Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bible má pravdu! Bůh stvořil vesmír i život

Pod článkem „Matykání: život je jen náhoda“ jednoho z nejlepších zdejších blogerů Jana Řeháčka, se rozproudila natolik podnětná diskuse, že podnítila i mne

            Na profesorke a doktorke prírodných vied, pani Helene T.-ovej ma naozaj, ako som bol upozornený dopredu, okamžite zaujali jej prsia a rovnako tak aj zadok. Jedno i druhé bolo akurát také, ako vraveli na sociálnych sieťach, totiž excelentné.

            Bol som ale natoľko taktný (a tiež aj rozumný!), aby som sa zdržal akýchkoľvek poznámok, hoci i pochvalných a obdivných, na adresu telesných proporcíí tejto isto inteligentnej ženy a vynikajúcej vedkyne, či ju začal bozkávať na tvár, no aj inde, akoby bola iba sprostým sexuálnym objektom.

            Veď týmto nevhodným správaním strápnil by som predovšetkým sám seba, pretože, ako sa čoskoro ukázalo, isté parametry tela profesorky a doktorky prírodných vied boli vcelku nezaujímavé v porovnaní s výsledkami jej bádania, ktoré mi div nevyrazili dych, a veru že som už prelúskal nejeden vedecký článok!

„Vítám vás u nás!“ přivítala mne profesorka a doktorka přírodních věd Helena T.-ová, v ústavu, v jehož čele stála, pro který neustále sháněla granty a kde taky, ne-li rovnou především, bádala.

            „Slyšel jsem, že jste objevila něco, co zcela přepíše historii přírodních věd. Prý se jedná o dokonalý kopernikovský obrat v dosavadním vědeckém pohledu na svět,“ řekl jsem na uvítanou, šilhaje po prsech profesorky a doktorky přírodních věd Heleny T.-ové.

            „Ano, článek o výsledcích našeho bádání bude již brzy zveřejněn. To, co jsme objevili, je vskutku převratné, jak se ostatně sám brzy přesvědčíte. Následujte mne, prosím,“ přikývla ona skvělá žena.

Poslechl jsem ji a tak jsme se brzy ocitli v laboratoři, kde došlo k onomu epochálnímu objevu. Vlastně to ani nebyla laboratoř, jak si snad vědeckou laboratoř většina lidí představuje, totiž jako jakási moderně vybavený, v podstatě však alchymistický kutloch.

Tato laboratoř připomínala spíše pohodlně zařízenou kancelář nějakého špičkového manažera (nebo předsedy vlády), ovšem jen s tím rozdílem, že se v ní nenalézal žádný manažer (či předseda vlády), ale, věřte, nebo ne, docela obyčejný opičák.

Tento opičák seděl za počítačem, bušil zuřivě do klávesnice a dělal u toho své typické grimasy.

„To je Béda, náš pokusný opičák,“ představila mi profesorka a doktorka přírodních věd opičáka a pokračovala, „cílem našeho vědeckého experimentu bylo, jak jistě víte, dokázat, že život ve vesmíru mohl vzniknout i docela náhodně.

Tuto naši hypotézu jsme chtěli dokázat tak, že jsme Bédu posadili ke klávesnici počítače, a nechali ho, opičáka docela nevzdělaného, do ní bušit s tím, že jestli je náš předpoklad správný, musí Béda dříve či později napsat na klávesnici větu: ,Budoucnost patří aluminiu.’“

„Cože? Budoucnost patří aluminiu? Já myslel, že umělé inteligenci!“ vykřikl jsem překvapeně.

„Ano, aluminiu, čemu jinému,“ přikývla profesorka a doktorka přírodních věd, dodávajíc, „bylo nepochybné, pevně jsme věřili tomu, že Béda tuto větu napíše, to jest, že z docela náhodného shluku písmem se vyloupne právě tato posloupnost znaků, což bude nejlepším důkazem toho, že život mohl vzniknout i náhodně, bez vnějšího zásahu nějakého Stvořitele.“

„Safra, safra,“ zamnul jsem si bradu, protože mne něco napadlo, „a nebyl by to spíš důkaz, že Stvořitel, tedy bůh, je taky opičák, který buší do klávesnice?

A pak, Béda přece vyrobí při psaní oné věty, že budoucnost patří aluminiu spoustu odpadu, hlušiny takříkajíc, to jest zcela nesmyslných, tedy aspoň z našeho pohledu nesmyslných, posloupností znaků.

