytáhla sakra ostré drápky a nikdo zatím ani neceknul

Pokud si myslíte, že si eko ideologie již vystřílela své nejsilnější náboje, tak vás musím zklamat. Pokud se národní vlády nesemknou, stanou se z nich loutky v zelených rukách Evropské komise.

24.3.2023 v 18:18 | Karma článku: 16.85 | Přečteno: 198 | Diskuse

Petr Kotek

Jak se z oboustranně uspokojivého sexu může stát znásilnění?

Tajní policisté z Barcelony mají problém: souložili ve službě. Nejde o to, že by kvůli tomu zanedbávali jiné povinnosti a vyšetřování případů vázlo. Právě naopak – díky sexu získávali důležité operativní poznatky.

24.3.2023 v 17:38 | Karma článku: 9.91 | Přečteno: 163 | Diskuse

Karel Trčálek

Dementuje pan L. Větvička své nepravdivé informace?

Dezinformace samozřejmě neexistují. Ale člověk někdy toho v dobré víře naplácá. Ne, že by přímo lhal, to ne, ale prostě měl k dispozici jen mylné informace. A od toho je dementi

24.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 228 | Diskuse

Michael Laitman

Dravá realita našeho století

Starozákonní proroci nazývali modloslužebníky ty, kdo uctívali věci vytvořené vlastníma rukama. Jejich bohy byly předměty vyrobené ze dřeva nebo kamene.

24.3.2023 v 17:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse
Počet článků 2619 Celková karma 21.50 Průměrná čtenost 897

Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...