V tomto případě to samozřejmě nevadí, ale biochemické reakce jsou něco docela jiného.

Vzali jste v úvahu, že pokud by život měl vzniknout náhodně, musel by takový náhodný vznik vyprodukovat spoustu všelijakého biochemického odpadu, to jest biochemických sloučenin, jež by pro vznik života neměly žádný smysl, ale přitom by byly chemicky aktivní?

To jest, musíme mít na zřeteli, že před každým biochemickým experimentem je třeba vymýt řádně zkumavky, aby ty byly dokonale čisté a výsledky tohoto pokusu se tak mohly považovat za relevantní, což ovšem v reálu, pokud by měla platit vaše hypotéza, že život vznikl náhodně, nejde přece nikterak zaručit.“

„Máte pravdu, ale jen částečně,“ odpověděla mi profesorka a doktorka přírodních věd, čistě přátelsky, bez jakéhokoliv sexuálního podtextu mne uchopivší za loket, „to, že tento odpad vznikající při nejrůznějších chemických reakcích, k nimž docházelo na Zemi staré sotva miliardu let, respektive to, že produkty těchto chemických reakcí nebyly odstraňovány a, zkumavka’ tedy nebyla čistá, nemění přece nic náhodnosti vzniku života.

Ba právě naopak, život mohl vzniknout právě proto, že tyto ,nečistoty’ nebyly ze zkumavky odstraňovány, nebo, že dokonce sám tento život je jen odpadem, vedlejším produktem biochemických reakcí, jejichž cílem mohlo být úplně něco jiného.

Co je vám?

Vypadáte najednou náramně inteligentně!“

Profesorka a doktorka přírodních věd se na mne obdivně zahleděla.

„Něco mne napadlo,“ přiznal jsem se a hned to vyklopil, „napadlo mne totiž, že vznik života v konkrétním bodě vesmíru se zdá být skutečně velmi nepravděpodobný, může-li vzniknout jen za velmi specifických podmínek.

Jenže my musíme uvažovat v dimenzi celého vesmíru, nikoliv jen jednoho jeho konkrétního bodu. Vezmeme-li celý vesmír, jeho pestrost, pak naopak musíme připustit, že vznik života, respektive náhodný vznik života je ve vesmíru velmi pravděpodobný, ne-li dokonce zákonitý, protože chemické reakce v různých podmínkách probíhaly a probíhají v celém vesmíru, nejen na zemi.

Stvořil-li vesmír nějaký konstruktér, či, chce-li někdo bůh, pak to musel být bůh hodně nevědoucí, bylo-li především jeho cílem stvořit z lásky život, protože kdyby byl skutečné inteligentní, stvořil by takový vesmír, v němž by všude existovaly podmínky pro život, a nikoliv vesmír, kde jsou tyto podmínky v toliko jeho jediném bodě, přičemž ostatních bodů, kde jsou podmínky pro život docela nevhodné, je ve vesmíru nekonečně mnoho.

Ano, stvořil-li vesmír bůh, pak jeho experimentování muselo být stejně náhodné, jako je náhodné Bédovo bušení do klávesnice s tím, že jednou z toho přece jen musí vyjít, že budoucnost patří aluminiu.“

„Vaše úvaha je logická, přesto se však mýlíte,“ řekla s úsměvem profesorka a doktorka přírodních věd.

„Cože? Já, že se mýlím? To se podívejme!“ vykřikl jsem dotčen tou poznámkou.

„Ano, mýlíte, i když snad ve všem ne, ale v tom podstatném ano, jako jsme se v tom mýlili i my,“ řekla profesorka a doktorka přírodních věd.

„Jak to můžete vědět, že se mýlím!“ začalo se mi dělat rudo před očima.

„Vím, to a brzy to budete bezpečně vědět i vy, až vám konečně ukážu, co napsal Béda,“ řekla profesorka doktorka přírodních věd, a postrčila mne před monitor počítače, u kterého seděl Béda, „to, je co!?“

Oněměl jsem úžasem, protože Béda vyťukával na klávesnici pořád dokola tutéž větu: „Bůh stvořil tento svět a život. Bůh tvořil tento svět a život. Bůh stvořitel tento svět a život.“

„Vidíte sám, že o aluminiu a jeho budoucnosti zde není ani zmínka. Teď už nemůže být nejmenších pochyb, že tento svět a život stvořil bůh. Chtěli jsme dokázat, že život vznikl náhodně, a místo toho jsme dokázali, že bible má pravdu,“ řekla profesorka a doktorka přírodních věd Helena T.-ová.

„A řecké báje a pověsti taky. A védy taky. Nemluvě o mýtech severoindických indiánů a ovšem taky Starogermánů,“ hleděl jsem konsternovaně na Bédu zuřivě bušícího do klávesnice.

Zdálo se však, že profesorka a doktorka věd moji poznámku přeslechla, neboť na ni neodpověděla, jen se slastně protáhla, takže jsem si zcela bezděčně pomyslel: „Páni, ta ženská má fakt kozy!“  

Autor: Karel Trčálek | čtvrtek 12.7.2018 18:38 | karma článku: 17,06 | přečteno: 571x
  • Další články autora

Karel Trčálek

Zrádce Beneš zachránil republiku, málo platné!

Západní spojenci měli naštěstí dost rozumu, na rozdíl od tehdejších našich domácích chciválků, aby zabránili v Mnichově masakru českého národa, takže Edvard Beneš mohl v klidu vyvěsit bílou fangli, abychom přežili

21.4.2024 v 16:51 | Karma: 21,88 | Přečteno: 637x | Diskuse| Společnost

Karel Trčálek

Cos to porobil, Pavelenko Pavle?

Tuto píseň si dost možná prozpěvovali někteří učitelé na Slovácku, když na obličeji pana prezidenta viděli malou, asi půlmetrovou řeznou ránu

21.4.2024 v 12:42 | Karma: 25,30 | Přečteno: 690x | Diskuse| Politika

Karel Trčálek

Íránské střely a Institut ajatolláha Václava Klause

Mudrlanti, kterým se dnes v médiích říká experti, vytrubovali do světa, jak prý Írán zpackal nejen svůj víkendový útok, ale jak nepovedené je prý i íránské pivo...

19.4.2024 v 14:06 | Karma: 24,21 | Přečteno: 672x | Diskuse| Společnost

Karel Trčálek

Integrace imigrantů v německých školách nefunguje, ale nesmí se o tom mluvit nahlas

Ještě nedávno se za podobné názory dával ban. Jo, když jsme to před 5 lety my xenofobové říkali, tak nás různí lepšolidi, sluníčkáři a vítači přesvědčovali, jak ta multikultůra krásně prosperuje

17.4.2024 v 14:54 | Karma: 21,36 | Přečteno: 626x | Diskuse| Společnost

Karel Trčálek

Je odpor k elektromobilitě skutečně projevem neofobie, nebo naopak zdravého rozumu?

Já osobně jako IT specialista neofobií netrpím, naopak musím držet krok s novinkami ve svém oboru. I přesto si myslím, že současná podoba baterkových hraček je slepou uličkou

15.4.2024 v 16:00 | Karma: 17,32 | Přečteno: 551x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Šojguův zástupce skončil v poutech, za vzetí obřího úplatku mu hrozí vězení

24. dubna 2024  9:36

Ruské úřady v úterý večer informovaly o zadržení náměstka ruského ministra obrany Timura Ivanova...

Konec výjimky, Stanjura chystá daň na tiché víno. Lidovci nejsou proti

24. dubna 2024  9:16

Výjimka ze spotřební daně pro tiché víno, kterou loni při jednání o úsporném balíčku uhájili...

Školačku znásilnil, bodl a strčil do pytle. Ukrajinec si odpyká 19 let

24. dubna 2024,  aktualizováno  9:14

Krajský soud v Plzni odsoudil na devatenáct let Ukrajince Viktora Veselovského, který se loni v...

Rusové ostřelovali Charkov, střely zasáhly obytné domy a zranily šest lidí

24. dubna 2024  8:33,  aktualizováno  9:08

Sledujeme online Rusko útočilo střelami S-300 na Charkov. Poničené jsou čtyři obytné budovy, oznámil starosta...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 2947
  • Celková karma 25,27
  • Průměrná čtenost 867x
Náhodný host v tichých čajovnách. Zatímco čekám na čaj, lidé venku někam spěchají. Já ne, nemám kam a proč

Seznam rubrik